Biznesa augstskola Turība un Turība Business HUB informē, ka konkurss „Biznesa nakts” notiek arī šajā pavasarī un pirmo reizi pasākuma četru gadu vēsturē, lai nokļūtu konkursa finālā, interesentu komandas trīs cilvēku sastāvā ir aicinātas pieteikt savas biznesa idejas.

Konkursa fināls norisināsies 27. un 28. aprīlī Turība Business HUB telpās, Graudu ielā 68, Rīgā.

Šogad pirmo reizi konkursa vēsturē koncepts ir atšķirīgs, jo organizatori pasākumu ir izveidojuši vēl saistošāku un noderīgāku esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, lai motivētu uzsākt drosmīgas un vēl iepriekš nerealizētas idejas, kuru autori ir paši komandas dalībnieki. Konkursa finālā labākajām trīs komandām tiks sadalīts naudas balvu fonds 700 EUR vērtībā no Swedbank.

Pieteikties aicināts ikviens interesents, sākot no 18 gadu vecuma neatkarīgi no nodarbošanās, izveidojot komandu trīs cilvēku sastāvā un aizpildot pieteikuma anketu. Pieteikuma anketa un konkursa nolikums atrodami "Biznesa nakts" Facebook lapā www.facebook.com/biznesanakts. Pieteikt savu dalību konkursā iespējams līdz 13. aprīļa plkst. 23:57.

Konkurss norisināsies divās kārtās – atlase līdz 13.aprīlim un konkursa fināls 27. un 28. aprīlī Turība Business HUB telpās. Izvērtējot saņemtos pieteikumus, tiks atlasītas 8 komandas, kas turpinās dalību konkursa finālā. Pieteikumā tiks vērtēta sadaļas Īss biznesa idejas apraksts un Motivācija. Sadaļā Īss biznesa idejas apraksts ir jāapraksta vēl iepriekš nerealizēta biznesa ideja un uzņēmējdarbības nozare. Sadaļu Motivācija organizatori aicina aizpildīt radoši un piedomāt pie kvalitatīva noformējuma - tas kalpos kā pierādījums komandas ieinteresētībai un attieksmei pret savu biznesa ideju. Šo sadaļu iespējams aizpildīt brīvā, pašu izvēlētā formā – rakstiski, video, prezentācijas formātā u.c.

27. aprīlī, atklājot konkursu, komandas saņems norādes, kas jāņem vērā pasākuma norises laikā - divdesmit četrās stundās. Komandu pamatuzdevums ir 24 stundu laikā veikt savu iesniegto ideju padziļinātu izpēti, plānošanu un prezentācijas sagatavošanu. 28. aprīļa rītā komandas prezentēs savu veikumu žūrijai. Komandas, kuras pēc žūrijas vērtējuma būs ieguvušas 1., 2. un 3. vietu saņems naudas balvu no Swedbank.

Pasākumu atbalsta: Swedbank, Biznesa augstskola Turība un Turība Business HUB.

Šā gada 7. martā Jēkabpilī notiks STARTA DIENA.

Tas būs bezmaksas pasākums jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem, kurā varēs iedvesmoties, uzzināt par valsts atbalstu un dibināt noderīgus kontaktus.  Uz pasākumu aicināts ikviens interesents, kuram ir biznesa ideja un vēlme to īstenot, ikviens uzņēmums vecumā līdz 5 gadiem, kas meklē izaugsmes iespējas,

STARTA DIENA notiks Krustpils pilī, Rīgas ielā 2016B, Jēkabpilī, plkst. 10:00 – 13:30. Pieteikšanās līdz 5. martam ALTUM mājaslapā.

Pasākuma dalībnieki uzzinās par atbalsta iespējām, ko sniedz ne tikai valsts, bet arī pašvaldības, bankas un nevalstiskās organizācijas, tai skaitā:

 • Kā pārdomāti plānot un finansēt savu ideju? (Mārīte Lazdiņa, ALTUM)
 • Ko Tavam biznesam var dot investors? (Aiga Kalbjonoka, LatBAN)
 • Uzņēmēju pieredzes stāsti un padomi (Roberts Češeiko, Mārcis Pļaviņš, Zanda Lamba)
 • Pārdošanas automatizācija – liec digitāliem rīkiem strādāt tavā vietā (Egils Boitmanis, Infinitum)

Pasākumu rīko ALTUM, piedaloties reģiona uzņēmējiem un institūcijām, kuras uzņēmējiem var sniegt būtisku atbalstu, sperot sākuma soļus biznesā.

ALTUM Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa: “Visa biznesa uzsācējam noderīgā informācija vienuviet, brīvā un draudzīgā atmosfērā – šādu informācijas iegūšanas formātu šodienas dzīves ritmā uzņēmēji izvēlas ļoti labprāt. Turklāt tā ir arī iespēja satikt citus uzņēmējus, mācīties no citu pieredzes un kļūdām, arī iegūt vērtīgus kontaktus. Reģionos ir liels potenciāls uzņēmējdarbības attīstībai, tāpēc vēlamies, lai šis pasākums kalpo par iedvesmu un dzinuli arvien lielākai reģiona iedzīvotāju vēlmei kļūt par uzņēmējiem. ALTUM no savas puses sniegs visu nepieciešamo atbalstu šajā aizraujošajā ceļā. ”

Pasākumā individuālas konsultācijas sniegs vairāk nekā 10 organizācijas: ALTUM, Valsts ieņēmumu dienests, Uzņēmumu reģistrs, NVA, VDI, LLKC, bankas un citi.

 

Pavisam nesen ieviesti uzlabojumi Attīstības finanšu institūcijas ALTUM biznesa uzsācēju atbalsta programmā – ir būtiski paplašināts uzņēmumu loks, kas var saņemt valsts atbalstu aizdevuma veidā biznesa sākšanai vai jauna projekta finansēšanai. Vienlaikus ir atviegloti aizdevuma atmaksas nosacījumi.

Galvenās izmaiņas:

 • starta finansējumu aizdevuma veidā var saņemt uzņēmumi līdz 5 gadu vecumam, līdzšinējo 3 gadu vietā;
 • no 8 līdz 10 gadiem pagarināts aizdevuma atmaksāšanas termiņš; projektiem nekustamā īpašuma iegādei, būvniecībai vai rekonstrukcijai  - līdz 15 gadiem;
 • aizdevumam var pieteikties arī pašnodarbinātas personas, ne tikai uzņēmumi.

Kā uzsver ALTUM Zemgales reģionālā centra vadītāja Mārīte Lazdiņa, ikdienā, strādājot ar jaunajiem uzņēmējiem, redzam, ka trīs gadu periods no uzņēmuma dibināšanas brīža var būt nepietiekams, lai izstrādātu biznesa ideju, izveidotu komandu, uzsāktu kaut vai nelielu ražošanu un iegūtu naudas plūsmu, lai uzņēmums varētu pretendēt uz komercbanku finansējumu. Arī aizdevuma termiņa pagarināšana ir būtisks ieguvums, jo ļaus samazināt aizdevuma ikmēneša maksājumu ietekmi uz naudas plūsmu, kas īpaši svarīgi ir lielāka apjoma aizdevumiem.

Izmaiņas veiktas, ņemot vērā Ministru kabinetā šā gada 23. janvārī apstiprinātos grozījumus noteikumos par mikroaizdevumiem un starta aizdevumiem.

ALTUM kopumā Starta programmā līdz 2017. gada beigām jaunajiem uzņēmumiem piešķīrusi 39 miljonus eiro, kopumā atbalstot vairāk nekā 2000 uzņēmumus.

Lielākā biznesa uzsācēju aktivitāte ir Rīgā, kur piešķirti 48% no Starta programmas aizdevumiem. Rīgai seko Vidzeme – 18% no aizdevumiem, Zemgalē un Latgalē – 12% katrā no reģioniem, savukārt 10% aizdevumu piešķirti biznesa uzsācēju projektiem Kurzemē. 

Starta programmā pieejams finansējums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem no 2000 līdz 150 000 eiro, ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem. Aizdevumiem līdz 7000 eiro nav nepieciešama aizņēmēja līdzdalība projektā, aizdevumiem virs 7000 eiro – līdzdalība ir 10% no projekta summas.

Vairāk informācijas ALTUM mājas lapā  Starta programma | ALTUM vai klātienē ALTUM birojos:

 

Jelgavas reģionālais centrs, Lielā iela 12, Jelgava,

Jēkabpils reģionālais centrs, Draudzības aleja 2, Jēkabpils,

klientu pieņemšana katru darba dienu no plkst.  8:30-17:00

Tuvākie konsultāciju biroji :

Pionieru iela 1/1, Bauska,  konsultāciju laiki pirmdienās un trešdienās 9:00-12:00 un 12:30-17:00

Brīvības iela 7,  Dobele,  konsultāciju laiki: otrdienās 9:00-12:00 un 12:30-17:00

 

  30.janvārī plkst.10:00 - 12:00, Aizkraukles novada domes konferenču zālē, Aizkrauklē seminārs par aktualitātēm nodokļu normatīvajos aktos no 2018.gada. Ar aktualitātēm iepazīstinās Sandra Podniece (VID).

Semināra mērķis

Iepazīstināt nodokļu maksātājus (uzņēmumu vadītājus, grāmatvežus, juristus) ar tiesībām un prasībām VID pārbaužu gadījumos, tādējādi mazinot konfliktus starp VID amatpersonām un uzņēmējiem un veicinot tiesisku vidi. Sniegt nodokļu maksātājiem lietderīgus padomus sakarā ar pārbaudēm un to veidiem, nestandarta situācijām, kā arī par procedūrām saskaņā ar nodokļu likumdošanas prasībām; aktualitātēm, problēmām un risinājumiem.

Daži no semināra apskatāmajiem jautājumiem:

Kā uzņēmumus izvēlas VID pārbaudēm un kā var nokļūt VID pastiprinātas uzmanības lokā?

Nodokļu maksātāja un VID pienākumi un tiesības. Nodokļu kontroles pasākumu plānošana.

Kādas ir Jūsu tiesības pārbaudes laikā un kā tās realizēt praktiski?

Kādas kļūdas uzņēmēji visbiežāk pieļauj pārbaudes laikā?

Kādos gadījumos VID var apturēt uzņēmuma darbību vai uzsākt kriminālprocesu?Kā VID kļūdas Jūs varat

vērst sev par labu?

Kā iespējams atcelt VID uzliktos sodus un uzrēķinus?

Nodokļu parādu nomaksas termiņu pagarināšana.

Kā novērst PVN auditu uzrēķinus par priekšnodokļa atskaitījumu?

Nestandarta gadījumi! Par ko nesaka VID. Kādas nākotnes perspektīvas.

Tiesu prakse strīdos ar VID.Dažādu situāciju no lektoru prakses apskatīšana. Tiesu lietas.

Pie katras tēmas - dažādu situāciju apskatīšana no vadītāju personīgās prakses un dalībnieku pieredzes

un atbildes uz individuāliem jautājumiem.Sakarā ar biežajām izmaiņām nodokļu likumdošanā, daudzi vēlas zināt par to, kas patiesībā notiek. Kā plānot savu biznesu un ar ko ir jārēķinās nākotnē (jautājumi un atbildes).

Vadītāji: Guntars Ivdris, diplomēts jurists, sociālo zinātņu maģistrs; pieredzējis Pārbaužu nodaļas inspektors Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldē, Latvijas policijas akadēmijas lektors ar specializāciju finanšu likumpārkāpumos, SIA „Latvijas uzņēmumu konsultantu apvienība” valdes loceklis; pašreiz: juridiskā biroja „LEX DOMINANTE” partneris, praktizējošs juriskonsults komercdarbībā.

Raivis Bušs, diplomēts jurists; pieredzējis Pārbaužu nodaļas inspektors Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldē, Latvijas  Policijas akadēmijas lektors ar specializāciju finanšu likumpārkāpumos; pašreiz: juriskonsults, konsultants jautājumos, kas skar privātsektora attiecības ar valsts pārvaldes iestādēm, nodokļu konsultants, SIA „Baltic production group” valdes priekšsēdētājs, LR Ekonomikas ministrijas Mazo un vidējo komersantu un amatniecības padomes loceklis. Latvijas Juristu apvienības viens no dibinātājiem.

Norises laiks:    2018.gada 9.februārī no plkst.10:00 – 15:00 (reģistrācija no 09:45)

Norises vieta Līgatnē, Rehabilitācijas centra Konferenču zālē

Dalības maksa: EUR 75,00+PVN . Konferences dalībnieki saņems Apliecinājumu par semināra noklausīšanos un noderīgus izdales materiālus.Ja semināru apmeklē 2 personas, tad 2 personai atlaide 15 eiro apmērā. Siltas pusdienas,

Ja pasākumu uzņēmējiem finansē pašvaldība, tad svarīgi tai nodrošināt telpas uz vietas novadā, datortehniku, projektoru, ēdināšanas iespēju dalībniekiem. Grupā aptuveni 15 dalībnieku. Summa par semināru, ko finansē pašvaldība, ir  650 Euro +PVN.

Lai pieteiktu dalību seminārā, aizpildiet zemāk esošo pieteikumu un nosūtiet pa e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai personiski uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..  Vai www.godasargs.lv mājaslapā, aizpildot pieteikuma formu.Uz jautājumiem atbildēs vadītājs R.Bušs t.26548842.

PIESAKIETIES LAICĪGI!

                                                                            PIETEIKUMS (Pēc pieteikuma saņemšanas Jums tiks nosūtīts rēķins)

Nosaukums

 

PVN Reģ. Nr.

 

Juridiskā adrese

 

Dalībnieku vārdi, uzvārdi

 

Tālrunis,  e-pasts rēķinam

 

 

 

Atbalstāmās teritorijas: Aizkraukle, Jaunjelgava, Pļaviņas, Skrīveru novads, Aiviekstes pagasts, Aizkraukles pagasts, Bebru pagasts, Daudzeses pagasts, Iršu pagasts, Klintaines pagasts, Kokneses pagasts, Kurmenes pagasts, Mazzalves pagasts, Neretas pagasts, Pilskalnes pagasts, Seces pagasts, Sērenes pagasts, Staburaga pagasts, Sunākstes pagasts, Jaunjelgavas pagasts, Valles pagasts, Vietalvas
pagasts, Zalves pagasts.

1.Uzņēmuma izveidošana un attīstība

Rīcības ietvaros paredzēts atbalstīt: jaunu uzņēmumu radīšanu un esošo uzņēmumu darbības uzlabošanu, tajā skaitā tūrisma nozarē
un lauksaimniecības produktu pārstrādē; jaunu (neesošu) produktu un pakalpojumu radīšana, esošo produktu un pakalpojumu attīstīšana un to realizēšana tirgū, ieskaitot vietējās teritorijas sakārtošanu pakalpojumu pieejamībai, kvalitātei un sasniedzamībai.

Rīcībā paredzēta arī vides radīšana vai labiekārtošana, kurā tiek realizēta vietējā produkcija (tirdzniecības vieta) - tirgus vietas iekārtošana, uzlabošana, labiekārtošana, kā arī citu veidu vietējās produkcijas tirgus noieta sekmēšana (piemēram, interneta
veikala ierīkošana).

2. Atbalsts sabiedriskām aktivitātēm teritorijas iedzīvotājiem

Rīcības ietvaros tiks atbalstīta aprīkojuma iegāde sabiedrisko aktivitāšu, sporta, mūžizglītības un sociālo pakalpojumu
attīstībai, kā arī vietu/ objektu sakārtošanai, kuras nepieciešamība ir apstiprināta ar apdzīvotās vietas iedzīvotāju
vajadzību apzināšanu. Piemēram, mūžizglītība, interešu izglītība, kultūras mantojuma ( materiālā un nemateriālā)
saglabāšana, brīvā laika pavadīšanas, sporta pasākumi un nometnes vietējiem iedzīvotājiem u.c. sabiedriskās aktivitātes.

Projektu iesniegumu pieņemšana: 2018.gada 22.janvāris - 2018.gada 22.februāris

Detalizētāku informāciju pieprasiet pa tel. +371 26557422 vai rakstot uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

25. un 26. augustā Rīgā, Lucavsalā pirmo reizi notiks inovāciju un tehnoloģiskās jaunrades festivāls iNOVUSS, kur apmeklētāji varēs smelties jaunas idejas, dzirdēt spilgtus viedokļus, atrast negaidītus risinājumus un sastapt iedvesmojošus cilvēkus, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus.

iNOVUSS - jaunradīts, iepriekš nebijis. Un Jā – arī Latvijā radīta nu jau tradicionāla spēle, kurā spēlētāji izsit elementus no to ierastās kārtības.

„Festivāls iNOVUSS aicinās „izkāpt no ierastajiem rāmjiem” un rosinās veidot brīvu, radošu, ar pasaules elpu piepildītu vidi, kura ir auglīga gan tiem, kuri tikai plāno būt uzņēmēji, gan tiem, kuri jau ir veiksmīgi savā darbības jomā, bet meklē jaunus izaicinājumus, lai attīstītu savu biznesu,” saka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols.

Pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents, arī tad, ja ikdiena nav saistīta ar augstajām tehnoloģijām un uzņēmējdarbību. Ieeja pasākumā būs bez maksas, iepriekš reģistrējoties festivāla oficiālajā mājas lapā www.inovuss.lv.

Brīvdabas festivāls iNOVUSS piedāvās bagātīgu programmu MAGNETIC LATVIA skatuvē un vairākās tematiskajās teltīs. Uz lielās skatuves ar savu pieredzi un vērtīgiem ieteikumiem dalīsies gan Latvijas uzņēmēji un inovāciju attīstītāji, gan ārvalstu lektori, starp kuriem ir tādas spilgtas personības kā nākotnes tendenču eksperts, kiberdrošības speciālists, futūrists un cilvēks – kiborgs. Centrālās skatuves programmu bagātinās muzikāli priekšnesumi, DJ uzstāšanās un aizraujošas performances. Festivāla pirmās dienas noslēgumā apmeklētājus priecēs iemīļoti un talantīgi Latvijas mūziķi un dejas DJ vadībā.

Festivālā darbosies DIZAINA KUPOLS, kas aicinās piebiedroties visus, kurus interesē radošā uzņēmējdarbība un iespēja uz lietām paskatīties no citas perspektīvas; NAUDAS KVARTĀLS, kur pieredzējuši uzņēmēji un finansējuma pārvaldītāji runās par finansējuma lomu, apmeklētāji varēs iepazīt pieejamos finanšu rīkus un piedalīties investīciju sesijā; 23XX, kur centrā būs sieviete kā komandas līderis biznesā, tehnoloģiju un inovāciju jomā; SMART CAFE, kur neformālā gaisotnē tiks runāts par zinātnes un uzņēmējdarbības sadarbību, ideju īstenošanu un inovatīvu produktu izstrādi, savukārt BIZNESA TERASE būs vieta, kurā uzzināt par LIAA sniegto atbalstu, kā arī norunāt tikšanos ar domubiedriem, lai atrastu sadarbības partnerus nākotnes ieceru īstenošanai.

Reģistrēties pasākumam, iepazīties ar pilno programmu un aktuālo informāciju interesenti var festivāla mājaslapā www.inovuss.lv. Ikviens ir gaidīts, ikviens ir svarīgs!

Jaunrades festivālu iNOVUSS rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" pasākumu ietvaros.

"Attīstības finanšu institūcija Altum" ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas uzņēmējiem sniedz valsts atbalstu finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos, utml.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinansu atbalstu (konsultācijas, mentorings u.tml.).

ALTUM atbalsta:

 • biznesa uzsācējus;
 • mazos un vidējos uzņēmumus;
 • lauksaimniekus;
 • iedzīvotājus.


ALTUM piedāvātie valsts atbalsta instrumenti paredzēti uzņēmumiem visās attīstības stadijās - sākot no biznesa idejas izstrādes un uzņēmuma darbības uzsākšanas līdz pat lielu biznesa projektu attīstīšanai, veicinot uzņēmumu izaugsmi .

ALTUM šobrīd piedāvā sekojošas valsts atbalsta programmas:

 • aizdevumi investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem biznesa uzsākšanai un attīstīšanai;
 • garantiju programmas finanšu resursu pieejamībai, eksporta darījumu riska apdrošināšanai, iedzīvotāju mājokļu aizdevumiem;
 • riska kapitāls;
 • daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programma,
 • nefinanšu atbalsts - mentorings, konsultācijas, u.c.


Lai atrastu sava uzņēmuma aktuālajām vajadzībām piemērotāko programmu, aicinām izmantot Atbalsta programmu kalkulatoru šeit :

Plašāka informācija par ALTUM piedāvājumu
Finanšu institūcija ALTUM | Valsts atbalsts

Kontaktinformācija:
Mājas lapa:
www.altum.lv

JĒKABPILS REĢIONĀLAIS CENTRS, Draudzības aleja 2, Jēkabpils, LV 5201,

Konsultācijas par aizdevumiem un citiem valsts atbalsta veidiem
Katru darba dienu 8:30 - 17:00
tālr.: 677774292; 26414128; 29467555

Tuvākais ALTUM konsultāciju birojs, Pionieru iela 1/1, Bauska,

katru pirmdienu un trešdienu, laikā no 8:30-12:00 un 12:30-17:00

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3921662
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1388
127944
3921662

Sadarbība