Lauku bloku precizēšana ir jāveic, ja LAD lauku bloku kartē zemei, kuru lauksaimnieks apstrādā:

  • nav uzrādīts lauku bloks;
  • situācija LAD lauku bloku kartē un dabā atšķiras, piemēram, dabā ir izrakts dīķis, uzcelta ēka, izcirsti krūmi un sakopta platība;
  • ja apsaimniekotā platība šobrīd ir labā lauksaimniecības un vides stāvoklī, bet tā līdz šim nav iekļauta LAD lauku blokos.

Ainavu elementi ir viens no veidiem, kā nodrošināt zaļināšanas prasību izpildi. Ainavu elementu (dīķu un koku, krūmu grupas) precizēšanas pieprasījums jāiesniedz LAD, ja kadastrā Lauku reģistra ģeogrāfiskajā informācijas sistēmā, kurā LAD ir izveidojis ainavu elementu slāni ar iekļautiem dīķiem un koku, krūmu grupām:

  • nav norādīts dabā esošs ainavu elements (dīķis vai koku, krūmu grupa);
  • ir norādīts neatbilstoša lieluma vai izvietojuma ainavu elements.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos jāsazinās ar LAD, nosūtot e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67027843 vai 27876161.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs Aizkraukles nodaļa rīko izglītojošu semināru – par galda un pārstrādes kartupeļu audzēšanas tehnoloģijām, produkcijas realizācijas iespējām Latvijā.

 

Seminārs notiks 16.03. – 17.03.2016, sākums plkst. 10:00 Lāčplēša iela 2a, Aizkraukles KB, Aizkraukle.

 

Par dalību seminārā pieteikties – Valentīnai 26158775

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka turpmāk pieteikties platību maksājumiem varēs tikai elektroniski, izmantojot LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmu (EPS).

Piesakoties platību maksājumiem elektroniski, lauksaimniekiem ir vairāki būtiski pozitīvi ieguvumi. Palielināsies to lauksaimnieku skaits, kas platību maksājumus saņems jau oktobrī. Elektroniskajā  pieteikšanās sistēmā kļūdas ir iespējams novērst jau pieteikuma iesniegšanas brīdī, tas savukārt ļauj izvairīties no sankcijām. LAD ir digitalizējis visus iepriekšējā gada pieteikumus, tāpēc klientiem, kas lietos EPS pirmo reizi, arī ir iespēja kopēt iepriekšējā gada pieteikumus. Sistēma sniegs brīdinājumus arī gadījumos, ja klients aizmirsīs pieteikties kādam no atbalsta veidiem, kuru būs saņēmis iepriekšējos gados, kā arī neļaus pieteikt neatbilstošas platības.

2016. gada 16. februārī tika apstiprināti grozījumi MK noteikumos Nr.393 "Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtība, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība".

Šie grozījumi paredz izmaiņas informācijas sniegšanā Lauksaimniecības datu centram par medus bišu saimju skaitu ganāmpulka novietnē.

Turpmāk, saskaņā ar grozījumiem, medus bišu saimju īpašniekiem vai turētājiem Lauksaimniecības datu centram ir jāsniedz informācija par bišu saimju skaitu uz attiecīgā gada 1. maiju un 1. novembri.

Tēma : Integrētās augu audzēšanas ieviešanas aktualitātes, mēslošanas līdzekļu lietošanas prasības, graudaugu, rapša un  lauka pupu slimības un kaitēkļi, to ierobežošana

 

Programma

Norises vieta: Spīdolas iela 2, Aizkraukles novada kultūras nams, Aizkraukle

Datums03.03.2016.

Šī gada 29. janvārī Neretas novada lauksaimniecības konsultanti devās uz Ilūksti, lai, īpaši organizētā sanāksmē, tiktos ar citiem Sēlijas novadu apvienības lauksaimniecības konsultantiem un zemnieku saimniecību pārstāvjiem.

Kā viens no galvenajiem sanāksmes mērķiem bija veicināt Sēlijas novadu lauksaimnieku tiesības un iespējamo problēmu risināšanu augstākā līmenī, tas ir aizstāvēt lauksaimniecības nozares un pašu zemnieku intereses valsts līmenī.

Sarunu laikā izkristalizējās fakts, ka, dibinot vien Sēlijas lauksaimnieku apvienību, varētu būt par maz, lai savas intereses aizstāvētu plašākā mērogā. Līdz ar to radās ideja, ka Sēlijas novadu pārstāvji varētu apvienoties jau ar esošajām Daugavpils un Jēkabpils lauksaimnieku apvienībām.

Iesaiste šādā lielākā apvienībā noteikti sniegtu vairāk iespēju realizēt idejas, cīnīties pret nepatīkamām reformām un iestāties par lauksaimnieku interesēm. Plānots, ka tālākie darbi būs pārrunu organizēšana ar Daugavpils un Jēkabpils lauksaimnieku apvienībām.  

 

Agnese Rutka

Foto: Madara Pavlovska

Lektora slimības dēļ, seminārs nenotiks!
 
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs Aizkraukles nodaļa rīko izglītojošu semināru – par galda un pārstrādes kartupeļu audzēšanas tehnoloģijām, produkcijas realizācijas iespējām Latvijā.
 
Seminārs notiks 16.02. – 17.02.2016, sākums plkst. 10:00 Lāčplēša iela 2a, Aizkraukles KB, Aizkraukle.
 
Par dalību seminārā pieteikties – Valentīnai 26158775
Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka, sākot ar šo gadu, pieteikties platību maksājumiem varēs tikai elektroniski, izmantojot LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmu (EPS). 
Lai varētu lietot minēto sistēmu un iesniegt tajā iesniegumu, lauksaimniekiem jānoslēdz līgums par LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmas pakalpojumu izmantošanu. LAD aicina visus lauksaimniekus, kuri vēl nav kļuvuši par EPS lietotājiem līdz šim, noslēgt lietotāja līgumu tuvākajā laikā, lai pavasarī savlaicīgi varētu sākt lietot EPS un iesniegt iesniegumu maksājumu saņemšanai. Līguma forma ir pieejama gan elektroniski LAD mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē “Kā kļūt par EPS lietotāju”, gan arī jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā. Aizpildītu līgumu var iesniegt gan personīgi LAD klientu centros, gan elektroniski, izmantojot elektronisko parakstu. 

No 2015. gada 8. līdz 11. oktobrim Izstāžu kompleksā “Rāmava” norisināsies rudens nozīmīgākais pasākums lauksaimniecības, mežizstrādes, vides veidošanas un labiekārtošanas izstāde Latvijā “Lauksaimniecība Tehnika. Lauku Sēta 2015”, kura 24. reizi pulcēs augstāk minēto nozaru pārstāvjus.

 

Izstādi organizē SIA A.M.L., ciešā sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības Ministriju un Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameru un izstādes ģenerālsponsoru AS Swedbank.

 

Šī izstāde katru gadu ir kļuvusi par Lauksaimniecības un mežizstrādes nozīmīgāko pasākumu rudenī. Izstādi tradicionāli apmeklē ap 10'000 uzņēmēju, nozares speciālistu un ar nozari saistītu cilvēku, iegūstot jaunas idejas ikdienas darbam un citus praktiskus risinājumus.

 

Izstādes norisas laiks: 8. – 11. oktobris, katru dienu no 10.00 – 17.00


Izstādes oficiālā atklāšana notiks 8. oktobrī plkst. 11.00


Uzziniet vairāk par izstādi šeit.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs piedāvā apgūt tālmācībā profesionālās pilnveides izglītības programmu “Bioloģiskā lauksaimniecība” (180 stundas).

 

Kas var apgūt un kāpēc jāapgūst programma „Bioloģiskā lauksaimniecība”?


Programmu var apgūt klausītāji ar jebkuras pakāpes sākotnējo izglītību. Klausītājiem bez lauksaimnieciskās izglītības:

  • pārņemot apsaimniekošanā ģimenes īpašumā esošu saimniecību, personai programmas „Bioloģiskā lauksaimniecība” vai „Lauksaimniecības pamati” jāapgūst obligāti;

·         izstrādājot saimniecības attīstības projektus, piesaistot to īstenošanā Eiropas Savienības finanšu līdzekļus, programmas apgūšana ir nepieciešama;

·         zināšanu līmeņa paaugstināšanai programmas apguve ir vēlama jebkuram cilvēkam, uzsākot darbus bioloģiskajā lauksaimniecībā.

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3361212
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3023
90559
3361212

Sadarbība