Godina novada stipros pārus

12. maijā Ērberģes muižas kamīnzālē notika Neretas novada Goda pāru sumināšanas pasākums. Svinīgā pasākumā tika godināti pāri, kas laulībā nodzīvojuši vismaz 25 gadus un kuri kopdzīvē aizvadījuši apaļu vai pusapaļu gadskārtu.

Goda pāru sumināšanas pasākuma vadītāji – muižas barons Hāns (Elmārs Vectirāns), baronese (Anita Vectirāne) un Mazzalves pagasta kultūras darba organizatore Solveiga Koklevska – šogad sveica  un muižā laipni uzņēma astoņus pārus.Savukārt, uzrunājot svētku pasākuma dalībniekus, Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis teica:  “Viens no skaistākajiem pasākumiem novadā ir to ģimeņu godināšana, kas nodzīvojušas kopā tik daudz gadu. Mēs esam mazs novadiņš, patālu no centriem, te, skaistajā Sēlijā, pašā Lietuvas pierobežā. Bet mums visa kā pietiek- mums ir auglīgas zemes, plaši meži, brīnišķīgas upes un vislielākā bagātība - mūsu zelta fonds- stiprās ģimenes. Uz šīs dienas pasākumu sapulcētas ģimenes, kuras kopā nodzīvojušas gadu desmitiem, saglabājot mīlestību, uzticību un savstarpējo cieņu. Tā ir milzīga vērtība un tas izdodas tikai stiprām un saticīgām ģimenēm.”

Visilgāk laulībā no sveicamajiem nodzīvojuši Jaņina Elzbete un Vitauts Griškeviči, kas kopdzīvē pavadījuši jau 55 gadus. Abi, dzimuši lietuvieši, viens otru zinājuši jau dzīvodami Lietuvā, bet liktenis lēmis, ka kopīgu dzīves ceļu izveidojuši  un laulājušies Latvijā – Krūmiņu ciema izpildkomitejā.

50 gadus laulībā atzīmē Anna un Jānis Ērgļi, kas apprecējušies jau mācoties augstskolā Jelgavā, toreizējā Lauksaimniecības akadēmijā. Ērgļu ģimene uzskata, ka, lai ilgus gadus nodzīvotu laulībā, nepieciešams diezgan daudz – sapratne, iecietība un savstarpēja piekāpšanās.

Savukārt Ausmas un Jāņa Baltaču ģimene laulībā nodzīvojuši 40 gadus – izaudzinājuši kuplu bērnu saimi, turklāt Baltaču ģimene atzīst, ka nemitīgs darbs un rūpes par mīļajiem liek aizmirst problēmas un dod spēku ikdienā.

Valda un Ainārs Rutki, kuri kopdzīvē pavadījuši 30 gadus, uzskata, ka ilgas kopdzīves noslēpums ir saticība, savstarpēja uzticēšanās, atbalsts un kopīga laika pavadīšana gan darbos un atpūtā. Svarīga ir arī atpūta no lauku darbiem. Tā kā ikdienā Rutku pāris rūpējas par 116 lopiņiem, tad laiku pa laikam viņi cenšas izrauties no ikdienas rutīnas un dodas kādā tuvākā vai tālākā ceļojumā.

Goda pāru sumināšanas pasākumā šogad piedalījās arī četri pāri, kuri šogad svin sudrabkāzas jeb 25 gadus laulībā, – Olita un Jānis Martinski, Gunita un Juris Gorbačovi, Vita un Uģis Freiji, kā arī Inga un Arvīds Jermuši.

Stiprie un saticīgie pāri parakstījās Stipro ģimeņu goda grāmatā, ko pēc tam pasākuma organizatori glabāšanā uzdāvināja Neretas novada domes priekšsēdētājam Arvīdam Kviesim. Izglītības un kultūras darba organizatore Žanna Miezīte noslēgumā aizdedza trīs sveces par ticību, cerību un mīlestību un novēlēja klātesošajiem saticību ģimenē.

Par Goda pāru sumināšanas muzikālo daļu rūpējās “Aizezeres muzikanti”.

Šogad jau otro gadu tika suminātas stiprās ģimenes, kas nu jau ir izvērtusies par tradīciju, kas aizsākās Zalvē. Tiksimies arī nākamgad!

 

Daiga Meldere

Bilžu Galerija

Lejupielādēt pielikumus:


Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 17 Maijs 2017 13:28

Seko mums

Pašvaldību vēlēšanas 2017

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
1844090
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4315
114371
1844090

Sadarbība