Lieldienu pasākumi Neretas novadā

Par spīti tam, ka laika prognoze pirms Lieldienām nebija iepriecinoša, rīts atausa dzestrs, taču saulains. Arī Lieldienu pasākumu apmeklētājus vēsais laiks nenobiedēja, un 16.aprīlī svētku svinētāji bija ieradušies kuplā skaitā.

Ērberģē pie sporta  angāra pulcējās gan lieli, gan mazi Lieldienu svinētāji. Pasākums sākās ar kopēju rotaļu. Paši mazākie svētku dalībnieki, atraduši Lieldienu zaķa paslēptās oliņas, kopā ar vecākiem un zaķenīti Aiju devās uz bērnu dienas centru “Vālodzīte”.  Tur bērnus sagaidīja rotaļas, dažādas lieldieniskas nodarbes un pārsteigumi, pēc kuriem mazie varēja izšūpoties pūpolzariem rotātajās šūpolēs. Lielākajiem bērniem sadaloties grupās, bija iespēja piedalīties orientēšanās spēlē “Atrodi Lieldienu zaķa pārsteigumu”, kuras laikā bija jāveic dažādi uzdevumi. Rezultātā visas trīs bērnu grupas tika pie saldām balvām. Bērni kopā ar vecākiem varēja asināt prātu minot Lieldienu mīklas, no divām daļām salikt kopā Lieldienu ticējumus, iet rotaļās. Notika arī tradicionālais konkurss par skaistāko Lieldienu olu, kurā šogad apskatei un vērtēšanai tika izstādītas 23 īpaši skaistas olas. Šajā konkursā pirmo vietu ar vienādu balsu skaitu šogad ieguva  Annika Eļļuka un Elija Gabuža, 2. vietu Niks Ašmanavičs, trešo Teodors Barkāns.  Notika arī rotaļu zaķu izstāde, kurā bērnu atnestie rotaļu zaķi tika pie nominācijām un to īpašnieki pie saldumiņiem. Teju katram svētku dalībniekam bija līdzi oliņas, kas paredzētas ripināšanai. Šo tradicionālu svētku nodarbi bērni gaidīja ar lielu nepacietību. Mazliet traucēja dzestrais vējš, tomēr tas nemazināja bērnu vēlmi atkal un atkal stāties rindā uz olu ripināšanu. Arī svētku šūpoles mierā nestāvēja. Īpašs paldies Aijai Dārziņai, Silvijai Zariņai, Paulai Baltacei un Agnim Koklevskim par palīdzību pasākuma tapšanā un norisē.

Savukārt ļaužu pārpildītā Neretas kultūras nama zālē notika Lieldienu svinēšanas pasākums, kurā ar plašu deju programmu uzstājās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas deju kolektīvs, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sēļi” , kā arī iesvētības piedzīvoja pirmsskolas deju pulciņa vadītāja Inga Zvilna, kuras mazie deju audzēkņi demonstrēja savas pirmās iemaņas deju mākslā. Ingai kā deju skolotājai šis bija pirmais pasākums. Turklāt Inga bija izvēlējusies Lieldienu tematikai atbilstošas dejas. Lieldienu pasākumu kuplināja arī vokālais ansamblis “Kadence” un bērnu radošās pašizpausmes konkursa “Talantiņš” skanīgākās balss titula ieguvēja Melānija Andersone. Par skanisko veidolu rūpējās arī Zigurds Kalnāre ar dēlu Klāvu Zigurdu Kalnāri.

Pilskalnē Lieldienas sākās ar olu meklēšanu, mīklu minēšanu un atrakcijām, kurās piedalījās gan lielāki, gan mazāki bērni. Notika arī gaiļu kaujas ar maisiem – kurš nokrīt, tas zaudē. Tāpat bija arī tradicionālā olu ripināšana , kas īpaši lielu prieku sagādāja bērniem. Mazajiem Lieldienu svinētājiem bija sarūpētas dāvanas – šokolādītes, konfektes un citi saldumi, ko dalīja Lieldienu zaķis.

Zalvē jau 15. aprīlī dienu pirms Lieldienām bērni iesaistījās mīklu minēšanā un saņēma dažādus gardumus. Kā īpašs iepriecinājums bērniem bija komēdijas bērniem “Baltais lācis. Superzvaigzne” izrāde, kurā tās varoņi Pingvīns un Baltais Lācis aktīvi sadarbojās ar bērniem, ļaujot tiem interaktīvi iesaistīties izrādē un palīdzēt Baltajam Lācim kļūt par īstu zvaigzni un piepildīt sapni kļūt par slavenu aktieri. Kopā ar uzticamo draugu Pingvīnu bērni piedzīvoja īstu šovu!

 

 

  Daiga Meldere, Solveiga Koklevska


Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 24 Aprīlis 2017 09:31

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3717129
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2522
90501
3717129

Sadarbība