Lieldienas Mazzalvē

 

      Mazzalvē šogad, gluži tāpat kā iepriekšējos gadus, pirmās Lieldienu noskaņas ienesa Zilgmas Raupas darināto skaisto un nebēdnīgo zaķu saimes un košie olu dekoriņi, kas izvietoti dažādās vietās Ērberģes centrā. Savukārt, Lieldienu brīvdienās iedzīvotājiem tika piedāvātas vairākas aktivitātes, ko varēja veikt individuāli, vai kopā ar ģimeni. Ikviens varēja izšūpoties Lieldienu šūpolēs pie sporta angāra. Interesenti varēja apskatīt divas nelielas izstādes. Lieldienu atklātņu izstāde tika izvietota informācijas stendā pie Mazzalves pagasta pārvaldes, bet pagasta pārvaldes ēkas logos pie ieejas skatītājus gaidīja rotaļu zaķi. Paldies pagasta iedzīvotājiem, kas atsaucās aicinājumam un atnesa izstādei gan atklātnes, gan arī rotaļu zaķus.

        Pašiem aktīvākajiem un azartiskākajiem mazzalviešiem, tiem, kuri raduši būt kustībā, bija iespēja piedalīties spēlē “Pa Lieldienu zaķa pēdām” – dodoties meklēt Lieldienu garauša paslēptās īpašās olas. Atsaucība bija gana liela. Pavisam spēlē dalību pieteica 15 dalībnieki, gan bērni, gan ģimenes ar bērniem, gan arī pieaugušie. Visas 15 olas gan izdevās atrast vien pieciem dalībniekiem, trim no tiem – Zandai Zariņai, Kristīnei Sermulei un Gabužu ģimenei, kuri pirmie iesūtīja visu 15 olu foto tiks solītās balvas. Taču arī visi pārējie dalībnieki saņems veicināšanas balviņas. Lielākā daļa dalībnieku pauda prieku par iespēju izkustēties un sevišķi nekreņķējās par dažām neatrastajām oliņām. Pats svarīgākais taču bija uzņemt svaiga gaisa vitamīnus un būt kustībā.

        Olu krāsošanas tradīciju Lieldienās piekopj vai ikkatrā ģimenē. Te nu ikviens var izpausties pēc sirds patikas – olas krāsojot pēc sentēvu tradīcijām vai izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. Šogad Mazzalvē tika turpināta savulaik aizsāktā tradīcija, rīkot konkursiņu par krāšņāko olu. Šoreiz gan konkurss notiks virtuāli. Dalībnieki tika aicināti savu krāsoto olu pieteikt konkursam, nofotografējot to un nosūtot konkursa organizatoriem līdz 5. aprīlim. Visi iesūtīto oliņu foto tika ievietoti  Facebook Mazzalves pagasta bibliotēkas mājas lapā vērtēšanai. Aicinājums mazzalviešiem būt atsaucīgiem, apmeklēt minēto mājas lapu un nobalsot par jūsuprāt, skaistāko olu līdz 11. aprīlim! Trīs autori, par kuru olām būs visvairāk balsots, saņems balvas.

Paldies visiem, kuri atsaucās un piedalījās, kā arī tiem, kas palīdzēja radīt Lieldienu svētku noskaņu mūsu pagastā!

Solveiga Koklevska

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider