Mēģināsim aktivizēt novada jauniešus

12. augustā ir Starptautiskā jauniešu diena. Mūsu novada jaunietes Agnese Rutka un Madara Zeltiņa šajā dienā Jelgavā jauniešu svētkos pārstāvēja Sēlijas jauniešus.

Tieši šajā dienā gribējās arī Neretā sapulcēt aktīvākos novada jauniešus, lai kopā nosvinētu svētkus un vienotos par to, kas būtu darāms, lai novada jauniešiem dzīve kļūtu interesantāka, lai viņi lietderīgi pavadītu brīvo laiku. Diemžēl jauniešu atsaucība nebija liela – viens darbā, cits aizbraucis ciemos, cits aizmirsis…

Lai nu kā, bet tie, kuriem šī kopāsanākšana šķita svarīga, lika kopā idejas un pārrunāja augustā un septembrī darāmos darbus. 20. – 21. augustā Ērberģē uzņemam viesus no 7 novadiem II Sēlijas Jauniešu dienā “Dzimis Sēlijā”. Būs jauniešus uzrunājoši koncerti, zaļumballe, būs sacensības volejbolā, futbolā un spēle “Cīņa par Sēliju”, būs dažādas individuālas sportiskas izdarības un radošās darbnīcas, būs iespēja pārbaudīt zināšanas par Sēliju.

17. – 23. septembrim rosinām jauniešus aktīvi iesaistīties Eiropas sporta nedēļā. Sestdien, 17. septembrī, gaidīsim visu četru pagastu futbola komandas uz sacensībām Ērberģē. Pirmdien, 19. septembrī, pēc Sondras un Ilvas ierosinājuma aicinām visu pagastu jauniešus piedalīties pārgājienā pa Aklā purva takām un pa Baltezera apkārtni (pulcēšanās plkst. 17.00 pie Mazzalves pagasta pārvaldes).

Jaunieši vienojās, ka turpmāk būtiskākā saziņa starp aktīvākajiem pagastu jauniešiem par aktualitātēm būs pamatā elektroniska un sociālajos tīklos, bet īpašos gadījumos mēģināsim tomēr satikties klātienē. Mēģināsim oficiāli izveidot jauniešu domi, kas aktivizētu novada jauniešus.

Žanna Miezīte

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 29 Augusts 2016 10:14