NMP

Veselības ministrija ir uzsākusi aktīvu un mērķtiecīgu darbu, lai samazinātu sekundāro neatliekamās medicīniskās palīdzības (turpmāk - NMP) izsaukumu skaitu, par mērķi izvirzot 2012.gadā samazināt izsaukumu skaitu vismaz par 2544 izsaukumiem.

2011.gadā sekundārie NMP izsaukumuveidoja 27,7% no kopējā izsaukumu skaita. Minētie izsaukumi ir nelietderīgs NMP resursu izmantojums un būtiski ietekmē NMP dienesta operativitāti un iespējas ātri nokļūt negadījuma vietās, kur jāpalīdz patiešām kritiski smagiem pacientiem vai cietušajiem.

Lai informētu iedzīvotājus par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām  2012.gadā janvārī ir uzsākta sociāla kampaņa „Jūties švaki? - Ne vienmēr ir tik traki!”

Nacionālais veselības dienests līdz 2012.gada 1.aprīlim visām pašvaldībām nosūtīs informāciju par iespējām saņemt veselības aprūpes pakalpojumus ārpus ģimenes ārsta darba laika un aicinājumu minēto informāciju izplatīt, izmantojot pašvaldībām pieejamos resursus.

Aicinām Jūs uzrunāt pašvaldību pārstāvjus un aicināt aktīvi iesaistīties izvirzītā mērķa sasniegšanā.

 

Informējam, ka nelielu traumu vai vieglu saslimšanu gadījumos iedzīvotājiem, lai saņemtu vajadzīgo palīdzību vai konsultāciju un samazinātu sekundāro NMP izsaukumu skaitu, iespējams:

  • sazināties ar savu ģimenes ārstu (telefonkonsultācijas, apmeklēt ģimenes ārstu akūto pacientu pieņemšanas laikā pieteikt ģimenes ārsta mājas vizīti);
  • pašam doties uz tuvāko ārstniecības iestādi (pie dežūrārsta, uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu, slimnīcas uzņemšanas nodaļu);
  • ārpus ģimenes ārsta darba laika darba dienās no 17.00-8.00, brīvdienās un svētku dienās visu diennakti ir iespēja zvanīt uz Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta izveidoto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 un saņemt kvalificētu mediķa padomu vienkāršāku saslimšanu gadījumos. Zvanot uz minēto tālruni, konsultācijas tiek sniegtas par dažādiem medicīniskiem jautājumiem – kā rīkoties paaugstinātas temperatūras un saaukstēšanās gadījumā, paaugstināta asinsspiediena, vemšanas, caurejas, vēdera, ausu sāpju, dažādu traumu un lūzumu gadījumos, saules (tajā skaitā, solārija) apdegumu gadījumos;
  • saņemt informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem (piemēram, kādus ārstnieciskos pakalpojumus apmaksā valsts, informāciju par pacienta iemaksām un no pacientu iemaksām atbrīvotajām kategorijām u.c.), zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darba laikā) vai mājas lapā www.vmnvd.gov.lv.

 

 

Pielikumā:

  1. Informācija par dežūrārstiem uz 6 lapām;
  2. Informācija par steidzamās medicīniskās palīdzības punktiem uz 1 lapas.

 

Valsts sekretārs R.Muciņš

 

 

 

 

M.Petroviča, 67876050

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

[1] Sekundārie neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumi – izsaukumi, kad nav apdraudējuma cilvēka veselībai vai dzīvībai.

[2] Saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada 19.decembra noteikumiem Nr. 1046 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 44.4.apakšpunktu ģimenes ārstam kopīgi ar māsu vai ārsta palīgu (feldšeri) jānodrošina noteikts pieņemšanas laiks pacientiem bez iepriekšēja pieraksta (akūtiem pacientiem) katru dienu ne mazāk par vienu stundu.

Nacionālais veselības dienests informē, ka 2011.gada 4.novembrī Ministru kabineta sēdē tika izskatīti priekšlikumi Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu turpināšanai 2012.gadā un tika nolemts atbalstīt šādu Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu īstenošanas turpināšanu veselības aprūpē 2012.gadā:

Rīgas ielā 6, Neretā, Neretas novadā darbojās I. Apeinānes un U.Grietiņa Ģimenes Ārstu prakses (ĢĀP).

Par I.Apeinānes ĢĀP palīgu strādā Janīna Kanopa, bet par U. Grietiņa ĢĀP palīgu – Ina Riekstiņa. Mūsu aprūpē ir pieaugušie un bērni. Ir iespēja saņemt:

Ø i/m injekcijas,

Ø i/v injekcijas,

Ø i/v sistēmas,

Ø elektrokardiogrāfisko izmeklējumu ( EKG ),

Ø lāzerprocedūras,

Ø mazās ķirurģiskās manipulācijas un ķirurģiskās pārsiešanas,

Ø ausu skalošanas,

Ø profilaktiskās potes,

Ø cukura līmeņa noteikšana.

Tiek piedāvāta iespēja iziet šoferu komisiju un ikgadējo sanitāro apskati. 2 reizes nedēļā var nodot dažādas analīzes. Ir noslēgti līgumi ar Aizkraukles un Jēkabpils slimnīcu laboratorijām. Veicam maksas vakcināciju pret ērču encefalītu, B hepatītu u.c. infekciju slimībām. Piedāvājam pieaugušo un zīdaiņu masāžu. Sniedzam bezmaksas veselības aprūpi mājās pacientiem ar noteiktām diagnozēm.

Ģimenes ārstu praksēs ir nodrošināta vides pieejamība invalīdiem un invalīdiem ar funkcionalitātes traucējumiem (uzbrauktuve un pacēlājs).

Mājas vizītes pieteikt, un visa veida informāciju par medicīnisko pakalpojumu saņemšanu var iegūt zvanot uz ĢĀP reģistratūru pa tālruni : 65176340 ( reģistratore – V. Jeremejeva). Ģimenes ārstes I. Apeinānes tālrunis:29419288, U.Grietiņa – 26319684.

alt


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2678966
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4855
138708
2678966

Sadarbība