Noslēdzies projekts “Gribu zināt, sportot, darīt!”

Biedrība “Upmales mantinieki” realizējusi projektu “Gribu zināt, sportot, darīt!” programmas “PuMPuRs” ietvaros. Projekts ilga sešus mēnešus no 2021.gada 1. jūnija līdz 30. novembrim.

Projekta galvenais mērķis: pirmkārt, pasākumos neformālā ārpusskolas gaisotnē, netradicionālām metodēm palīdzēt mērķa grupas skolēniem integrēties sabiedrībā – apgūt komunikācijas prasmes ar pieaugušajiem, atbrīvoties no nedrošības, mācīt darboties patstāvīgi, uzņemties atbildību par darāmo. Un galvenais – ļaut darīt pašiem, atbalstu sniedzot neuzmācīgi, tā veidojot pirmo darba pieredzi nevalstiskajā sektorā ārpus skolas, dažkārt pat ārpus vecāku uzraudzības, atļaujot jauniešiem kļūdīties, atļaujot neprast, nesaprast un nemācēt, mācīties piedzīvot un izprast neveiksmi, kā arī izbaudīt patstāvīgas rīcības pozitīva rezultāta prieku.

Galvenās aktivitātes ko projektā īstenoja:

1. Paši krāsojam, paši kārtojam! –  notika praktiskais darbs skolas vai sabiedriska atpūtas laukuma teritorijas sakārtošanā/ objektu krāsojuma atjaunošanā;

2) Ejam ciemos! – ražošanas objektu, zemnieku saimniecību apmeklēšana pieredzes apmaiņa, kas jāzina/ jāprot, lai iesaistītos darba tirgū.

3) “Vasaras skoliņa” 4 sesijās –tikšanās ar uzņēmēju, praktisks darbs dārzā, dažādās meistarklases kultūrā un viesmīlības nozarē; pieredzes apgūšana meža jautājumos, mācāmies tūrisma zinības ārtelpās; zīmēšana,

4) Ekskursijas iepazīstot apkārtējo Sēliju.

Neformālā vidē ar izglītojošu spēļu un uzdevumu palīdzību projekta ietvaros tika  attīstītas jauniešu kompetence,  kā rezultātā, jaunieši paaugstināja savu motivāciju mācīties, stiprināja vēlmi būt aktīviem.

Secinājām, ka projekta laikā bērni un jaunieši uzlaboja sadarbības prasmes, kļuva drošāki, atvērtāki sadarbībai, atraktīvāki komunikācijā ar citiem jauniešiem un pieaugušajiem.  Apmeklēti  dažādi pasākumi un vietas. Iegūta uzvedības, rīcības pieredze un sadarbības prasmes, viesojoties dažādās sētās un piedaloties dažādos pasākumos.

Lidija Ozoliņa

2021.gada 30.novembris

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider