Biedrība “Ērberģietes” iesaistās projektā

Mazzalves pagasta biedrība “Ērberģietes” piedalījās Valsts Kultūrkapitāla fonda, Zemgales plānošanas reģiona un Latvijas valsts mežu atbalstītajā Zemgales kultūras programmas 2014 projektā. No konkursam iesniegtajiem 82 projektu pieteikumiem programmas atbalsts piešķirts 40 projektiem. Izstrādātās programmas mērķis ir sekmēt Zemgales specifisko kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēšanu, attīstību un pieejamību. Arī biedrība “Ērberģietes” ieguva šo atbalstu projektam “Novadpētniecības darbnīca “Mazzalves pagasts – Sēlijas daļa.””

 

Šī projekta ietvaros Mazzalves pagastā tika organizētas 6 novadpētniecības darbnīcas – “Virtuves mantojums,” “Sēļu sēta un sadzīve,” “Mūsu valoda,” “Apģērbs un rotājumi,” “Vēsturiskie notikumi,” un “Dziesmas, dejas, rotaļas Sēlijā.” Šo visu darbnīcu norises mērķis bija izzināt Mazzalves pagasta kā Sēlijas daļas vēsturi, tradīcijas, apģērbu, valodu u.c. Katra no šīm darbnīcām tika rīkota, iesaistot vietējos iedzīvotājus. Tika gatavoti tradicionālie Sēlijas ēdieni, pētīta sēļu valoda, apģērbs, rotas, kas raksturīgi Mazzalves pagastam. No 25. novembra ikvienam interesentam bija iespēja aplūkot biedrības veidoto Mazzalves pagasta seno tērpu, rotu un rokdarbu izstādi Mazzalves pagasta pārvaldes ēkā. Iesaistot vietējos iedzīvotājus, apskatei tika savākti senie tautas tērpi, apģērbs, rotas, rokdarbi. Visi šie izstādes materiāli ir ar savu vēsturi un atmiņām.

 

Projekta ietvaros Mazzalves pagasta biedrībai “Ērberģietes” izdevās iegūt finansējumu un pavisam drīz iznāks buklets par Mazzalves pagastu. Tajā tiks iekļauti apskates objekti, tūrisma iespējas un cita noderīga informācija gan vietējiem, gan iebraucējam.

 

Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4546657
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
7512
78693
4546657

Sadarbība