Sajūtām robežu nav…

 Muzeju nakts pasākuma nosaukumam “….augšā?! Tur nebija ne zīmes vairs no kādas robežas” izmantojām citātu no Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas “Baltā grāmata”, atbilstoši šī gada Muzeju nakts sarīkojuma kopējai tēmai – “Robežas”, kas ietver plašu tēmu loku. Tās var būt pagastu, novadu robežas – esošās, bijušās un administratīvi teritoriālās pēc reformas; tās var būt pārrobežu mantojums, muzeja kā institūcijas robežas. Tās var būt ne tikai materiālās, bet arī nemateriālās – sajūtu, apziņas, iedvesmas robežas.

 Šī brīža aizliegumu apstākļos maija sākumā tika dota iespēja veidot virtuālu Muzeju nakts pasākuma programmu, bet muzejiem ar teritorijām ārpus muzeja, atbilstoši pandēmijas noteikumiem, realizēt programmu klātienes pasākumam.

 Ideja par “sajūtu takas” veidošanu mums bija sen, bet nu ieguva reālu priekšstatu par izpildi. Kas ir sajūtas? – kaut kas nemateriāls , ko nevar paņemt rokās, pataustīt. Sajūtas varam iegūt no kaut kā reāla, jārada reāls pamats sajūtām. Sajūtas ir dažādas – patīkamas, maigas, asas, tās rada attiecīgais materiālais pamats. Izpildot pandēmijas izvirzītos noteikumus, atstatu no muzeja, mežā, līdzās kultūrvides objektu takai, veidojām “sajūtu” (baskāju) taku.  Visapkārt plašs mežs, uz augšu brīvas debesis. Visumā cilvēka prāta un sajūtu ietverošas robežas nepastāv. Varam brīvi elpot svaigu gaisu, klausīties daudzbalsīgu putnu kori. Sajust visapkārt  ziedošo ievziedu mazliet rūgteno smaržu. Ieelpot un izbaudīt skuju aromātu. Sajūta visiem lieliska, nedaudz mistiska.                 Diena bija saulaina, uz atklāšanu sapulcējās vairāk par  divdesmit staigāt gribētāju , visas pēcpusdienas laikā taku (akmeņus, egļu un priežu čiekurus, skaidas un smiltis )izbaudīja un ārpustelpu izstādes skatīja ap sešdesmit interesentu.

 Paldies visiem takas projekta īstenošanas atbalstītājiem un drosmīgajiem staigāt gribētājiem!

Ilze Līduma

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider