Top smaržīgas un garšīgas piparkūkas

20. decembrī, dažas dienas pirms Ziemassvētkiem, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa sākumskolas virtuves telpās pulcējās biedrības “Neretas papardītes” pārstāves un citi interesenti, lai iemācītos gatavot piparkūku mīklu. Visiem zināms, ka piparkūku cepšana ir viena no Ziemassvētku neatņemamām tradīcijām.

 

Pilkalnes muižas saimniece Irma Tomsone, piparkūku mīklas gatavošanas procesā,  katram sniedza vērtīgus padomus kā jāgatavo mīkla, kādas garšvielas jāpievieno, lai tām būtu raksturīgais “asumiņš,” cik karstai jābūt cepeškrāsnij un cik ilgi jācep pašas piparkūkas. Ikviens, kurš līdz šim nezināja kā jāgatavo tradicionālie Ziemassvētku našķi, apmeklējot šo pasākumu, kļuva daudz gudrāki un zinošāki.

 

Pēc labi padarīta darba, pie siltas tējas krūzes tās tika arī nobaudītas. Izceptas dažādās formās (zvaigzne, vilciens, egle, sirds u.c.), piparkūkas bija izdevušās ļoti garšīgas.

 

Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3360698
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2509
90045
3360698

Sadarbība