Mazzalves pamatskolas jauniešu velobrauciens Ērberģe – Skaistkalnes karsta kritenes

Mazzalves pamatskolas 7.klase ar klases audzinātāju sporta skolotāju Diānu Voļnagu vasaras sākumu atzīmēja 2.-3.jūnijā ar velobraucienu uz Skaistkalnes karsta kritenēm. Apskates vieta no Mazzalves pamatskolas atrodas 32 kilometru attālumā.

Velobraucēji startēja no skolas un devās ceļā, apskatot dažādas interesantas vietas gan Ērberģē, gan Kurmenē. Ceļā gadījās arī ķibeles ar velosipēdu, tāpēc nācās remontēt un līmēt velosipēda riepas kameru, bet jaunieši draudzīgi tika galā  un turpināja iesākto ceļu. Pēc 4 stundām klase veiksmīgi nonāca apskates vietā, kur aplūkoja Skaistkalnes karsta kritenes un iepazinās ar to rašānās vēsturi. Pēc ilgākas atpūtas pauzes nācās vēl pievarēt 8 kilometrus līdz apmešanās vietai pie Mēmeles upes. Skolēni uzslēja teltis,  iekurināja ugunskuru un vakariņās izvārīja gardu zupu un sacepa desiņas. Pēc tam jau kopīgi uzspēlēja galda spēles. Pirmajā dienā 5 stundās pieveikti 40 kilometri.

Otrajā dienā mājupceļā velosipēdisti startēja jau 9.30. Atpakaļ ceļš skolēniem licies ātrāks, bet ne vieglāks, jo pirmās dienas nogurums lika par sevi manīt. Otrajā dienā 2stundās un 50 minūtēs pieveikti 25 kilometri. Divu dienu laikā pa ceļam skolēni sastapās ar 7 čūskām, kuras šķērsoja ceļu. Arī tas bija īpašs novērojums, ka šogad ir samērā daudz čūsku.

Skolēni bija patīkami saguruši, taču atzina, ka brauciens bija ļoti aizraujošs un klasi saliedējošs, un jaunieši labprāt atkārtotu braucienu, viņi jau iezīmēja vietas, kuras apskatīt nākamajā velobraucienā.

Diāna Voļnaga

 

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider