Kategorija: Aktualitātes

Teātra diena – ZOOM platformā

„Visa pasaule ir teātris, kur cilvēki ir aktieri, un viņi katrs nāk un iet no skatuves, un katram sava loma ir ne viena vien.” (V. Šekspīrs)

  27.martā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Teātra diena, kuru 1961.gadā dibināja Starptautiskais Teātra Institūts UNESCO, ātri vien svētki kļuva populāri arī Latvijā. Šogad pandēmijas dēļ tā noritēja bez skatītājiem teātra zālēs un bez aktieriem uz skatuves.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēknes gūst izcilus panākumus Latvijas Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencē

31.martā tiešsaistes režīmā vairāk nekā pustūkstotis skolēnu piedalījās 45. Latvijas Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencē, kurā 254 skolēni tika godalgoti par labiem pirmajiem veikumiem zinātnē.  Tiešsaistes platformā skolēni interaktīvā veidā gatavoja un prezentēja savu zinātniskās pētniecības darbu digitālos plakātus.

Noslēdzies Lieldienu olu dizaina konkurss

Viens no galvenajiem Lieldienu simboliem ir ola. Ja reiz ola, tad  Lieldienu svētku tradīcija ir olu krāsošana. Kā šī tradīcija radusies, ziņu nav. Sākotnēji, pirms daudziem gadsimtiem, olas krāsoja sarkanas, ar šo spilgto krāsu simbolizējot Lieldienu prieku. Latviešiem gan par sarkanās krāsas izejvielu kalpoja sīpolu mizas un, krāsojot ar tām, olas īpaši spilgti sarkanas nesanāk. Tomēr baznīcas nostāsti liecina, ka dažādās Eiropas malās kristieši olas krāsoja dažādās krāsās. Piemēram, viduslaikos pareizticīgie olas krāsoja sarkanas, lai simbolizētu Kristus asinis. Armēnijā uz olām attēloja reliģiskos simbolus – Mariju un Kristu. Vācieši krāsoja olas zaļā krāsā, lai tās dāvinātu Zaļajā Ceturtdienā. Vairākums dainu runā par zelta, sudraba un baltām olām. Lai olas būtu raibākas, tās pēc senām tradīcijām var vārīt krāsainās lupatiņās. Vienā vietā var iebērt putraimus, otrā ielikt kādu krāsainu bērzu lapiņu, egļu skujas, sūniņas, dažādus ziedus, zālītes vai vienkārši notīt ar krāsainu dziju. Pirms neilga laika visi tika aicināti piedalīties Lieldienu olas dizaina konkursā padalīties ar attēliem, kuros redzams krāsošanas process un  gala rezultāts. Paldies par iesūtītajiem darbiem :Ivitas Jancukovičas ģimenei, Irēnai Maršantei, Maijai Mačekai, Gunitai Leitei, Lidijai Ozoliņai, Gunai no Pilskalnes pagasta, Aijai Jakubonei, Everitai Tamašauskai, Indrai Simčerai.  Katrs darbiņš bija rūpīgi pārdomāts. Piemēram, Everitai Tamašauskai uz fotosesiju bija klāt pat trusis. Citi bija iemūžinājusi  olu krāsošanas procesu. Indra Simčera teic, ka kādreiz olas krāsoja kopā ar bērniem, bet tagad cenšas priekš savas mazmeitiņas. Cik viņa atceras no bērnības, tad vienmēr tika krāsots sīpolu mizās un siena gružos. Tagad vēl iemācījusies dekupāžas tehniku, izmantojot galda salvetes. Rezultātā sanāk raibas oliņas. Visi iesūtītie darbi ir brīnišķīgi,  grūti kādu konkrētu izcelt. Tāpēc balvas saņems visi darbu autori.

Aizkraukles konsultāciju birojs aicina piedalīties BEZMAKSAS informatīvā seminārā, kas notiks 29.04.2021. ZOOM platformā

 

Semināra sākums plkst. 10:00-12.20

Tēma : Lauku attīstības programmas (LAP) investīciju pasākumi, ieviešanas nosacījumi

Tātad viss par ES finansējuma piesaistes iespējām, nosacījumiem jaunajā plānošanas periodā.

Lektori: Solvita Ķikāne ( LAD Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības  pārvaldes vadītāja)

Pieteikšanās saite: https://forms.gle/PFV7Vesi6Uhi9rUM8

! Pēc semināra uz Jūsu e-pastu tiks nosūtīta novērtējuma anketa

Pieteikšanās obligāta!

Pieteikšanās līdz 27.04.2021.

Pirms semināra uz Jūsu norādīto e-pastu tiks nosūtīta pieslēgšanās saite.

Kontaktinformācija:

Aizkraukles KB vadītāja: Madara Vēvere, tel. 22431941, madara.vevere@llkc.lv SIA LLKC Aizkraukles KB Uzņēmējdarbības konsultante Valentīna Beča, tālr.26158775, valentina.beca@llkc.l

Zināt un zaļi domāt ir stilīgi

A/S “Latvenergo” jau 26.reizi rīko skolēnu erudīcijas konkursu “FIZMIX Eksperiments”, kas raisa interesi par eksaktajām zinātnēm, izglīto skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, saistošā veidā parāda, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresē nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Lieldienas Pilskalnē

Lieldienas rītā  Zaķis OTTO visus aicināja sekot pa viņa pēdām un meklēt  paslēptās olas, sākot no Strobuku pilskalniņa līdz pat pagastmājai. Atrastās olas vajadzēja nofotografēt un atsūtīt uz norādīto telefona numuru. Bet uzradās slinkais zaķis un savāca dažas paslēptas olas, kuras neviens pēc tam neatrada.  Katrs varēja nofotografēt un atsūtīt savu lieldienu noformējumu un atrādīt krāsotās olas. Paldies visiem , kas piedalījās.  Dalībniekus samulsināja viltus zaķis.

Ērberģē sporta aktivitātēm izmanto visas iespējas

Ērberģē allaž bijuši sportiski cilvēki, arī tagad, kad pandēmijas dēļ treniņi nevar notikt, atliek vien individuālās iespējas izkustēties  – daudzi vecāka gadagājuma ļaudis nūjo, vasarā brauc ar velosipēdiem, ziemā slēpo, bet jaunieši nodarbojas ar ielu vingrošanu, ziemā spēlēja hokeju uz pašu izveidotā ledus laukuma (vien no skolas aizņēmās slidas), nu atsākusies futbola sezona. Jaunieši iecienījuši darbošanos āra trenažieros gan pagasta centrā, gan pie sporta halles, kur 2017.gadā biedrība “Ērberģietes”, realizējot Astras Saveļjevas izstrādāto un “Aizkraukles rajona partnerības” atbalstīto projektu “Esi aktīvs, būsi vesels”, uzstādīja desmit āra trenažierus dažāda vecuma grupu sportot gribētājiem. Šos trenažierus veiksmīgi izmanto arī Mazzalves pamatskolas skolēni sporta stundās sporta skolotājas Diānas Voļnagas vadībā. Sporta laukumi, trenažieri, tenisa korts Mazzalvē vienmēr tiek uzturēti kārtībā, lai ikviens, kuram gribas aktīvi padarboties, jebkurā brīdī to varētu darīt.

 Ērberģē sporta aktivitātēm izmanto visas iespējas.

Žanna Miezīte

Lieldienu Zaķis cilpo pa Zalvi un Sproģiem

Lai arī svētku laiks nelutināja ar pavasarīgi siltiem laikapstākļiem, Lieldienu Zaķis aicināja azartiskākos  Zalves pagasta  iedzīvotājus divas svētku dienas – 4. un 5.aprīli – iesaistīties aktīvā atpūtā un piedalīties aizraujošās aktivitātēs divu ciematu – Zalves un Sproģu – teritorijā. Lai piedalītos, bija tikai divi priekšnosacījumi  – ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, komandai bija jābūt no vienas mājsaimniecības un telefonam – uzlādētam, ar iespēju fotografēt un filmēt.

Komandas savā tālruņa numurā saņēma digitālo karti ar  norādītiem objektiem, kuros komandai jāveic kāds uzdevums, pēc tam izpildītais uzdevums bija jāatsūta uz organizatora telefona Whatsapp vai e-pastu.

Lieldienu zaķis ar draugiem brauc pa Neretas ielām

 Lieldienu laiks atnāk kopā ar pavasara procesiem dabā, kad viss lēnām mostas pēc ziemas sala un pamazām sāk tērpties krāsās. Šīs pārmaiņas skaļi un pārliecinoši ieskandina putnu dziesmas. Tās rosina arī cilvēkā pamošanos un rosību pēc mierīgā ziemas perioda. Gribas būt vairāk pie dabas, nodoties dārza darbiem, svinēt mirkļus, kuros esam vienoti ģimenes tradīcijās. Šogad pulcēties uz Lieldienu pasākumu nevarējām, tāpēc  aicinājām visus svētkus pavadīt savās mājsaimniecībās. Kamēr Jūs bijāt mājās, mēs devāmies pie Jums. Lieldienu zaķis kopā ar saviem draugiem devās Neretas ielās ar Lieldienu auto.

Lieldienas Mazzalvē

 

      Mazzalvē šogad, gluži tāpat kā iepriekšējos gadus, pirmās Lieldienu noskaņas ienesa Zilgmas Raupas darināto skaisto un nebēdnīgo zaķu saimes un košie olu dekoriņi, kas izvietoti dažādās vietās Ērberģes centrā. Savukārt, Lieldienu brīvdienās iedzīvotājiem tika piedāvātas vairākas aktivitātes, ko varēja veikt individuāli, vai kopā ar ģimeni. Ikviens varēja izšūpoties Lieldienu šūpolēs pie sporta angāra. Interesenti varēja apskatīt divas nelielas izstādes. Lieldienu atklātņu izstāde tika izvietota informācijas stendā pie Mazzalves pagasta pārvaldes, bet pagasta pārvaldes ēkas logos pie ieejas skatītājus gaidīja rotaļu zaķi. Paldies pagasta iedzīvotājiem, kas atsaucās aicinājumam un atnesa izstādei gan atklātnes, gan arī rotaļu zaķus.

        Pašiem aktīvākajiem un azartiskākajiem mazzalviešiem, tiem, kuri raduši būt kustībā, bija iespēja piedalīties spēlē “Pa Lieldienu zaķa pēdām” – dodoties meklēt Lieldienu garauša paslēptās īpašās olas. Atsaucība bija gana liela. Pavisam spēlē dalību pieteica 15 dalībnieki, gan bērni, gan ģimenes ar bērniem, gan arī pieaugušie. Visas 15 olas gan izdevās atrast vien pieciem dalībniekiem, trim no tiem – Zandai Zariņai, Kristīnei Sermulei un Gabužu ģimenei, kuri pirmie iesūtīja visu 15 olu foto tiks solītās balvas. Taču arī visi pārējie dalībnieki saņems veicināšanas balviņas. Lielākā daļa dalībnieku pauda prieku par iespēju izkustēties un sevišķi nekreņķējās par dažām neatrastajām oliņām. Pats svarīgākais taču bija uzņemt svaiga gaisa vitamīnus un būt kustībā.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider