Bērni – tā ir mūsu nākotne

17.10.2018.

Neretas novada pašvaldība aktīvi turpina realizēt pagājušā gadā aizsākto projektu “Dzīvo vesels Neretas novadā” projekta Nr. 9 2.4.2/16/I/034. Tā ietvaros 15. oktobrī Neretas PII “Ziediņš” telpās norisinājās psiholoģes Ivetas Aunītes lekcija. Speciālistes pieredze mērāma vairāk nekā 10 gadu garumā. Lielu daļu enerģijas velta bērnu psiholoģiskai un emocionālai veselībai. Iesaistās projektā “Rimi bērniem” programmā “Latvijas bērnu priekam un veselībai”, kur ir emocionālās labsajūtas un attiecību eksperts. Regulāri sniedz lekcijas visā Latvijā un gatavo publikācijas par mūsdienās aktuālām tēmām portālam mammamuntetiem.lv.   

Lekcijas laikā psiholoģe stāstīja par pirmsskolas vecuma bērnu vajadzībām. Ko mēs kā vecāki nedrīkstētu palaist garām katrā vecuma posmā, ko būtu jāsniedz jau šobrīd, lai nākotnē bērns izaugtu par patstāvīgu, atbildīgu un krietnu cilvēku. Lektore uzsvēra, ka bērnam ir jāiemāca trīs būtiskas lietas: drīkst, nedrīkst un jādara. Sniedza padomus kā bērnam iemācīt klausīt vecākus, savā stāstījumā iekļaujot reālus piemērus no dzīves. Iveta Aunīte lekcijas sākumā izcēla savas bailes par mūsdienu bērnu ikdienu, ka lielai daļai tā tiek pavadīta pie mobilajiem telefoniem, datoriem un citām iekārtām, kas sniedz negatīvus rezultātus bērna uzvedībai un emocionālajai veselībai. Viennozīmīgi uzsvēra, ka viedierīces apdraud mūsu bērnu nākotni tieši komunikācijā – mēs vairs neprotam savā starpā runāties. Ikvienu lekcijas klausītāju mudināja vairāk laika pavadīt ar savu bērnu.

Paredzētais lekcijas laiks paskrēja nemanot. Psiholoģe spēja aizraut publiku. Ik pa laikam ikvienam bija iespēja uzdot sev interesējošus un aktuālus jautājumus. Žēl, ka lekcijas apmeklējums bija tik niecīgs. Vecāki varēja vairāk izmantot šo iespēju un uzklausīt kompetenta speciālista padomus, jo tieši no mūsu zināšanām par bērna audzināšanu, ir atkarīga viņa tālākā nākotne.

 

Agnese Rutka

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider