Nacionālais veselības dienests informē

Nacionālais veselības dienests informē, ka 2011.gada 4.novembrī Ministru kabineta sēdē tika izskatīti priekšlikumi Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu turpināšanai 2012.gadā un tika nolemts atbalstīt šādu Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu īstenošanas turpināšanu veselības aprūpē 2012.gadā:

1. pacientu iemaksu un līdzmaksājuma kompensāciju un dienas stacionāra pakalpojumus apmaksu trūcīgām personām ;

2. zāļu iegādes izdevumu kompensēšanu trūcīgām personām 100% apmērā ;

3. mājas aprūpi pacientiem ar smagām slimībām;

4. primārās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanu, piesaistot ģimenes ārsta praksei otru māsu;

5. ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa (laikā, kad nav pieejams ģimenes ārsts) darbību;

6. stacionāro pakalpojumu koncentrēšanu pacientiem ar garīgām slimībām, attīstot aprūpi dienas stacionāros

Līdz ar to atvieglojumi pacientu iemaksas un līdzmaksājuma kompensācijā, saņemot veselības aprūpes pakalpojumus, no 2012.gada 1.janvāra attieksies tikai uz trūcīgām personām, kuras par tādām atzītas Ministru kabineta noteiktajā kārtībā, bet vairs neattieksies uz personām, kurām nebija trūcīgās personas statuss, bet kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo 3 mēnešu laikā nepārsniedza 120 Ls mēnesī vai sastādīja 120 -150 Ls mēnesī. Šo divu kategoriju iedzīvotājiem izsniegtās izziņas ārstniecības iestādēs vairs nebūs jāuzrāda. Atbilstoši šīm izmaiņām veikti grozījumi 2006.gada 19.decembra MK noteikumos Nr.1046 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība".,

Nacionālais veselības dienests informē, ka, ja pacients būs stacionēts 2011.gadā un uz stacionēšanas brīdi viņam būs izsniegta izziņa par piederību iepriekš minētajām grupām, bet pacientu izraksta no stacionārās ārstniecības iestādes 2012.gadā, tad Nacionālais veselības centrs veiks norēķinus par pacientu iemaksas kompensāciju atbilstoši normatīvos noteiktajai kārtībai, kāda tā bija stacionēšanas brīdī.

No 2012.gada 1.janvāra netiks kompensēti izmitināšanas izdevumi, ja pacients, saņemot ambulatoros dienas stacionāra pakalpojumus, pavadīs nakti ārstniecības iestādē. Līdz ar to ārstniecības iestādes par šo pakalpojumu varēs no pacientiem iekasēt maksu atbilstoši saviem maksas pakalpojumu cenrāžiem.

 

 

 

 


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4532140
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4392
64176
4532140

Sadarbība