Neretas papardītes

Neretas papardītes (4)

Reģistrācijas numurs: 40008095033

Adrese: Neretas pagasts, Neretas pagasta padome, Rīgas iela 1, LV - 5118

Tālrunis: 65176536

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

15. aprīlī Neretas lietišķās mākslas centrā aktīvākie novada iedzīvotāji atsaucās uz SO “Neretas papardītes” aicinājumu iesaistīties radošā pasākumā “Ziepes – spilgtā dāvanā”. Mērķis bija iemācīties veidot skaistus dekorus no ziepēm un lentītēm, ko pēc tam varētu pielietot kā vienkāršu dekoratīvo elementu mājās vai dāvināt citiem.

 

Darba procesam bija nepieciešamas visparastākās ziepes, ko mēs lietojam ikdienā, lentītes un adatiņas. Uzsākot darbu, pasākuma dalībnieki ļāvās iztēlei un fantāzijai. Tālāk turpinājās ziepju notīšana ar košajām un krāsainajām lentītēm.

 

Gala rezultātā katra pasākuma apmeklētāja darinājums izcēlās ar daudzveidīgām, piesātinātām un bagātīgām krāsām.

 

Agnese Rutka

20. decembrī, dažas dienas pirms Ziemassvētkiem, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa sākumskolas virtuves telpās pulcējās biedrības “Neretas papardītes” pārstāves un citi interesenti, lai iemācītos gatavot piparkūku mīklu. Visiem zināms, ka piparkūku cepšana ir viena no Ziemassvētku neatņemamām tradīcijām.

 

Pilkalnes muižas saimniece Irma Tomsone, piparkūku mīklas gatavošanas procesā,  katram sniedza vērtīgus padomus kā jāgatavo mīkla, kādas garšvielas jāpievieno, lai tām būtu raksturīgais “asumiņš,” cik karstai jābūt cepeškrāsnij un cik ilgi jācep pašas piparkūkas. Ikviens, kurš līdz šim nezināja kā jāgatavo tradicionālie Ziemassvētku našķi, apmeklējot šo pasākumu, kļuva daudz gudrāki un zinošāki.

 

Pēc labi padarīta darba, pie siltas tējas krūzes tās tika arī nobaudītas. Izceptas dažādās formās (zvaigzne, vilciens, egle, sirds u.c.), piparkūkas bija izdevušās ļoti garšīgas.

 

Agnese Rutka

Sieviešu organizācija ‘’Neretas papardītes’ ’ir iesaistījušās projektā „ Kultūras gids’’ kopā ar Rites tautskolu. Rudens pusē kuplā skaitā pulcējāmies Neretā. Projekta ietvaros spēlējām aizraujošo  spēli ”LOTO”. Vairākiem spēlētājiem tā uzjundīja jaunības dienu atmiņas, kad svētdienās pēcpusdienas pavadīja spēlējot  „LOTO’’ ģimenes lokā.

 

Starptautiskā projekta „Kultūras gids” mērķis ir iesaistīt vairāk vientuļus cilvēkus, kā arī seniorus sabiedriskās aktivitātēs, ievest sabiedrībā. Projektā iesaistījušās Latvija, Lietuva, Igaunija, Dānija. Tā ietvaros 15.02.2014 ‘’Neretas papardītes’’ un biedrības „Rites tautskola” pārstāvji pulcējās braucienam uz Lietuvas republikas Suvainišķu bibliotēku. Pasākumā piedalījās arī Rites tautskolas direktors un projekta koordinators Latvijā Niels Bendix Knudsen.

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4546657
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
7512
78693
4546657

Sadarbība