Lietišķās mākslas centra izveide Neretā

27. februārī Neretas kultūras namā atklāja “Lietišķās mākslas centru.” Veiksmīgi startējot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstības pasākuma “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”, biedrības “Nirica” pārstāvēm – Ingai Davidenei, Litai Trakinai, Evitai Vīnakalnei un Neretas novada pašvaldībai izdevās iegūt finansējumu. Projekta noslēgumā Neretas kultūras nama vienu no telpām izremontēja un labiekārtoja, iegādājās plauktus un mēbeles. Jau rakstot projektu, biedrību pārstāvēm bija vienots mērķis un ideja – izveidot vietu, kurā būs iespēja novada rokdarbniekiem, biedrībām un citiem interesentiem kopīgi apvienoties, organizējot dažādas radošās darbnīcas. Šī telpa būs arī tūristu apskates objekts. Šeit vienkopus būs aplūkojami novada amatnieku darinājumi.

 

 

Vēl pirms šī lietišķā centra atklāšanas dienas, biedrība “Nirica” februāra sākumā uzrunāja visus Neretas novada rokdarbniekus, ar mērķi iegūt daudzveidīgāku un krāšņāku izstādi, kuru atklāšanas dienā pārējās novada biedrības varēja aplūkot un novērtēt. Viennozīmīgi šī izstāde ir apliecinājums, ka mūsu novadā dzīvo radoši, mākslinieciski un ar augstu izdomu un darba spējām apveltīti cilvēki. Mākslas centra plauktus daiļoja Zandas Rageles māla darinājumi, Arta Kronīša kokapstrādes uzņēmumā radītie koka priekšmeti, Ingas Dimitrijevas tamborētās kleitas un visa novada biedrību darinājumi – filcētas cepures, čības, vaska sveces, adījumi, tamborējumi, dekupāžas gleznas, ziepes un apgleznoti stikla trauki. Atklāšanas dienā sveikt biedrību “Nirica” ieradās citas novada biedrības – “Neretas papardītes,” “Upmales mantinieki,” “Ērberģietes,” Neretas kultūras nama vadītāja Inita Kalniņa un Gunita Leite un izglītības darba speciāliste Žanna Miezīte, kā arī Neretas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Zālītis. Klātesošie vēlēja veiksmi, izturību, biedrību vienotību organizējot kopīgus pasākumus. Visi vienbalsīgi apgalvoja, ka šāda telpa ļoti noderēs ikdienas dzīvē, jo nu būs vieta, kur pulcēties, radoši strādāt un dalīties savstarpējās sarunās un pieredzē.

 

Izstādē  izvietotie darinājumi būs apskatāmi ikvienam, pirms tam sazvanoties un vienojoties ar biedrības “Nirica” pārstāvēm.

 

Agnese Rutka


Vairāk šajā kategorijā: « Biedrība "Nirica"

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4382892
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1118
78785
4382892

Sadarbība