“Ērberģietes” darina dāvanas Ziemassvētkiem

 

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs – pošam māju, darinām Adventes vainagus, mājās nesam eglīti un to pušķojam, gādājam Ziemassvētku dāvaniņas saviem mīļajiem. “Ērberģietes” arī gatavojas Ziemassvētku cienīgai sagaidīšanai.

27.novembra rītā “Ērberģietes” pulcējās, lai, kā tas tradicionāli ierasts, darinātu Adventes vainagus pagasta vientuļajiem senioriem, lai sagādātu viņiem Ziemassvētku gaidīšanas brīnumu. Ap pusdienlaiku ādas apstrādes meistares Agritas Krieviņas- Siliņas vadībā “Ērberģietes”savukārt darināja katra sev ādas telefona maciņu.
Ādas apstrādes meistares Agritas Krieviņas-Siliņas mūža lielā aizrautība ir seno apavu pētniecība un pēdējos 15 gadus viņas vislielākā uzmanība ir veltīta pastalām. Tās viņu īpaši ieinteresēja pēc tam, kad viņa atklāja šo seno apavu lielo daudzveidību dažādās Latvijas vietās. Pa šo laiku viņa izpētījusi Latvijas muzeju krājumus, uztaisījusi ļoti daudz un dažādu pastalu atdarinājumus, pasniegusi meistarklases (arī Ērberģē un Gricgalē aizvadītajā vasarā) un nu ceļu pie lasītājiem sāks arī viņas radīta grāmatu sērija “Pastalas Latvijā”.
1.Adventi gaidot, Agritas Krieviņas – Siliņas prasmīgā vadībā Ērberģē meistardarbnīcas laikā tapa tik dažādi skaisti ādas telefonmaciņi, ka varēja vai izstādi rīkot – katrs savā krāsā, katrs ar savu “rozīnīti”, katrs ar sirdsmīļumu darināts.

Žanna Miezīte

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider