Atklāj izstādi “Maskavas latviešu dzimtas māksla senču zemē”

14.jūlijā Neretas novada centrālajā bibliotēkā tika atklāta izstāde “Maskavas latviešu dzimtas māksla senču zemē”, kurā piedalās četri Maskavas mākslinieki – Māra Daugaviete, Māra Uvarova, Maija Arseņjeva un Georgijs Uvarovs.

Gleznotāja M.Daugaviete neretiešiem jau zināma un iemīļota, jo izstādes savā  dzimtajā pusē ( Māras mamma Lūcija Daugaviete – tēlniece un keramiķe -  dzimusi Pilskalnes pag. “Ezeros”) rīko regulāri. Kā izstādes atklāšanā labdabīgi jokoja bibliotēkas vadītāja Regīna Kviese: ”Es viņu sāku uztvert kā savu īpašumu.” Arī pati māksliniece uzsvēra, ka jūt nepieciešamību vasaras pavadīt ģimenes lauku mājā  “Čaupanānos”, kur smeļas iedvesmu gleznošanai. M.Daugaviete ir daudzu izstāžu dalībniece gan Krievijā, gan citviet ārzemēs. Viņas mākslas darbi atrodas vairākos NVS muzejos un privātās kolekcijās septiņās Eiropas valstīs.

Šoreiz izstādē apskatāmi ne tikai M.Daugavietes darbi, bet arī viņas vīra Georgija Uvarova gleznas. Viņš kopā ar Māru vēro pārmaiņas Neretā un tad uzglezno tās (aptieka, bijusī piena kombināta ēka, baznīca u.c.). Mākslinieks ar prieku dalās redzētajos iespaidos.

Gleznotāju meita Māra Uvarova ir mākslas dizainere, nodarbojas ar grafiku un grāmatu noformēšanu, tačuarī ļoti labprāt ņem rokās otu un glezno. Māra mīl dabu, un savos darbos aizrautīgi atspoguļo dabas objektus, klusās dabas, arī portretus. Viņas gleznās krāšņi uzzied puķes. Māksliniece ar dzīvesbiedru apceļo pasauli un vasaras pavada Neretā.

Otra meita – Maija Arseņjeva – ir leļļu kostīmu māksliniece. Maija ne tikai labprāt glezno dabas skatus, bet arī to māca citiem. Arī viņa, tāpat kā pārējie ģimenes locekļi, vasaras atvaļinājumu labprāt pavada Neretā. Maija piedalās dažādos mākslas plenēros, mācot gleznot, kā arī savus mākslas darbus liek izstādēs. Gleznotāja ir piedalījusies jauno mākslinieku izstādēs Latvijas vēstniecībā Maskavā, kā arī glezniecības un grafikas izstādēs Latvijas muzejos.

M.Daugaviete priecājās, ka Neretā ir izveidojies stabils viņas mākslas cienītāju loks, kas apmeklē viņas izstādes gadu no gada, turklāt gandarījumu rada tas, ka viņas darbus un izstādes gaida.

 

 

Daiga Meldere


Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 18 Jūlijs 2017 14:56

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3717129
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2522
90501
3717129

Sadarbība