3.-5.februārī Rīgā Ķīpsalā notika tradicionālā tūrisma izstāde “Balttour-2018”, kurā kopējā Sēlijas pudurī tika pārstāvēts arī Neretas novads. Gatavojoties izstādei, reklāmu par sevi izstrādāja tūrisma piedāvājuma veidotāji no Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi”, Neretas baznīcas, Ērberģes muižas. Aicinājām ciemos arī uz Zandas Rageles māla darbnīcu, uz Pilkalnes muižu, uz Neretu kā Jaunsudrabiņa dzimto vietu…

Izstādes apmeklētājus interesēja mūsu piedāvājumi, bet vēl jāatrisina nakšņošanas jautājumi, ja tiek organizēts divdienu brauciens lielām grupām pa Sēliju, kur būtu iekļautas apskates vietas Neretas novadā. Arī ēdināšanas pakalpojumi mūsu pusē nepietiekami. Daudz interesentu skolēnu grupām. Par Leišmales apceļošanu interesējās velobraucēji.

Tūrisma pakalpojumu klāsts Neretas novadā vēl noteikti ir papildināms. Vajadzīga tikai radoša izdoma un griba.

Izstādē kā vienmēr aktīvi piedāvāja gastronomisko tūrismu, un novadi reklamēja savus mazos mājražotājus.

“Balttour” apmeklēja arī tūrisma organizatori no kaimiņvalstīm Mums vairāk jāsadarbojas ar lietuviešiem. Arī viņi ir ieinteresēti.

Žanna Miezīte

Zemgali ir jāiepazīst, jāizgaršo, jāiemīl un jāsajūt! Gaidāmajā starptautiskajā izstādē – gadatirgū “Balttour 2018” par to varēs pārliecināties ikviens apmeklētājs, kurš nepaies garām plašajam Zemgales Plānošanas reģiona, ar pašvaldību finansiālu atbalstu iekārtotajam stendam. Ar daudzpusīgu, dažādām interesēm atbilstīgu piedāvājumu izstādē būs pārstāvētas visas 22 reģionā ietilpstošās pašvaldības, kas tradicionāli apvienojušās sešos sadarbības puduros. Vienu no tiem veido Jelgavas pilsēta, Jelgavas un Ozolnieku novads, otru – Jēkabpils pilsēta un Krustpils novads, trešo – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novads, ceturto – Auces, Dobeles un Tērvetes novads, piekto – Aizkraukles, Pļaviņu, Kokneses un Skrīveru novads, bet sesto, tā dēvēto Sēlijas puduri – Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novads.

Stenda noformējumam oriģinalitāti piešķirs katrai pašvaldībai īpaši izveidota krāšņa pastmarka, kas sevī ietver pašvaldības nosaukumu, ģerboni un konkrētajai teritorijai visraksturīgākā tūrisma objekta vai ainavas fotoattēlu. Gatavojoties izstādei, limitētā skaitā ir izgatavotas arī 22 veidu drukātas pastkartes. Stenda apmeklētāji izvēlētās pilsētas vai novada pastkarti bez maksas kā sveicienu varēs nosūtīt kādam īpašam cilvēkam, aicinot viņu apceļot šo vietu. Interesenti, norādot precīzu saņēmēja pasta adresi, turpat stendā minēto pastkarti varēs arī iemest speciālā pastkastītē, bet organizatori, pēc izstādes slēgšanas, nodrošinās tās nosūtīšanu.

Vieniem tas būs pamudinājums jau pavisam drīz, piemēram, apmeklēt Jelgavu un tur notiekošo Ledus skulptūru 20.festivālu ar 10 valstu 30 mākslinieku piedalīšanos, vai atlikt braucienu uz vēlāku laiku septembrī, kad pilsētā notiks vērienīgas Baltu vienības dienas svinības. Citi atkal par ceļojuma galamērķi izvēlēsies Tērvetes Dabas parku, kam šogad atzīmē izveidošanas 60. gadskārtu, turklāt Tērvete 2018. gada maijā ir izraudzīta par Vislatvijas meža dienu norises vietu. Tradicionāli jau pavasarī Sama modināšanas svētkus svinēs Koknesē, bet Vimbu svētkus - Bauskā. Starp citu, Bauska Zemgalē veidojas par redzamāko dažādu žanru mūzikas festivālu rīkošanas vietu. Jau zināmajam mūzikas un mākslas festivālam “Vivat Curlandia”, mūzikas un aktīvās atpūtas festivālam visai ģimenei “Bauska Tas Te” un kantri mūzikas festivālam, šovasar jūnija vidū Pilskalna estrādē piepulcēsies arī mūsdienu etniskās mūzikas un seno arodu festivāls “Zobens un Lemess”.

Uz Dobeli ziemā vērts doties Sniegavīru – olimpiešu parādē noraudzīties, pavasarī Ceriņu, bet rudenī Ābolu svētkus svinēt. Savukārt Jēkabpils novada Rubenes pagastā, kādreizējā Kaldabruņas skoliņā, kur saimnieko biedrība “Ūdenszīmes”, atradīsit pļavas muzeju, bet Aizkraukles pagastā jaunizveidotajā ekspozīcijā “Padomju gadi” varēsit apskatīt interesantu pagājušā gadsimta otrās puses vēstures un sadzīves priekšmetu, kā arī kultūrvēsturiskā mantojuma liecību kolekciju. Jelgavas novada Sesavas pagastā, tūristiem labi zināmās zemnieku saimniecības “Blūdži” saimniece Ināra Mālkalne pērnā gada nogalē kā vienīgā no Zemgales ieguvusi kultūras zīmi “Latviskais mantojums” - par tradicionālā ķimeņu siera daudzināšanu. Savukārt lauku tūrisma vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts” Zemgalē ieguvusi lauku sēta “Caunītes” Ozolnieku novadā, brīvdienu māja “Apartamenti Ores” Tērvetes novadā, lauku māja “Ceļinieki” Viesītes novadā un “Odzienas krogus māja” Pļaviņu novadā.

Neretas novadā šogad viesus aicinām uz Sēlijas tautas mākslas svētkiem “Sēlija rotā”, tāpat gaidām tradicionālajos Ērberģes muižas svētkos un Marijas tilta svētkos, allaž gaidīti ciemiņi “Riekstiņos” un Pilkalnes muižā, kā arī Zandas Rageles māla darbnīcā. Ar interesantu ekskursiju visus interesentus sagaidīs Neretas baznīca.

 Pēc senām receptēm gatavota grauzdētu cigoriņu, burkānu, miežu, rudzu un ozolzīļu kafija top Viesītes novada Elkšņu pagasta uzņēmējas Jolantas Kovnackas tūristu iecienītā uzņēmumā. Daļu no produkcijas, arī jaunāko šķirni “Viesīte”, kas radīta par godu Sēlijas mazpilsētas Viesītes 90 gadu jubilejai, saimniece piedāvās nogaršot arī izstādes apmeklētājiem. Arī Jelgavas strauji augošais uzņēmums “Karameļu darbnīca” pie kura namdurvīm gandrīz vai ik dienu piestāj kāds autobuss ar tūristiem, izstādes laikā plāno organizēt demonstrējuma seansus, ļaujot apmeklētājiem pašiem izgatavot kādu no karameļu veidiem. Zemgales stendā izzinošas un jautras aktivitātes visas trīs dienas nerims ne mirkli, te ieradīsies Tērvetes rūķi, Daugavas raganas, būs atvērtas dažādas radošās darbnīcas, griezīsies laimes rats, notiks mājražotāju produkcijas paraugu degustācija un citas aktivitātes.

 Juris Kālis,

ZPR sabiedrisko attiecību speciālists

Tālrunis 29144960

3.-5. februārī Rīgā Ķīpsalā norisinājās tradicionālā starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour – 2017”, kurā jau sesto gadu piedalās arī Neretas novads, reklamējot savus tūrisma produktus, kā arī meklējot iespējas paplašināt tūristu loku mūsu novadā. Apmeklētākie tūrisma objekti Neretas novadā ir Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs “Riekstiņi”, Neretas ev.luteriskā baznīca, Ērberģes muiža, Pilkalnes muiža, keramiķes Zandas Rageles radošās darbnīcas. Protams, tūristiem ir interese arī par daudzām citām vietām – viņi labprāt apmeklē Ērberģes ev.luterisko baznīcu, Kankalu baznīcu, Medņu krogu, liellopu izsoļu namu u.c.

Šogad izstādē centāmies veidot arī jaunus tūrisma maršrutus, meklējot sadarbības partnerus. Ja viss izdosies, mūsu novadu apmeklēs tūristi no Krievijas, lai tālāk dotos uz Lietuvu  - Biržu novadu. Tāpat mēģināsim veidot kopējus maršrutus ar Lietuvas pierobežas tūrisma organizatoriem. Igauņi ir ieinteresēti skolu, kas atrodas muižās un pilīs, apceļošanā un kopēju šāda tipa maršrutu izstrādē. Idejas un pirmie kontakti ir, nu tikai jāstrādā.

Šis gads Neretas novadā paies Jāņa Jaunsudrabiņa zīmē, jo Jaunsudrabiņam svinēsim 140 gadu jubileju, “Riekstiņu” muzejam  arī 50 gadi. Būs daudz interesantu piedāvājumu, pasākumu.

Lai mums visiem izdodas! Aicinām novada iedzīvotājus veidot jaunus tūrisma produktus un tos piedāvāt domē, lai iekļautu turpmākajos novada apceļošanas maršrutos.

 

Žanna Miezīte

Neretas novadā ir daudz interesantu vēstures liecību, daudz skaistu, vēsturisku un sakoptu vietu. Viena no tām ir Ērberģes muiža ar savu dižozolu pie muižas ēkas un teiksmainajām leģendām. LSM radioraidījumu sērijā “Latvijas pērles” ir iekļauts Mazzalves pagasta tūrisma darba organizatores Silvijas Lisovskas un Ērberģes novadpētnieka Elmāra Vectirāna stāstījums par Ērberģes muižu un tās daudzajām leģendām, stāstījums LSM mājas lapā ilustrēts ar vēstījumu papildinošiem foto attēliem http://www.lsm.lv/lv/raksts/vesture/dzive/latvijas-perles-erberges-muiza-labas-energijas-dizozols-un-zila-dama.a182910/.

Jau vairākus gadus mērķtiecīgi esam centušies veicināt Neretas novada atpazīstamību gan izveidojot novada reklāmas bukletus, gan piedaloties  ikgadējās tūrisma izstādēs “Balttour”, gan organizējot interesantus pasākumus novada tūrisma objektos, lai attīstītu tūrismu mūsu novadā un tādējādi dotu iespēju attīstīties tūrismu apkalpojošajai uzņēmējdarbībai. Domājams, ka arī šī Neretas novada reklāma Latvijas Sabiedrisko mediju mājas lapā kalpos kā aicinājums mūs apciemot un veicinās tūrisma attīstību novadā.

 

Žanna Miezīte

25. jūlijā Neretas novadā viesojās Jēkabpils, Saukas, Viesītes un citu tuvāko novadu literatūras mīļotāji. Sēļu klubs bija saorganizējis mācību ekskursiju „Nereta – rakstnieku novads”. Katrs ekskursijas dalībnieks saņēma īpašu darba burtnīcu ar Neretas novada rakstnieku foto un nelieliem, pašu gidu stāstījuma laikā papildināmiem  aprakstiem. Novada apceļotāji vispirms kopā ar Zalves novadpētnieci Ilgu Ceru pabija Zalves muižā, uzzināja par Imanta Auziņa daiļradi, Zalves kapsētā nolika ziedus uz Jūlija Dievkociņa kapa un noklausījās Ilgas Ceras stāstījumu par Jūliju Dievkociņu. Tad ceļotāji apmeklēja Zalves vēstures istabu, kur nedaudz  iepazina Aijas  Silājas daiļradi.

Sniegs vēl klāj laukus, vaigus sārtina ziemeļvējš, bet cilvēku domas jau sajūt  pavasari. Gribas novilkt pasmagos mēteļus un ļauties Latvijas skaistuma izbaudīšanai.

 

Arī Ērberģes muižā par tūristiem sāk domāt šodien. Esam bijuši  starptautiskā tūrisma izstādē – gadatirgū “Balttour 2015,” kura  notika 2015. gadā no 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, lai palepotos un aicinātu iegriezties mūsu pusē, jo šogad pagasts svinēs 550.

 

Neretas novada Ērberģes muižā ekskursanti iegriežas visu vasaras sezonu. Gan pa vienam, gan ar ģimenēm, gan arī kolektīvi. Patīkami, ja redzi, kāda ģimene  pastaigājas pa parku vai muižas apkārtni.

 

Arī šogad barons Hāns, Zilā dāma, baronese Marija, raganiņa un mūsu spīzmanīšas gaidīs visus, kuri vēlēsies  paviesoties mūsu pusē.

 

Izveidojām programmu, kura būtu interesanta gan mazajiem, gan lielajiem. Tā  tūristus piesaistīs, jo viņi varēs aktīvi piedalīsies dažādās aktivitātēs gan parkā, gan arī muižas kamīnzālē. Baudīs īpašu cienastu, kuru piedāvā tikai mūsu muižā.

 

Esam gandarīti, ka pirmā ekskursantu grupa pieteikusies jau 3. aprīlī, lai izbaudītu pavasara svaigumu mūsu pusē un priecātos par Lieldienu atnākšanu.

 

Silvija Lisovska

6. – 8. februārī Rīgā, Ķīpsalā, notika tūrisma izstāde „Balttour – 2015”. Šajā izstādē Neretas novada stends bija iekārtots kopējā Zemgales reģiona stendā Sēlijas pudurī. Tūristiem piedāvājām apmeklēt Neretas pusē apskatāmās vietas un novada lielākos pasākumus kopā ar Aknīstes, Viesītes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils un Salas novadu tūrisma organizatoriem.

 

Jau pagājušajā gadā Neretas novadam ir izveidots savs buklets ar kartēm un apskatāmajiem objektiem. Esam iekļauti arī kopējā Sēlijas novada bukletā. Īpaši vēl sevi reklamēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs „Riekstiņi” un Ērberģes muiža, kuriem reklāmas bukleti izdoti šogad.

 

Zemgales plānošanas reģionā (ZPR) pabeigta pērnā gada Kultūras programmas ieviešana un izstrādāta jauna – 2015. gadam, kas, pēc saskaņošanas ar Attīstības padomi, iesniegta gadskārtējam projektu konkursam Latvijas Kultūrkapitāla fondā (LKKF), lai saņemtu atbalstu no akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži ziedojumu mērķprogrammas.

Īpaši 2015. gada Balttour izstādei ar tūrismu saistītie  Neretas novada ļaudis kopā ar Viesītes, Ilūkstes Jaunjelgavas, Salas, Aknīstes un Jēkabpils novadu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem sagatavojuši daudz iespēju un pamudinājumu izstādes apmeklētājiem, lai šī gada tūrisma sezonā tos mudinātu apmeklēt Sēliju un tuvāk iepazīties ar apkārtnes tūrisma iespējām un piedāvājumiem. Ko redzēsim Neretas stendā?

 

Zemgalē mežu ir mazāk nekā citos Latvijas novados, bet dižkoku - vairāk, jo dižkoks nevar izaugt mežā, tam vajadzīga saule un brīvība visapkārt. Latvijā pazīstamais dižkoku pētnieks Guntis Eniņš turklāt uzskata, ka Zemgales līdzenumā dižkoki vienmēr ir bijuši ainavas vertikālā dominante, tie bijuši savdabīgi sakarnieki ar debesīm. Tā ir viena no būtiskākajām atziņām, kas Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) administrāciju un pašvaldību tūrisma speciālistus mudinājusi gaidāmās starptautiskās tūrisma izstādes „Balttour 2015” kopīgās ekspozīcijas noformējumā izmantot un atraktīvi apspēlēt Zemgales dižkoka simbolu. Pirms gada, ja atceramies, tam kalpoja Pļaviņu pusē, pēc seno vikingu kuģu būves paraugiem, darinātā liellaiva „Nameisis”.

 

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3921662
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1388
127944
3921662

Sadarbība