Starptautiskajā Jaunatnes dienā Jelgavā piedalās Sēlijas jauniešu padome “SēJa”

Latvijas pirmā jauniešu galvaspilsēta Jelgava 6. vidusskolas teritorijā 12. augustā organizēja plašas svinības par godu Starptautiskajai Jaunatnes dienai. Pasākumā piedalījās 18 jaunatnes nevalstiskās organizācijas un novadu pašvaldības, tajā skaitā arī mēs – nesen nodibinātā Sēlijas novadu apvienības jauniešu padome “SēJa”.

Savā teltī Sēlijas jaunieši ikvienam piedāvāja iespēju radoši izpausties un uz baltiem palagiem ar krāsainu flakonu palīdzību radīt mākslas darbus. Gan lieli, gan mazi labprāt iesaistījās un veidoja zīmējumus, rakstīja. Gala rezultātā uz vairākiem palagiem sanāca ļoti krāšņi un savdabīgi mākslas darbi. Lai šo jauniešu darbs tiktu pamanīts un novērtēts “SēJas” pārstāvji nolēma, ka tas varētu būt mūsu padomes karogs. Atlika tikai izveidot uzrakstu.

Kamēr daļa jauniešu izpaudās radoši, citiem bija iespēja nopelnīt dažādas balviņas no novadiem, atbildot uz vairākiem jautājumiem par Sēliju. Šī viktorīna ikvienam sniedza iespēju izzināt Sēliju, jo pasākuma auditorija bija ļoti plaša – jaunieši no visas Latvijas. Jāpiebilst, ka mūsu telti apmeklēja ne tikai jaunieši, bet arī jauniešu domes vadītāji un citi interesenti.

Vairākkārt Sēlijas jauniešu padomes “SēJa” pārstāvji, paralēli savām organizētajām aktivitātēm, piedalījās Latvijas Jaunatnes padomes rīkotajās diskusijās par izglītību, brīvprātīgo darbu un sabiedriski politiskiem notikumiem Eiropā. Katrā no diskusijām piedalījās apmēram desmit cilvēku, tostarp arī Saeimas deputāti. Ikviens sarunu pārstāvis varēja izteikt viedokli un aktualizēt visus svarīgos jautājumus jaunatnes jomā.

Visas dienas garumā uz pārvietojamās skatuves norisinājās talantīgāko Latvijas jauniešu priekšnesumi. Dalību šim konkursam varēja pieteikt ikviens, ja vien spēj sevi pierādīt dziedātprasmē, dejotprasmē vai kādā mūzikas instrumenta spēlē. Svinību noslēgumā uzstājās vairākas mūziķu grupas un DJ.

Jāpiebilst, ka šī bija lieliska iespēja Sēlijas jauniešu padomei “SēJa” sevi parādīt valstiskā līmenī un iepazīstināt citu jauniešu organizācijas ar padomi. Kas arī izdevās! Noteikti mēs nepalikām nepamanīti, jo radošā darbnīca bija apmeklēta līdz pat pēdējam brīdim, tāpat kā Sēlijas izzināšana, piedaloties viktorīnā. Regulārie  Latvijas Jaunatnes padomes aicinājumi iesaistīties diskusijās par jaunatnes jomu liecina, ka arī Sēlijas jauniešu viedokli vēlas sadzirdēt un uzklausīt.

Starplaikos trīs aktīvistes no jauniešu padomes “SēJa” pamanījās piedalīties arī Jelgavas jauniešu organizētajās orientēšanās sacensībās. Gods un lepnums par mūsu jaunietēm, kuras izcīnīja godalgoto 1. vietu.

Noslēdzoties Starptautiskajai Jaunatnes dienai, Sēlijas jauniešu padomes “SēJa” pārstāvji izjuta gandarījumu un labi paveikta darba sajūtu. Ikviens, kas piedalījās šajā pasākumā tagad zinās, ka kultūrvēsturiskajā Sēlijas novadā ir jaunieši, kuri ir gatavi uzlabot un veicināt savu novadu attīstību jaunatnes lietās.

Sēlijas jauniešu padomes “SēJa”

pārstāve Agnese

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 28 Oktobris 2016 11:34