Iespēja atgūt iedzīvotāju pārmaksāto nodokli

Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1. marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu, norāda VID. 2016. gadā tika ieviests gada diferencētais neapliekamais minimums.

Ikviena fiziska persona, kas 2016.gadā ir maksājusi iedzīvotāju ienākuma nodokli, gada ienākumu deklarāciju var iesniegt brīvprātīgi, Iedzīvotāji, kas vēlas iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2016.gadu, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un to nodokļa pārmaksu, kas radīsies, piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu, to var izdarīt  no 2017.gada 1.marta līdz 2020.gada 16.jūnijam.  Tāpat vēl var paspēt pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli gan par 2014., gan 2015.gadu.  Līdz 2017. gada 16. jūnijam – arī par 2013. gadu.Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, var atgūt pārmaksāto nodokli arī par attaisnotajiem izdevumiem izglītībā un ārstniecībā.

Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt EDS, ja personai ir reģistrēta internetbanka vai ir elektroniskais paraksts. Gada ienākumu deklarācijas papīra veidā var iesniegt arī VID klientu apkalpošanas centros, kā arī Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros.

Šogad ir iespēja deklarēt arī bērnu izglītības izdevumus par interešu izglītības programmu apgūšanu (piemēram, mūzikas, deju, sporta nodarbības) bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Arī pensionāri, kas strādā algotu darbu un kuru pensija ir līdz 235 eiro mēnesī, var atgūt nodokļa pārmaksu.

 

Daiga Meldere

 


Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 13 Marts 2017 16:52

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2684529
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
5356
144271
2684529

Sadarbība