Neretas papardītes ciemos

Sieviešu organizācija ‘’Neretas papardītes’ ’ir iesaistījušās projektā „ Kultūras gids’’ kopā ar Rites tautskolu. Rudens pusē kuplā skaitā pulcējāmies Neretā. Projekta ietvaros spēlējām aizraujošo  spēli ”LOTO”. Vairākiem spēlētājiem tā uzjundīja jaunības dienu atmiņas, kad svētdienās pēcpusdienas pavadīja spēlējot  „LOTO’’ ģimenes lokā.

 

Starptautiskā projekta „Kultūras gids” mērķis ir iesaistīt vairāk vientuļus cilvēkus, kā arī seniorus sabiedriskās aktivitātēs, ievest sabiedrībā. Projektā iesaistījušās Latvija, Lietuva, Igaunija, Dānija. Tā ietvaros 15.02.2014 ‘’Neretas papardītes’’ un biedrības „Rites tautskola” pārstāvji pulcējās braucienam uz Lietuvas republikas Suvainišķu bibliotēku. Pasākumā piedalījās arī Rites tautskolas direktors un projekta koordinators Latvijā Niels Bendix Knudsen.

 

Sakritības dēļ tikšanās notika Lietuvas republikas Neatkarības pasludināšanas deklarācijas dienas priekšvakarā. Mūs sagaidīja kuplā pulkā pulcējušies vietējie aktīvisti. Suvainišķu bibliotēkā bija izviedota informācija par Lietuvas republiku un skaista izstāde ar vietējo rokdarbnieču darbiem un kokgriezumiem.  Pasākums sākās ar svinīgo daļu,  kurā mēs sapazināmies un apmainījāmies ar piemiņas zīmēm, un kopīgi noklausījāmies republikas himnu. Bibliotēkas telpās varējām iepazīties no foto par Suvainišķu dzīvi un notikumiem.  Tad sēdāmies pie tējas galda un ķērāmies pie mūsu brauciena mērķa uzspēlēt „LOTO’’ īstenošanas. Spēles vadītājs izdalīja loto kartiņas un iesākās azartiskā saspēle. Pirmajiem uzvarētājiem, kuriem aizpildījās pirmās rūtiņas, tika pasniegtas projekta organizatoru sagādātās dāvanas. Protams, ne visiem spēlē veicas, bet arī neveiksminiekiem bija sarūpētas piemiņas dāvanas. Lietuviešu draugiem spēle patika un viņi gaidīs uzaicinājumu uz  nākošo spēli Neretā un Rites tautskolā.  Pēcpusdienas nobeigumu daļā skanēja tautas dziesmas lietuviešu un latviešu valodā. Mēs varam pamācīties un papriecāties  par kaimiņu skanīgām balsīm un jautrību.

 

FOTO>

 

Sieviešu organizācija „Neretas papardītes”

valdes priekšsēdētāja Mirdza Brūniņa

 


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3360698
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2509
90045
3360698

Sadarbība