Kategorija: Kultūra un Sports

Teātra diena – ZOOM platformā

„Visa pasaule ir teātris, kur cilvēki ir aktieri, un viņi katrs nāk un iet no skatuves, un katram sava loma ir ne viena vien.” (V. Šekspīrs)

  27.martā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Teātra diena, kuru 1961.gadā dibināja Starptautiskais Teātra Institūts UNESCO, ātri vien svētki kļuva populāri arī Latvijā. Šogad pandēmijas dēļ tā noritēja bez skatītājiem teātra zālēs un bez aktieriem uz skatuves.

Ērberģē sporta aktivitātēm izmanto visas iespējas

Ērberģē allaž bijuši sportiski cilvēki, arī tagad, kad pandēmijas dēļ treniņi nevar notikt, atliek vien individuālās iespējas izkustēties  – daudzi vecāka gadagājuma ļaudis nūjo, vasarā brauc ar velosipēdiem, ziemā slēpo, bet jaunieši nodarbojas ar ielu vingrošanu, ziemā spēlēja hokeju uz pašu izveidotā ledus laukuma (vien no skolas aizņēmās slidas), nu atsākusies futbola sezona. Jaunieši iecienījuši darbošanos āra trenažieros gan pagasta centrā, gan pie sporta halles, kur 2017.gadā biedrība “Ērberģietes”, realizējot Astras Saveļjevas izstrādāto un “Aizkraukles rajona partnerības” atbalstīto projektu “Esi aktīvs, būsi vesels”, uzstādīja desmit āra trenažierus dažāda vecuma grupu sportot gribētājiem. Šos trenažierus veiksmīgi izmanto arī Mazzalves pamatskolas skolēni sporta stundās sporta skolotājas Diānas Voļnagas vadībā. Sporta laukumi, trenažieri, tenisa korts Mazzalvē vienmēr tiek uzturēti kārtībā, lai ikviens, kuram gribas aktīvi padarboties, jebkurā brīdī to varētu darīt.

 Ērberģē sporta aktivitātēm izmanto visas iespējas.

Žanna Miezīte

Jānim Veselim – 125

Šogad 2021.gada 1.aprīlī svinama novadnieka Jāņa Veseļa 125.atcere. Muzeji pagaidām apmeklētājiem slēgti. Tie veido ekspozīcijas, izstādes, apskatus brīvā dabā, muzeja logos vai sociālajos tīklos. Šādi katram iespēja apmeklēt muzeju, apskatīt virtuāli vai atpūsties svaigā gaisā un priecāties par āra ekspozīcijās redzamo.

Rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” no 1.aprīļa būs skatāma āra ekspozīcija, veltīta novadnieka Jāņa Veseļa dzīvei un daiļradei. Izmantosim šo iespēju, lai pieminētu mūsu novadnieku Jāni Veseli.

Jānim Veselim – 125

Šogad, 2021.gada 1.aprīlī svinama novadnieka Jāņa Veseļa 125.atcere. Marta sākumā sapriecājāmies par gandrīz atnākušo pavasari. Salaidās sīkie  gājputni. Tomēr ziema vēl stingri neatkāpjas no savām pozīcijām. Bet nevar jau neko bez laika gribēt. Līdzīgi bija arī 1896.gada pavasarī, kad  Neretas pagasta Āniņos 1896. gada 1.aprīlī (pēc jaunā stila) kalpu Annas un Pētera Veseļu ģimenē piedzima Jānis Veselis – sēļu zemes zēns, nākotnē dižs rakstnieks, dzejnieks, teiksmotājs un dievturis. Viņš bija septiņpadsmit gadus jaunāks par Jāni Jaunsudrabiņu un nāca pasaulē tad, kad Jaunsudrabiņš vairs nedzīvoja Riekstiņos.

Atbilstoši laikmetam, kurā viņš pasaulē ienāca, vadīja bērnību, skolas un brieduma gadus. Zemnieka – kalpa dēlam Jānim Veselim nebija nedz apstākļu, nedz arī iespēju gūt augstu skolu izglītību. Ar milzu gribas spēku un uzņēmību, pašmācības ceļā, lasot un patstāvīgi domājot, mēģinādams atrisināt mūžības un nāves noslēpumu, kvēli interesēdamies par cilvēka sakarību ar kosmosa telpu, cilvēku un tautu likteņiem un attiecībām savā starpā, Jānis Veselis bija ieguvis tik lielu domu skaidrību un patstāvīgu spriedumu gan mākslas, gan sadzīves jautājumos, ka, pēc viņa laikabiedru atzinumiem, ar šo autodidaktu būtu bijis grūti mēroties dažam labam augstās skolās gājušam.

Mūsu projekts 2021 „Lielzalves muižas kultūrvēsturiskā mantojuma padziļināta izpēte un novērtējums”

2021.gada sākumā pieteicām savu projektu Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursam un 26.februārī saņēmām ziņu, ka mūsu projekts atbalstīts, piešķirot projekta realizēšanai 2500 EUR.

  Ar 400 EUR mūsu projektu atbalsta Zalves pagasta pārvalde, kas iestrādāts pagasta budžetā un saskaņots Neretas novada domē. Lai gan plānotā kopējā projektam nepieciešamā summa bija lielāka, tomēr esam gandarīti par atbalstu un ceram, ka mums viss izdosies.  

Neretas deju kolektīvi piedalās radošā aktivitātē “Deja sniegā!”

Šī ziema ir atnesusi ne vienu vien izaicinājumu, arī Neretas dejotāji tika aicināti  piedalīties radošā aktivitātē ‘’Deja sniegā!’’ Idejas autori ir Krustpils DA ‘’Pastalnieki’’ un viņu vadītāja Aija Rūliete.

Atceramies savu novadnieku Miku Skruzīti

7.februārī mūsu novadniekam Mikum Skruzītim atzīmējām 160. dzimšanas dienu. Mikus Skruzīts jeb Skruzīšu Mikus (18611905) bija latviešu etnogrāfs un folklorists. Nodarbojies ar rakstniecību un Sēlijas etnogrāfisko materiālu vākšanu. Iesūtījis  Krišjāņa Barona  “Latvju dainām” 235 tautasdziesmas no NeretasĒrberģes un Sunākstes. Viens no pirmajiem  latviešu tautastērpu pētniekiem. Latviešu literārās biedrības loceklis.

Sveču dienai veltītas aktivitātes Ērberģē

2.februārī senie latvieši svinējuši Sveču dienu, bet visu mēnesi dēvējuši par Sveču mēnesi. Tautas ticējums vēsta, ka šajā dienā cilvēkiem ir jābūt smaidīgiem un nedaudz jestriem, jo tādā veidā iespējams veicināt skaistumu un nodrošināt veiksmīgu turpmāko gadu. Tāpēc sestdien Ērberģē ikviens tika aicināts uz āra aktivitātēm, kurās varēja piedalīties individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros sev vēlamā laikā, visas dienas garumā. Jo īpaši tika gaidītas ģimenes ar bērniem.

Arī 2020.gadā Neretas novada sportisti guvuši izcilus panākumus

2020.gads pagāja pandēmijas ēnā. Epidemioloģisko ierobežojumu dēļ iespēja piedalīties sacensībās un pārstāvēt Neretas novadu bija neliela. Un tomēr jaunieši arī 2020.gadā guvuši izcilus panākumus vieglatlētikā un pludmales volejbolā.

Neretas novadā jau par tradīciju kļuvusi gada sākumā izcilāko iepriekšējās sezonas novada sportistu pieņemšana pie domes priekšsēdētāja. Šoreiz arī šis pasākums epidemioloģisko ierobežojumu dēļ nevar notikt. Tad nu nekas cits neatliek, kā naudas balvas pasniegt attālināti.

Sniegavīru parāde!

Ziema ir ļoti skaists gadalaiks! Bērni parasti ir sajūsmā par iespēju baudīt ziemas priekus. Šogad ziema mūs īpaši lutina ar savu balto sniegu. Pirms neilga laika  visi tika aicināti uz ziemas aktivitāti – sniegavīru celšanu.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider