Baznīcas torņa mazie pārsteigumi

Pagājušajā vasarā Neretas luterāņu baznīca svinēja  420 gadu jubileju. Viens no dzimšanas dienas pasākumiem bija izstāde baznīcas tornī. Izstādes nosaukums bija visai intriģējošs: „TRĪSDESMIT ASTOŅI KOMATS SEPTIŅI”, jo tieši tik metrus augstu pret mākoņiem sniedzas torņa smaile. Par prieku un pārsteigumu ekspozīcijas iekārtotājiem, tā guva lielu atsaucību. Cilvēki, vienreiz uzkāpuši tornī, nāca atkal- nu jau kopā ar draugiem, bērniem, Neretas viesiem. Torņa izstādi apmeklēja gan individuāli interesenti, gan daudzas tūristu grupas.

Šogad, pateicoties apmeklētāju interesei, baznīcas tornī ierīkota gluži „svaiga” izstāde, kaut gan taisnības labad jāsaka, ka daži eksponāti saglabāti no pagājušā gada.

 

Baznīcas tornim ir pieci stāvi jeb platformas, un katrā no šīm platformām  valda gluži cita noskaņa. 1. stāvā  apmeklētāji var redzēt vēsturiskus priekšmetus no baznīcas senatnes kā arī aplūkot kādu neparastu dārgumu. 2. stāvā ikviens sajutīsies kā brīvdabas mākslas izstādē. 3. stāva ekspozīcija aizraus zinātkāros un dabas mīļotājus. Tajā izlasāmi apraksti par Bībelē pieminētajiem kokiem un apskatāmas to fotogrāfijas. 4. stāva platforma veltīta Kopenhāgenas un Neretas ilggadējai draudzībai. Var teikt, ka šajā stāvā valda Dānijas gaisotne. Torņa 5. stāvā apcerīgā noskaņā visus sagaida divas atšķirīgas māsas- Marta un Marija kā arī divi zvani, katrs ar savu stāstu. Drosmīgajiem joprojām ļauts ieiet arī „laika tunelī”.

 

Visu jau nedrīkst stāstīt, atnāciet paši un piedzīvojiet mazos torņa pārsteigumus!

 

Torņa izstādi var apmeklēt sestdienās no 11.00- 16.00, kad dievnams ir atvērts ikvienam neretietim un ciemiņam. Tornī iespējams uzkāpt arī svētdienās pēc dievkalpojuma.

 

Dita Pavloviča

 

FOTO:


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3730878
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3932
104250
3730878

Sadarbība