Kā nodzīvot līdz 120 gadiem

13.06.2018.

Projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” Nr.9.2.4.2./16/I/034 ietvaros Neretas kultūras namā 11.jūnijā notika sirds un asinsvadu profilakses pasākums “Kā nodzīvot laukos līdz 120 gadiem” .

Ārsts Oskars Ābelītis sniedza informatīvu ieskatu cilvēka ķermeņa uzbūvē un to, kā cilvēka dzīvesveids un uztura režīms ietekmē veselības stāvokli. O.Ābelītis īpaši mudināja pēc iespējas mazāk uzturā lietot  cukuru un izstrādājumus, kuru sastāvā ir  rafinētie ogļhidrāti, kas izraisa asinsvadu apkaļķošanos jeb aterosklerozi un secīgi pēc tam sirds slimības.  Ārsts pārspīlētu cukura lietošanu uzturā salīdzināja ar pārmērīgu traukšanos automobilī, kas var izraisīt bēdīgas sekas. Labas veselības pamatā – sabalansēts uzturs un zināšanas par veselīgu ēšanas režīmu, atgādinot, ka lielākais bieds ir nevis tauku lietošana, bet gan rafinēto ogļhidrātu patērēšana (smalkmaizītes, konfektes u.c. izstrādājumi ar zemu uzturvērtību).

Pasākuma dalībniekiem bija arī iespēja izmērīt asinsspiedienu  un noteikt cukura daudzumu asinīs.

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider