Gaidām tūristus Ērberģes muižā

 

 

Uzskatu, ka varu lepoties ar vienu skaistu vietu Sēlijā  – Ērberģi. Mazu, no lielās ārpasaules neskartu, tātad dabiski iekoptu vietu.

         

Ērberģe – pašā Latvijas leišmalītē, ko mūsu pagasta iedzīvotāji kopj, mīl, ciena un lepojas. Pamazām to iepazīst ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Spānijas, Vācijas tūristi.    

 

Te atrodas Ērberģes muiža. Muižu sargā vairāk kā 150 gadu vecais ozols, kurš ir labās auras devējs ne tikai man, bet visiem, kuri iegriežas šajā pusē. Gar muižu tek rāmā un izkoptā Suseja. Muižas vienā pusē klusi šalc parks, kurā stādītie koki ir vēl no barona laikiem. Un strūklaka, kura atrodas pie muižas, vakara stundās izgaismojas ,ap sevi vij noslēpumu par pašu baronu Hānu un viņa gaitām.

Visus viesus sagaida pats barons (Elmārs Vectirāns). Ieturēts un cieņas pilns.

 

Leģenda stāsta, ka barons bieži jājot uz balta zirga pa parku nakts stundās un vēl arvien pārskatot savu īpašumu, bet nepaklausīgajiem, kuri tajā brīdi ejot pa parka taciņu, pat uzšaujot ar pātagu, ja viņi gribot atskatīties un ieraudzīt barona seju.

 

Kā jau pie katras muižas, arī pie mūsu muižas atrodas parks. Noslēpumains un pārsteigumiem pilns. Jūs neticat, bet šajā parkā ir daudzas takas, jo norādes rāda, kur ir  Barona taka, Zilās dāmas taka, Ganiņa taka, Jaunības taka, Noslēpumu taka, Kučieru taka, Veselības taka. Un tur  sākas pārbaudījumi.  

 

Muižā ir Zilā dāma (Žanna Miezīte). Bet dzirdot vārdu ,,dāma’’ , iedomājamies skuķi, kurai ir bagāts vīrs, bet tā nav, mūsu dāma ir jauka un sirsnīga. Viņai ļoti patīk zilā krāsa, viņas tērps ir zils, acis arī ir zilas.

 

1. stāva ēdamzālē tūristus sagaida ragana (Zeltīte Odiņa). Rokā viņai  savādi rosīga slota. Ar to katrs tiek iepērts, tas ir tāds rituāls, lai raganiskā suppe labāk ietu vēderā. Un visi tiek aicināti uz raganiskā ēdiena baudīšanu, kur pie liela katla buras jaunas raganiņas un bur sarkanu virumu, telpa ir velnišķīgi silta, un lielais katls kuras, lielā karote maisa virumu.

 

Tāpēc es aicinu iegriezties Ērberģes muižā, kurā katrs vienmēr tiek gaidīts un arī patīkami pārsteigts. Noslēpumainais dabas pulkstenis teic, ka jāierodas rīta pusē vai vēlākā pēcpusdienā, kad var paspēt apskatīt visus interesējošos objektus. Neatliec uz vēlāku laiku, bet izmanto iespēju un atbrauc! Būs iespēja iepazīt Ērberģes muižu leģendu takās, un varbūt tevi iepriecinās kāds labs novēlējums:

  • Ja esi iegriezies Ērberģē no agra rīta, tad Laimes māte tev dāvās tikšanos ar jautro raganiņu
  • Ja Ērberģes muižā esi saticis baronu Hānu, tevi pārņems vēlme kļūt par labu jātnieku
  • Ja Ērberģes muižā esi redzējis dabas veidoto pulksteni, tad visur un vienmēr paspēsi bez kavēšanās

 

Tūrisma sezona Ērberģes muižā sākas  no 1. maija (sestdienās un svētdienās), bet no 1. jūnija  līdz 1. septembrim arī darbdienās.

 

FOTO>

 

Muižas pārvaldniece  vasaras sezonā Silvija Lisovska (mob. telefons 26156535)


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3022381
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3621
96176
3022381

Sadarbība