Mazpulku rudens darbu skate

Latvijas mazpulku dalībniekiem rudens ir Lielais Atskaites Laiks. Šogad Latvijas Mazpulku Zemgales – Latgales novada Rudens projektu forums notika 8. oktobrī Kūku pagasta Sūnu pamatskolā. Kopā uz darbu skati aizstāvēt savus darbus bija ieradušies nedaudz vairāk par 20 mazpulkiem, kurus pārstāvēja ap 200 mazpulcēni un vairāk nekā 20 vecāki – viesi. Šajā forumā mazpulku vidū bija arī 116. Neretas mazpulka pieci pārstāvji.

Jau vairākus gadus katrs mazpulku forums sākas ar tirdziņu, kurā mazpulcēni pārdod pašu vai ģimenes izaudzētos dārzeņus vai darinājumus. No 116. Neretas mazpulka tirdziņā piedalījās Sintija Gadišķe (izaudzējusi krūmpupiņas), Patrīcija Dardece (tirgoja ar mammu kopīgi gatavotās dekoratīvās matu gumijas, kā arī paipalu olas), Samanta Bukša (tirgoja ar mammu kopīgi gatavotos keksiņus), Sandris Kalniņš (tirgoja paipalu olas un ar mammu kopīgi ceptos pildītos ābolus).

Pēc tirgus sekoja foruma atklāšana, kurā apsveikuma vārdus sacīja Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētāja Randa Medne, Sūnu mazpulka vadītāja Daina Kalve, Sūnu mazpulka vecbiedre Ilze Lielause, Krustpils novada vadītājs, Kūku pagasta pārvaldes vadītājs un Sūnu pamatskolas direktore, kā arī mazpulku vecbiedrs Valdis Sakars. Foruma dalībniekus ar nelielu koncertu sveica Sūnu pamatskolas audzēkņi. Pēc apsveikumiem sekoja mazpulcēnu organizēšana maiņās un darba grupās projektu aizstāvēšanai un radošajām darbnīcām.

Sandis Gadišķis prezentēja savu mazpulcēna IV pakāpes individuālo projektu par pētniecisko darbu latviešu valodniecībā “Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas jauniešu valodas lietojums”, iegūstot savā grupā 1. vietu. Sintija Gadišķe aizstāvēja individuālo projektu par ķiploku audzēšanu, iegūstot savā grupā 3. vietu.

Samanta Bukša mazpulkā darbojas tikai otro gadu un viņai šis bija pirmais (I pakāpe) individuālais projekts un pirmais rudens forums. Viņa savā grupā ieguva 2. vietu,  jo ļoti labi veica pētniecības prasmes attīstošu projektu “Kartupeļu pētījums”, kuru organizēja Latvijas Mazpulku padome sadarbībā ar Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI) Priekuļu pētniecības centru. Projekts bija sarežģīts, nopietns un atbildīgs, jo darba rezultātus apkopos mazpulku vadītāji visā Latvijā un iesūtīs pētniecības centram. Tā zinātnieki iegūs datus par pētāmo kartupeļu šķirņu atbilstību katram Latvijas reģionam.

Sandris Kalniņš ļoti labi prezentēja grupas projektu par vasaras puķu audzēšanu savai skolai iegūstot 2. vietu. Žūrija augstu novērtēja Sandra Kalniņa projekta prezentāciju, kā arī projektu kā lietderīgu, jo darba aprēķini rādīja, ka mazpulcēni darba gaitā guvuši jaunas zināšanas, prasmes, palīdzējuši ekonomēt skolas budžeta līdzekļus, jo nebija jāpērk puķu stādi skolas puķu dobēm, kā arī mācījušies dāvināt prieku citiem ar pašu audzētu puķu stādu palīdzību.

Laikā, kamēr mazpulcēni aizstāvēja projektus vai rosījās radošajās darbnīcās, vadītājiem piedāvāja ekskursiju pa Atašienes pagastu un podnieku darbnīcas “Zaļbirzes” apmeklējumu. Keramikas darbnīcā vadītājus un mazpulcēnu vecākus laipni sagaidīja māksliniece Ineta Dzirkale. Viņa mums demonstrēja darbu ar mālu uz podnieka ripas, kā arī aicināja pašus pamēģināt izgatavot kādu māla trauku piemiņai par darbnīcas apmeklējumu.

Atgriežoties Sūnu pamatskolā vadītājus gaidīja pusdienas. Pēc tam sekoja seminārs par aktualitātēm mazpulkos.

Pēc launaga folkloras kopa no Dignājas vadīja rotaļas un dejas, kur iesaistīja visus foruma dalībniekus. Pēc gandrīz stundu ilgas dejošanas sekoja foruma noslēgums ar pateicības vārdiem mazpulku atbalstītājiem, vadītājiem, Rīgas klubiņa jauniešiem, mazpulcēnu apbalvošana un mājupceļš. Mazpulcēnu vecāki, kuri aktīvi palīdz savam mazpulcēnam vai mazpulkam, saņēma dāvanā ābelītes, kuru  iegādi finansē Amerikā dzīvojošie latvieši. Paldies atbalstītājiem!

Mājās atgriezāmies gandarīti par veikumu. Esam ieguvuši jaunus iespaidus, draugus, zināšanas.

 

Lidija Ozoliņa, 116. Neretas mazpulka vadītāja

 


Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 28 Oktobris 2016 11:56

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3889352
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3807
95634
3889352

Sadarbība