No Pirmās Klaču sestdienas uz otro

Jurģos Gricgales krogs tika vērts 2021.gada tūrisma sezonai. Toreiz no apmeklētājiem izskanēja priekšlikums, ka te būtu laba vieta, kur vienu reizi mēnesī var atnākt jebkurš vienkārši atpūsties, “atslēgties” no ikdienas problēmām, no darbiem, varētu relaksēties pie tējas, kafijas tases, tāpat vien parunāties. Bez programmas, bez scenārijiem utt., izbaudīt dārza klusumu, mieru, kroga gaisotni. Vietas daudz gan krogā, gan dārzā, gan āra terasē, tādēļ iespējams ievērot visus covid-19 pandēmijas epidemioloģiskos noteikumus.

            Apspriežoties savā starpā nolēmām, ka šīs klaču sestdienas varētu notikt katru mēnesi pēdējā sestdienā. Krogs būs atvērts, ūdens akā, ugunskurs un plītiņa dārzā nodrošināti. Laipni lūgti katrs un ikviens!

Tā pagājušajā sestdienā, 2021.gada 29.maijā vērām kroga durvis Pirmajai Klaču sestdienai. Saprotot, ka laukos īsti nav kaimiņu, kurus varētu skaisti aprunāt, nolēmām, ka mēs varētu parunāt par Lūcijas Ķuzānes (kroga saimniece, rakstniece) jauno grāmatu “Mūsu mūžu dienas Sēlijā”. Pie viena nolēmām aprunāt arī “Latvijas Avīzes” žurnālista Andra Grīnberga tikko iznākušo atziņu, īsrindiņu un dzejas grāmatu “Nemainīgs ir tikai gaišums”. Praktiskai darbībai nolēmām apgleznot laukakmeņus kā vides objektus kroga dārzam.

Dienu Evita sāka ar ekskursiju viesiem pa krogu. Bet tad mums pieteicās viesis – ornitologs Kaspars Funts! Viņš klātesošos iepazīstināja ar saviem putnu vērojumu rezultātiem Neretas apkārtnē, stāstīja par mazo putnu gredzenošanu un aprīkošanu ar uztvērējiem, lai fiksētu to migrācijas ceļus. K. Funtam līdzi bija vairāki binokļi, ko ornitologs aizdeva klausītājiem. Līdz ar to putnu vērošana Gricgales centrā bija dienas labākais notikums. Stāstījums interesants likās gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Pēc tam Evita iemēģināja kroga pankūku cepšanu uz jaunās dārza plītiņas, kuru gatavojis viņas dēls Niks Mazjānis no mašīnu riteņu iekšējiem diskiem (tā laikam tos sauc). Arī šis bija vienreizējs pasākums, kur katram bija interese par rezultātu. Izdevās, pankūkas izdevās ļoti gardas!

Kopā pasākumā dienas ilgumā piedalījās 15 pieaugušie un 5 bērni. Pievakarē Evita vēl novadīja ekskursiju kādai ģimenei no Salaspils, kuri brauca garām un ievēroja atvērto krogu. Lielo akmeņu apgleznošanai laika vairs nebija. Tādēļ bērni iesāka apgleznot mazos akmentiņus, atstājot tos nožūt. Nākamajā Klaču sestdienā darbiņu būs iespējams turpināt. Kad diena krietni sliecās uz vakara pusi, čalas pieklusa, jo visi devās uz māju pusi.

Mēs pēc pasākuma, slēdzot kroga durvis, izvērtējām dienu kā izdevušos un nolēmām, ka Otrā Klaču sestdiena krogā būs starp Jāņiem un Pēteriem – 2021.gada 26.jūnijā. Un atkal sāksim kā parasts – no pulksten 12.00. Šoreiz tēma “Viena kunga ļaudis”. Savulaik vieni un tie paši īpašnieki baroni Budbergi bija Gārsenes un Gricgales muižai. Par šo tēmu parunās viesi – aknīstieši, gārsenieši, dignājieši un Ābeļu pagasta ļaudis. Aknīstes muzeja vadītāja Līga Jaujiete stāstīs par aknīšānu, literatūrzinātnieku Valdemāru Ancīti un Aknīsti abu 100.jubilejās. Viesosies Alberts Kreņevskis ar savu dzeju. Lustīgu garu uzturēsim visi kopā palīgojot.

Palūgsim Inu Slavinsku padalīties ar viņas firmas zupas soļankas recepti. Evitu pierunāsim pacept kādu pankūku, jo viņai tās izdodas īpaši cēlas. Un galu galā – ja ļoti garlaicīgi, var apgleznot akmeņus, uzspēlēt badmintonu, padzenāt bumbu kroga dārzā. Un vispār – var vienkārši laiski no terasītes noskatīties uz šo visu no malas. Kā vienmēr visi laipni gaidīti!

Lidija Ozoliņa

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider