Nereta – rakstnieku novads

25. jūlijā Neretas novadā viesojās Jēkabpils, Saukas, Viesītes un citu tuvāko novadu literatūras mīļotāji. Sēļu klubs bija saorganizējis mācību ekskursiju „Nereta – rakstnieku novads”. Katrs ekskursijas dalībnieks saņēma īpašu darba burtnīcu ar Neretas novada rakstnieku foto un nelieliem, pašu gidu stāstījuma laikā papildināmiem  aprakstiem. Novada apceļotāji vispirms kopā ar Zalves novadpētnieci Ilgu Ceru pabija Zalves muižā, uzzināja par Imanta Auziņa daiļradi, Zalves kapsētā nolika ziedus uz Jūlija Dievkociņa kapa un noklausījās Ilgas Ceras stāstījumu par Jūliju Dievkociņu. Tad ceļotāji apmeklēja Zalves vēstures istabu, kur nedaudz  iepazina Aijas  Silājas daiļradi.

Tālāk mācību ekskursijas dalībnieki ar Lidiju Ozoliņu pabija „Aniņos” pie Jāņa Veseļa piemiņai uzstādītā akmens. Caur Pilskalnes centru, garām Strobuku pilskalnam ceļš tālāk veda uz Gricgales muižu un Medņu krogu pie rakstnieces Lūcijas Ķuzānes, kur krogus burvība tika izbaudīta pilnā mērā – ar "graķīti", kafijas pauzi un jāņogu un aveņu baudīšanu kroga dārzā.

 

Ilze Līduma tālāk vedināja iepazīt Neretas apkārtnes rakstniekus. Vispirms brīdi piestājām pie Ūdensdzirnavām, kur dzimusi dzejniece Zenta Liepa (par to liecina pie mājas piestiprinātā plāksnīte). Dzirnavu saliņā nolikām ziedus pie Induļa Rankas veidotā pieminekļa Jānim Jaunsudrabiņam. Pa Jāņa Jaunsudrabiņa ielu devāmies uz Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolu, apskatījām Jāņa Jaunsudrabiņa parku ar Intas Kamaras veidoto Ganiņa skulptūru tajā. Ķesteru kapsētā nolikām ziedus pie Veltas Tomas un Skruzīšu Mikus kapa. Tad ciemiņus ievedām Neretas luterāņu baznīcā, Ķišku kapsētā mazā piemiņas brīdī atcerējāmies „Baltās grāmatas”, „Zaļās grāmatas” un daudzu citu grāmatu autoru un gleznotāju Jāni Jaunsudrabiņu.

 

Noslēgumā Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā „Riekstiņi” baudījām garšīgu maltīti un dalījāmies iespaidos par mācību ekskursijā redzēto.

 

Neretas novads ir rakstnieku novads. Varam piedāvāt visiem literatūras cienītājiem izbaudīt šo maršrutu un uzzināt vairāk par Neretas novada rakstniekiem.

 

Žanna Miezīte


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4234322
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
192
103507
4234322

Sadarbība