Sēlija pārsteidz ar savu krāšņumu!

Sēlijas kultūrvēsturiskajam novadam ir ko sniegt un jums piedāvāt, tādēļ izstādē būs iespēja gan izgaršot Sēlijas dabas labumus, gan iemēģināt roku, darinot ko sēlisku. Cik vien iespējams, Sēlija centīsies jūs iepazīstināt ar savām bagātībām un darīs to no sirds!

 

Piektdien būs iespēja iepazīties ar Jaunjelgavas, Ilūkstes un Jēkabpils novadu.

 

Dienas iesākumā (10:00 - 14:00) Jaunjelgavas novads piedāvās nobaudīt A/S “Daugava” gardo un dabīgo maizīti (piedāvājums būs arī svētdien), kā arī prasmīgās sēļu pinējas iepazīstinās apmeklētājus ar pīšanas pamatiem, būs arī darbu izstāde.

Dienas turpinājumā būs gan radošās darbnīcas "100+1 padoms" un ziedu sveicienu gatavošana, gan dažādas aktivitātes, par kurām būs parūpējusies Bebrenes muiža no plkst. 14:00 – 19:00. Varu pačukstēt, ka būs iespējams nobaudīt arī Bebrenes gardos darbus. Un ja jau runājam par gardumiem, šajā laikā būs iespējams iepazīties arī ar P. Sukatnieka Sēlijā radītajām vīnogu šķirnēm.

 

Jēkabpils novads izrādot sēļu tradīcijas demonstrēs tautas tērpu un adīšanas procesu, kā arī kopā ar apmeklētājiem taps krellīšu virtenes un būs iespēja iepazīt zāļu tējas un citus lauku labumus no senlaicīgās lauku sētas “Gulbji”. Dabīgais jau tas labākais, vai ne?

 

Savukārt sestdien un svētdien stendā būs sastopams Viesītes novads, kas piedāvās ne vien iepazīties ar Viesītes novada tūrisma objektiem, arī slaveno Bānīti, bet arī piedāvās cigoriņu, ozolzīļu, miežu, burkānu kafejas „Alīda” degustāciju (sestdien no plkst. 10:00 līdz 13:00).

 

Neretas novads sestdien aicinās izstādes viesus uz aktivitātēm, no 10:00 – 13:00 Ērberģes muižas dzīvie tēli aicinās fotogrāfēties un apmeklēt muižu, tajā pašā laikā keramiķe palīdzēs gan maziem, gan lieliem izveidot piemiņas lietas no māla un audēja ļaus iemēģināt roku šajā mākslā, kā arī būs medus degustācija. Protams, Neretas novads nebūtu iedomājams bez „Riekstiņiem” - Jāņa Jaunsudrabiņa mājām, uzzināt ko vairāk par rakstnieku un viņa “Baltās grāmatas” jubileju varēs sestdien (13:00 – 18:00) un svētdien (10:00-13:00).

 

Svētdien būs izdevība uzzināt par atpūtas iespējām Pilkalnes muižā.

 

Arī Aknīstes novads sestdien būs parūpējies par degustāciju, šoreiz - bioloģiskās saimniecības produkcijas. Noteikti ir vērts pamēģināt, ja rūp veselība. Kā arī būs īpašo tēju un sūnu tēlniecības darbu izstāde.Salas novads aicinās nogaršot "Donas" maizes izstrādājumus.

 

Izklausās garšīgi! Gaidām Jūs ciemos Sēlijas un Zemgales stendā Balttour izstādē 2014!


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2659669
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
474
119411
2659669

Sadarbība