Topošā Neretas novada novadpētniecības muzeja telpas pieņem būvvalde

11.maijā, piedaloties Neretas novada domes priekšsēdētājam Arvīdam Kviesim, izpilddirektoram Rolandam Klibiķim un biedrības “Upmales mantinieki” valdes priekšsēdētajai Lidijai Ozoliņai, Kokneses apvienotās pašvaldību būvvaldes būvinspektores Silvijas Spriņģes vadībā  projektā “Neretas novada novadpētniecības muzeja izveide ” pieņēma 6 telpas: konferenču zāli, divas ekspozīciju telpas, krātuvi, darba telpu un garderobi.

Pieņemot jaunizveidoto objektu, Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis uzsvēra:

“Jau ilgāku laiku mums bija nodoms izveidot šādu senlietu krātuvi, jo iepriekšējos gados savāktie materiāli par novada vēsturi atrodas bibliotēku fondos un plašākai sabiedrībai ir grūtāk pieejami. Mēs vienmēr esam snieguši reālu atbalstu nevalstiskajām organizācijām, tāpēc esam pateicīgi biedrībai “Upmales mantinieki”, kuri, sadarbojoties ar pašvaldību, īstenoja projektu par novadpētniecības muzeja izveidi. Paldies saku arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas vadībai, kura atrada piemērotas telpas muzeja ierīkošanai.

Neretas novads ir ar senu kultūrvēsturisko mantojumu un tradīcijām, tāpēc es esmu pārliecināts, ka pateicoties novada iedzīvotāju atsaucībai, tiks izveidota pilnvērtīga muzeja krājumu kolekcija. Tikai mēs visi kopā spējam radīt muzeju, kurā būs aplūkojami visdaudzveidīgākie eksponāti par novada  vēsturi- seni ikdienas piederumi, sadzīves, darbarīku un etnogrāfijas priekšmetu kolekcijas, oriģināli sadzīves un sakrālie priekšmeti, kā arī senas fotogrāfijas, atklātnes, brīvvalsts laiku, kara gadu un deportācijas laiku liecības. Uzskaitīju tikai nelielu daļu no tām seno laiku liecībām, ar ko mēs katrs varam papildināt topošā muzeja ekspozīciju krājumu.

Lai mums visiem kopā izdodas!”

 

 

Daiga Meldere


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2691715
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
731
151457
2691715

Sadarbība