Kategorija: Kultūra un Sports

Mazzalves pamatskolas skolēni tiekas ar Mārtiņu Pļaviņu

23.septembris – Eiropas sporta nedēļas atklāšana Mazzalves pamatskolā. Šī bija īpaša diena, kurā skolā viesojās ļoti īpašs viesis – viens no vislabākajiem pasaules pludmales volejbola spēlētājiem, kurš 2012. gadā tika atzīts par sezonas pasaules labāko pludmales volejbola spēlētāju aizsardzībā, triju olimpisko spēļu dalībnieks, 2012. gada vasaras olimpisko spēļu Londonā bronzas medaļas laureāts, 2021. gada vasaras olimpisko spēļu Tokijā augstās 4.vietas ieguvējs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris un daudzu titulu ieguvējs Mārtiņš Pļaviņš.

Neretas pagasta 2.atklātais novusa turnīrs vīriešiem (iespējams, arī sievietēm)

Nolikuma projekts

Mērķis un uzdevumi.

  1. Popularizēt novusu kā aktīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju.
  2. Noteikt meistarīgākos sportistus.

Neretas novadpētniecības muzejā Jūlija Stīpnieka izstāde

Kaut arī šī vasara ir notikumiem un pasākumiem bagāta, tomēr 24. jūlijā laika skrējiens neretiešiem un Neretas viesiem uz dažām stundām lika apstāties novadpētniecības muzeja pagalmā pie mazās jeb Ķesteru skoliņas.

Tur — mākslas cienītāju, radu un draugu lokā — notika gleznotāja Jūlija Stīpnieka (1934-2001), dzimuša neretieša, gleznu izstādes atklāšanas pasākums. Jūlijs ir cēlies no senas un pazīstamas neretiešu dzimtas un audzis “Šņoru” mājās.

Jau agri viņš demonstrēja dotības zīmēšanā. Reiz, uzzīmējis kaķēnu, viņš to parādījis vecmāmiņai Annai, kura sākumā nemaz nav gribējusi ticēt, ka šo zīmējumu ir radījis viņš pats. Taču noticējusi tad, kad Jūlijs to spējis uzzīmēt vēlreiz ,— viņas acu priekšā. Grūtajos kara un pēckara gados gan šīs iemaņas nebija iespējams attīstīt. Un šķiet, ka tikai karadienasta laikā Jūlijs vairāk laika veltījis zīmēšanai. 

Piedalāmies sadraudzības futbola spēlēs Koknesē

20.auguatā mazzalvieši pārstāvēja Neretas apvienību sadraudzības futbola spēlēs Koknesē. Spēles, kas notika projekta iniciatīvu konkursa “Šeit aug idejas” ietvaros, pulcēja jauniešu komandas no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas.

Ērbergē atver grāmatu par Mazzalves pagasta dzīvi

 

14.augusta siltā pirmsrudens pievakarē zem Mazzalves varenā ozola  zariem Ērberģes muižas pagalmā pulcējās mazzalvieši, lai  būtu liecinieki īpašam notikumam –  grāmatas par Mazzalves pagasta dzīvi “Mazzalves dižozola stāsti” atvēršanas svētkiem.

22.augustā plkst. 11 Neretas pludmales volejbola laukumos sacensības pludmales volejbolā vīriešiem

 

 

Pludmales volejbola sacensību nolikums

Diena, kas iekrāso gadu

17.jūlijā Ērberģes muižas teritorijā norisinājās Neretas apvienības Sporta svētku pasākumi, kas pulcēja lielus un mazus sportotgribētājus. Muižas ābeļdārzā norisinājās biedrības “Ērberģietes” projekta “Ģimeņu ziedēšanas maratons” Ģimeņu Sporta svētki, kuros katram mazulim bija iespēja baudīt daudzveidīgas, krāsainas, košas atrakcijas. Ikviens bērns, kurš piedalījās atrakcijās, par dalību katrā saņēma īpašu uzlīmīti uz aproces un noslēgumā visiem bērniem bija balviņas, un laimīgie aproču numuriņi saņēma arī pārsteiguma balviņu loterijā. Paldies “Ērberģietēm” par krāšņo un emocijām bagāto svētku dienu ģimenēm ar bērniem!

Veiksmīgs starts Latvijas čempionātā vieglatlētikā

Veiksmīgi aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā U-20, U-18 un U-16 grupām.

Aizkraukles sporta skolu sekmīgi pārstāvējuši Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēkņi, kopā izcīnot 9 medaļas.

U-20 grupā juniorēm 4*100 stafetē mūsu meitenēm – Montai Apeinānei, Līvai Martai Klibiķei, Martai Ragelei un Žaklīnai Staltmanei-   3.vieta.

U-18 grupā Mārim Verečinskim 3.vieta vesera mešanā, arī Endijai Kapelei – 3.vieta, savukārt Patrīcijai Dardecei – 5.vieta vesera mešanā.

Nils Muraška U-20 grupā vesera mešanā ieguva 3.vietu.

Kaspars Vasiļjevs vienīgais no mūsējiem, kļūstot par Latvijas čempionu vesera mešanā, sasniedza sezonas labāko rezultātu šajā vecuma grupā Latvijā. Niks Andersons – 3.vietas ieguvējs vesera mešanā, Danielam Kristapam Veidem – 4.vieta vesera mešanā, Enijai Muraškai – 5.vieta vesera mešanā.

27.jūlijā Kaspars Vasiļjevs pārstāvēs Latvijas izlasi Baltijas čempionātā Viļņā U-16 vecuma grupā.

Zigurds Karols

Ielīgošana Neretas parkā

22.jūnijā  Neretas parks tika pieskandināts ar jautrām, tautā iemīļotām ziņģēm. Ciemos bija atbraukuši Lēdmanes pagasta  muzikanti ar koncertprogrammu ”Es nopinu vainadziņu” . Izdziedāt dziesmas aicināja Inese Nereta, Ausma un Andris Eglīši. Ilze Krapauska un Aldis Andersons.  Skanēja jautras un labi pazīstamas dziesmas, kā, piemēram, “Gaujas laivinieks”, “Sanāciet, sadziediet”, “Tumša, tumša tā eglīte”, “Ai, jel manu vieglu prātu”, kuras var līdzi dziedāt  katrs pasākuma apmeklētājs.

Inita Kalniņa

Neretas kultūras nama vadītāja

 

Ielīgošana Neretas sociālās aprūpes centrā

Pa gadskārtu Jānīts nāca,
Savus bērnus apraudzīt:
Meitām nesa zīļu rotu,
Puišiem caunu cepurītes.
 21.jūnija dienā ar dziesmām un dejām tika pieskandināts Neretas SAC pagalms. Pasākumā piedalījās Neretas kultūras nama pašdarbnieki: sieviešu vokālais ansamblis ”Kadence”, VPDK ”Sēļi” un amatierteātra ”Leišmalīte”dalībnieki. Pasākuma laikā varēja piedalīties līgo konkursā. Uzzinājām, cik Latvijā ir Jāņu un Līgu. Noskaidrojām, ka latvietis vidēji gadā apēd 6,5 kg siera un izdzer vidēji 40,8 l alus. Suminājām ar ozollapu vainagiem Jāņus un Pēteri, kā arī ziedu vainagu -Līgu. Kaut ārā bija ļoti karsti, tas netraucēja izbaudīt svētku ielīgošanu un kopā būšanu. Paldies visiem par svētku mirkļiem!
Inita Kalniņa
Neretas kultūras nama vadītāja

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider