Kategorija: Izglītība

Starpnovadu sadarbības projekta “Sveiks, kaimiņ!” jaunatnes jomas atbildīgie piedalījās apmācībās kapacitātes celšanai

Aizkraukles novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam 1. sadaļas Valsts atbalsta nodrošināšana jaunatnes politikas attīstībai pašvaldībās 1.2. apakšsadaļas “Starpnovadu un starpinstitūciju sadarbība jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī”, par projekta “Sveiks, kaimiņ!” (identifikācijas Nr. VP2020/1.2-4) īstenošanu.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 2020./2021. mācību gads olimpiādēs, konferencēs un konkursos

            2020./2021.mācību gads jau tuvojas noslēgumam. Neskatoties uz sarežģīto situāciju valstī, visa mācību gada garumā skolēni ar skolotāju palīdzību veiksmīgi dažādās attālinātās formās piedalījušies olimpiādēs un konkursos, rakstījuši un aizstāvējuši zinātniskās pētniecības darbus.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēknes gūst izcilus panākumus Latvijas Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencē

31.martā tiešsaistes režīmā vairāk nekā pustūkstotis skolēnu piedalījās 45. Latvijas Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencē, kurā 254 skolēni tika godalgoti par labiem pirmajiem veikumiem zinātnē.  Tiešsaistes platformā skolēni interaktīvā veidā gatavoja un prezentēja savu zinātniskās pētniecības darbu digitālos plakātus.

Zināt un zaļi domāt ir stilīgi

A/S “Latvenergo” jau 26.reizi rīko skolēnu erudīcijas konkursu “FIZMIX Eksperiments”, kas raisa interesi par eksaktajām zinātnēm, izglīto skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, saistošā veidā parāda, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresē nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Ūdens diena Mazzalvē

 Pasaules ūdens diena – 22. marts. Tā ir diena, kurā kaut nedaudz jāaizdomājas par ūdens lomu cilvēka dzīvē, jo ūdens ir vajadzīgs visiem: gan augiem, gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Bez ūdens nebūtu dzīvības.

„Veiksmīgāka komunikācija bērnu – vecāku starpā. Kā palīdzēt bērnam izvēlēties profesiju?”

4.martā Neretas novada skolēnu vecākiem projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika tiešsaistes pasākums „Veiksmīgāka komunikācija bērnu – vecāku starpā. Kā palīdzēt bērnam izvēlēties profesiju.

Novada skolotāji skolēnu brīvdienās mācās

Šobrīd dzīvojam lielā pārmaiņu laikā, kas pilns ar izaicinājumiem. Kā izturēt šo laiku, kā palīdzēt saviem skolēniem – par to pavasara skolēnu brīvdienās visi Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas skolotāji attālinātajās kursu nodarbībās runāja ar praktisko psiholoģi Ivetu Aunīti. Iveta Aunīte pamanījusi, ka ārkārtējās situācijas laikā var saskatīt arī ko pozitīvu – sabiedrībai ir parādījies brīvais laiks, kas iepriekš bija liels deficīts. Šo laiku tagad ir iespēja pavadīt jēgpilni, lasot grāmatas, pavadot to kopā ar bērniem, rotaļājoties un pastaigājoties. Lektore ļoti uzsvēra, ka bērniem nepieciešams kustēties, daudz staigāt, jo kustības, kāda mūzikas instrumenta spēle un kādas svešvalodas mācīšanās visvairāk attīsta smadzenes. “Kopābūšana stiprina saites, uzlabo komunikāciju un arī bērni jūtas mīlētāki. Mums ir lieliska iespēja arī partnerattiecībās paskatīties vienam uz otru, izmantot šo laiku mīlestībai,” saka psiholoģe. Šis laiks ir arī testa periods strādājošajiem, kuri iepriekš, iespējams, sapņojuši, ka varētu strādāt no mājām, un tagad var šo sapni realizēt.

“Grindeks” erudīcijas spēlē Prāta turnīrs trešās vietas ieguvēji – komanda no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas

Par uzņēmuma “Grindeks” rīkotās tiešsaistes erudīcijas spēles “Prāta turnīrs” uzvarētājiem kļuvusi vidusskolēnu komanda no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas ar skolotāju Ilmāru Jarganu. Konkursa otrajā vietā ierindojās Ogres 1. vidusskola, bet trešajā – Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komanda.

Attālināti mācās arī skolas skolotāji

 

Trīs februāra piektdienu pēcpusdienas Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas pedagogi ZOOM platformā pilnveidoja savu pedagoģisko meistarību kursos ,, Uz skolēna mācīšanos virzīta efektīva mācību stunda’’. Nodarbības vadīja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra lektors mag. phys. Uldis Dzērve.

Mācībizrāde ,, Kā top izrāde?’’

          5.martā Mazzalves pamatskolas skolēni programmas ,, Latvijas skolas soma’’ ietvaros tiešsaistē ZOOMā skatījās mācībizrādi ,, Kā top izrāde?’’ Liepājas teātra aktieri Pēteris Lapiņš un Armands Kaušelis  atraktīvā veidā skolēniem pastāstīja, kādu profesiju cilvēki strādā teātrī un to, ka teātris ir kā vienots veselums, kurš nevarētu iztikt bez tehniskajiem darbiniekiem, grāmatvežiem, butaforiem, skaņu un gaismu operatoriem, šuvējiem, direktora un vēl citiem profesiju pārstāvjiem, kuri palīdz tapt izrādei.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider