Neretas novads Latvijas valsts svētkos – autobrauciens un novada gaismas ceļš

Ņemot vēra valstī esošo epidemioloģisko situāciju, kad plašākas valsts svētku svinības ar  pulcēšanos šogad nebija iespējamas,  Neretas novada iedzīvotāji Latvijas dzimšanas dienu svinēja, dodoties autobraucienā “Ar Latviju sirdī”.

Autobrauciena starta vieta bija Mazzalves pagasta Krasti. Mašīnu kolonna pa šoseju virzienā uz Neretu tālāk devās uz Ērberģi, kur braucējiem pievienojās ērberģieši, tad nākamā pieturvieta bija Sproģi, kur pievienojās šīs vietas autobraucēji, pēc tam pie pagrieziena uz Pilskalni pievienojās pilskalnieši un uz apļa – zalvieši. Visbeidzot pie Neretas degvielas uzpildes stacijas kolonnai pievienojās neretieši. Brauciena galapunkts – Neretas kultūras nams, kur visi svētku braucēji apstājās. Automašīnu kolonnas priekšgalā brauca izpilddirektors Rolands Klibiķis, domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis svētku autokolonnai pievienojās pagriezienā uz Pilskalni.

Jāpiebilst, autobrauciena noteiktajās pieturvietās bija ne tikai konkrēto apdzīvoto vietu iedzīvotāji – daudzi neretieši mēroja visu braucienu, sākot jau ar pirmo pieturvietu, Neretas novada sākumpunktu Mazzalvē – Krastiem. Lai gan pulcēšanas ir aizliegta, tā bija sava veida iespēja visiem būt kopā un izjust vienotību – sirdīs un sajūtās.

Pēc svētku brauciena iedzīvotājiem bija iespēja Neretas kultūras namā apskatīt fotoizstādi  “2020.gada 4.maijs Neretas novadā”, kā arī nesteidzīgā solī izbaudīt īpaši izgaismotās vietas – Neretas parka galveno aleju un Neretas evaņģēliski luterisko baznīcu.

Autobraucienā piedalījās kopskaitā 52 automašīnas, radot īpašu saviļņojuma un svētku sajūtu.  Visiem spēkrati bija rotāti ar Latvijas karodziņu, ko bija sarūpējuši paši braucēji, bet tiem, kuriem nebija izdevies karodziņu iegādāties, novada pašvaldība tos dāvāja pasākuma laikā.

Atsevišķa brauciena vērtas bija arī izgaismotās vietas Zalvē Lielzalves muižas parkā, Mazzalvē – Ērberģes muižas parkā un Liepu ielā, Pilskalnē – Strobuku pilskalnā, kā arī pie visiem 1836 stabiņiem, to skaitā pie muzeja “Riekstiņi” robežzīmes. Par īpaši glītu noformējumu pirms svētkiem bija parūpējies arī Neretas PII “Ziediņš” un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola.

Savukārt dienu pirms svētkiem Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis, pašvaldības izpilddirektors Rolands Klibiķis, Neretas kultūras nama vadītāja Inita Kalniņa un Izglītības, kultūras, sporta, tūrisma un jaunatnes lietu nodaļas vadītāja Žanna Miezīte, godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu, nolika ziedus pie tēlnieka Induļa Rankas skulptūras “Sāga” Neretā.

Paldies visiem, kas iesaistījās svētku organizēšanā un visiem, kas piedalījās, iesaistījās un bija kopā Latvijas dzimšanas dienā!

    Daiga Naroga

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider