Neretas novada skolas iesaistās ESF projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

No marta Neretas novada skolas iesaistās ESF projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001). Projekts darbosies līdz 2020.gadam. Šī projekta ietvaros Neretas novadā strādās karjeras konsultante Rita Trukša, kura sadarbībā ar Daigu Pabērzu koordinēs karjeras izglītību mūsu novadā. (Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja Rita Trukša un  Mazzalves pamatskolas skolotāja Daiga Pabērza projekta ietvaros ir ieguvušas atbilstošu izglītību.) Karjeras konsultantes palīdzēs klašu audzinātājām organizēt tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, lai skolēniem būtu vieglāk izvēlēties savu nākotnes karjeru.

Šajā mācību gadā novads saņems no ESF 3685 EUR finansējumu karjeras izglītības veicināšanai. Mazzalves pamatskolas skolēniem tiks organizēta mācību ekskursija uz SIA “Skrīveru saldumi”, lai iepazītu saldumu ražošanas procesu un saldumu ražošanā iesaistītās profesijas (pārtikas tehnologs, kulinārs). Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas  7.klases skolēni dosies uz zinātnes centru Cēsīs, lai ieinteresētu skolēnus savas karjeras lēmumā izvēlēties tehniskās zinātnes. (Apmeklējot interaktīvās ekspozīcijas, skolēni izmēģinās dažādas tehnoloģijas un pārbaudīs paši, kā darbojas dabas likumi.) 3.-4.klašu neretieši dosies mācību ekskursijā uz Līgatnes Amatu māju, lai rosinātu bērnu interesi par ar amatniecību saistītām profesijām. (Bērni iesaistīsies amatnieku darbnīcās, kurās dažādu amatu pratēji demonstrēs aušanu stellēs, karošu grebšanu, tāšu pīšanu, vilnas velšanu, leļļu šūšanu, grozu pīšanu, papīra liešanu. Skolēni praktiski darbosies pie kāda no izvēlētajiem amata meistariem (koka rotaļlietas, papīra liešana, vilnas velšana)). Visiem Neretas novada skolēniem 24.aprīlī būs iespēja piedalīties tehniskās jaunrades dienā Neretā “Izmēģini, uzzini, aizraujies!” Diena plānota, lai skolēniem sniegtu daudz jaunu tehnisko zināšanu, kuras varēs pārbaudīt praksē radošajās darbnīcās. Audzēkņiem pašiem būs iespēja uzbūvēt katapultu, unikālus vēja ģeneratora spārnus, atkārtot  Edisona eksperimentu. Tehniski radošajās darbnīcās jauniešiem  tiks piedāvāta iespēja meklēt savas nākotnes profesiju, kas saistās ar  tehnisko nozari un būs pieprasīta nākotnes darba tirgū, piemēram, būvnieks, fiziķis, inženieris… 

Pēc vasaras brīvdienām nākamajā mācību gadā atkal atsāksies dažādas aktivitātes karjeras izglītības  veicināšanai.

Žanna Miezīte


Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 18 Aprīlis 2017 13:14

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2691715
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
731
151457
2691715

Sadarbība