Svinēsim 4.maiju!

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šogad aprit 31 gads, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju“Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Tik vienotas izjūtas un attieksme pret notiekošo kā toreiz ir vienreizējas, un katru gadu šī diena ir svētku diena – norisinās dažādi pasākumi, kuros varam sajust lepnumu, ka dzīvojam neatkarīgā valstī.

Diemžēl Covid pandēmijas ierobežojumu dēļ nevaram īstenot visus 4.maija svētkos iecerētos pasākumus, bet svētkus tomēr svinēsim visi kopā. Šogad 4.maijā aicinām Neretas novada ļaudis piedalīties karogu braucienā cauri visam novadam, 12.00 sākot no novada robežas Mazzalves pagasta “Krastos”, 12.20 Ērberģē kolonnai pievienosies mazzalvieši, 12.30 Sproģos – Sproģu autobraucēji, 12.35 pie pagrieziena uz Pilskalni kolonnai pievienosies pilskalnieši, 12.40 uz apļa kopīgam braucienam pievienosies zalvieši, bet 12.50 – pie Neretas degvielas uzpildes stacijas kolonnai pievienosies neretieši. Daudziem jau no pagājušā brauciena 18.novembrī ir saglabājies Latvijas karodziņš, kuru pielikt pie mašīnas priekšējā stikla, pārējie var paspēt vēl iegādāties, ar ko rotāt savu spēkratu. Karodziņus automašīnām varēs saņemt arī pie autokolonnas vadītājas Žannas Miezītes pasākuma laikā.

No pulksten 13.00 – 15.00 Neretā parkā svētku noskaņu radīs pūtēju orķestris. Lai vairotu svētku noskaņu, rosinām tos, kuriem ir savi tautastērpi, uzvilkt tos. Būs iespēja kopā veidot Latvijai veltītu ziedu paklāju (aicinām paņemt līdzi kādu ziedu pušķi īsos kātiņos, ko nolikt ziedu paklājā!), ko palīdzēs kopālikt ērberģiete Dzidra Ivanova. Kaspars Baltacis būs izveidojis svētku fotorāmi ar latviešu spēka zīmēm, kur būs iespēja katram iemūžināt svētku sajūtas. Visi aicināti apskatīt, kā aug, un arī nofotografēties pie Neretas parkā 2018.gada 4.maijā iestādītajiem 5 ozoliņiem – katra pagasta pārstāvis iestādīja pagasta simbolisko ozoliņu un piekto iestādīja novada vadība, apliecinot pagastu vienotību. Zalves pagasta vārdā ozoliņu 2018.gada 4.maijā iestādīja Putniņu ģimene, tā simbolizējot atbalstu jaunajām ģimenēm ar bērniem, Mazzalves pagasta ozoliņu iestādīja latviešu leģionārs Jānis Tauriņš, simbolizējot tautas cieņu savai varonīgajai pagātnei, pilskalniešu ozoliņu iestādīja briljanta pāris Osīši Ausma un Kārlis, dodot godu mūsu novada stiprajām ģimenēm, neretiešu ozoliņu iestādīja represēto pārstāvis Arturs Freimanis, tā apliecinot cieņu tautas ciešanu un spēka ceļam Latvijas vēsturē.

Svētku rotā būs aleja Neretas parkā, darbosies strūklaka.

No pulksten 15.30 līdz 17.00 ikviens tiks gaidīts arī pagastos uz īpaši svētkiem sapostām vietām :

  • Neretā būs iespēja uzkāpt ev.lut. baznīcas tornī un apskatīt svētkiem saposto Neretu no augšas. Arī “Riekstiņos” izveidota āra izstāde, kas veltīta Jāņa Veseļa jubilejai un tematiska izstāde “Pavasara tēma “Baltās grāmatas” tēlojumos”;
  • Mazzalvē pagastmājas logos būs apskatāma foto izstāde “2020.gada 4.maijs Neretas novadā”, svētku rotā būs arī Liepu iela un Ērberģes muiža;
  • Zalves pagastā visus gaidīs Lielzalves muižā, kura pamazām atjaunojas un kļūst interesanta apmeklētājiem, kultūras nama logos būs apskatāma izstāde;
  • Pilskalnē aicina izstaigāties pa Strobuku pilskalna takām.

Žanna Miezīte

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider