Kategorija: Tūrisms

Tapusi animācijas filma “Augt dižam Zemgalē”

Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar mākslinieci Taigu Zīli ir izveidojis animācijas filmu “Augt dižam Zemgalē”. Tās izveides mērķis ir palielināt Zemgales reģiona kultūras pievilcību un reģionālo piederības sajūtu, veicināt Zemgales vēsturiski nozīmīgo personību atpazīstamību, kā arī rosināt interesi apmeklēt attiecīgos tūrisma objektus, kuros ir atrodama informācija par Zemgales dižajām personībām. Filmas mērķauditorija ir 1. – 4. klases skolēni, bet tā būs piemērota ikvienam, kas vēlas iepazīt Zemgalē dzimušās izcilās personības – rakstniekus, dzejniekus, politiķus un prezidentus.  

Tūristus aicina muižas Neretas novadā

 

Neretas novads ir bagāts ar muižām. Īpaši pēdējos gados “atdzīvojušās” vairākas senaizmirstas muižas un dzimušas jaunas – pateicoties Sandra Puncuļa aktivitātēm, savu godību atgūst Vecmēmeles muiža, Ilga Cera un Ilma Svilāne ienesušas dzīvību Lielzalves muižā, Lidija Ozoliņa un Evita Mazjāne uztur Gricgales muižas kroga garu, bet Sproģos apmeklētājus priecē R.Gurkļa izveidotā interesanta koka figūru “muiža” ar dažādiem literāriem tēliem. Kā vienmēr sakoptas un tūristu iecienītas ir Ērberģes muiža un Pilkalnes muiža. Arī Lielmēmeles muižā un muižas dārzā var papriecēt acis.

Tūrisma attīstības perspektīva Neretas novadā

 

Zemgales plānošanas reģionā tiek izstrādāts projekts tūrisma attīstībai 2021.-2027.gados. Neretas novads sadarbosies ar 2 puduriem – darbosimies gan Vidusdaugavas pudurī kopā ar visiem jaunveidojamā Aizkraukles novada tūrisma organizatoriem, gan neaizmirsīsim Sēlijas puduri, kur mums ir iestrādes “Sēlijas salu” projektā.

LEADER seminārs 15.septembrī par izsludināto 8.kārtu uzņēmējdarbībā

2020. gada 15. septembrī plkst. 10:00 – 15.30

Aizkraukles pilsētas kultūras namā, Spīdolas ielā 2, Aizkrauklē

LEADER seminārs

04.10.2020 – 04.11.2020 izsludināta 8.kārta uzņēmējdarbībai

Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākumā 19.2 Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju – aktivitātē “Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”.

Darba kārtība:

10:00 – 10:30 Aizkraukles rajona partnerības administratīvā vadītāja Alda Paura

Lauku attīstības programma 2014. – 2020.gadā un Aizkraukles rajona partnerības Sabiedrības virzīta vietējās attīstības stratēģija 2015.-2020.gadam

10:30 – 12:00 Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Valsts atbalsts un LEADER pasākuma daļa

Pieļautās kļūdas projektos un ieteikumi, sagatavojot projekta pieteikumu

12:00 -12:30 Kafijas pauze

12:30 – 15:30 Edgars Koroņevskis, aģentūra “Piccomedia” vadītājs, digitālās komunikācijas eksperts

Digitālā mārketinga un e-komercijas izmantošana mazajiem uzņēmējiem: metodes un praktiskie rīki

Aicinām uz semināru ierasties ar savu projekta ideju un jautājumiem!

Pieteikšanās ŠEIT līdz 14.septembrim!

PROGRAMMA PDF

Papildus informācija

Alda Paura, Aizkraukles rajona partnerības administratīvā vadītāja

alda.paura@aizkrauklespartneriba.lv

Tiek izsludināta 8.kārta uzņēmējdarbībai 04.10.2020 – 04.11.2020

Atklāj Sēliju

Lai vairāk iepazītu Sēliju- tās dabu, cilvēkus, kultūrvidi, tradīcijas  25. un 26. jūlijā Sēlijas novadu teritorijā notika I.Sēlijas tūrisma rallijs “Atklāj Sēliju”, ko sadarbībā ar Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Viesītes novadiem organizēja Jēkabpils novada pašvaldība. 26. jūlija vakarā Jēkabpils novada Ābeļu pagasta estrādē notika  rallija noslēguma pasākums, kur tika sagaidītas komandas, skaitīti iegūtie punkti un papildpunkti, kā arī izvērtētas specbalvas komandām. Pirms apbalvošanas tika piedāvāta Gintas Krievkalnas un Kristapa Krievkalna akustiskā koncertprogramma.

Ērberģieši un pilskalnieši piedalās pirmajā Sēlijas tūrisma tirgū

29.jūlijā Zasā no pulksten 9.00 pulcējās Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzēji – sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieki. Neretas novadu tajā pārstāvēja “Ērberģes sala – vārti uz Sēliju” un “Pilskalnes muižu un medus sala”.

Arī Neretas novada komandas startē Sēlijas tūrisma rallijā

25. un 26.jūlijā Sēlijā norisinājās 1.Sēlijas tūrisma rallijs. Tajā 32 Sēlijas novadu komandas apmeklēja 4 kontrolpunktus katrā Sēlijas novadā. Neretas novadā rallija dalībniekus sagaidīja Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”, Pilkalnes muižā, Lielzalves muižā un Vecmēmeles muižā.

Notiks pirmais Sēlijas tūrisma tirgus

Trešdien, 29.jūlijā, Zasā jau no 9 00 rītā pulcēsies Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzēji – vairums no viņiem sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieki.

Notikumu, kas strauji izvērsies neliela festivāla mērogā, ierosināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas 28.un 29. jūlijā ved tūrisma gidus uz Zemgales reģionu. Un Sēlijai kā Zemgales daļai tiek veltīts tikai 29. jūlija rīta cēliens. Tādēļ ir svarīgi parādīt iespējami daudz, koncentrēti un spilgti, demonstrējot mūsu tūrisma piedāvājumu kopumā.

Pie tam – ne mazāk svarīgi  ir iepazīt vienam otru, atbalstīt, reklamēt un sadarboties,  jo ceļš uz mūsu reģionu ir pārāk tāls, lai to mērotu tikai viena tūrisma objekta apskatei.

Neretas novadā divi jauni tūrisma objekti – Lielzalves muiža un Vecmēmeles muiža

Latvijas Piļu un muižu asociācija šī gada 4.un 5.jūlijā rīkoja Vēsturisko parku un dārzu dienas, lai Latvijas sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu. Latvijas pilīs un muižās šāds pasākumi – ekskursijas, kas rosina iedzīvotājus labāk iepazīt Latvijas vēsturi, dabu un vienlaikus nodoties nesteidzīgām pastaigām pašā vasaras plaukumā, notiek jau otro reizi.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider