Aksels un Beāte Vitkovski – Kaktiņi uzstājas orķestru festivālā Spānijā

Mazzalves pamatskolas skolēns Aksels Vitkovskis – Kaktiņš un bijusī Mazzalves pamatskolas audzēkne Beāte Vitkovska – Kaktiņa aprīļa beigās  kopā ar jauniešu simfonisko orķestri “Draugi”,  kurā abi muzicē, devās ceļojumā uz Spāniju, lai ar orķestra koncertprogrammu iepriecinātu klausītājus Vilareal pilsētā Spānijā un piedalītos VIII Starptautiskajā mūzikas festivālā “Costa Barcelona Music Festival 2019” norises vietā Kalejā.

Pēc 3000 km garā ceļa orķestra “Draugi” dalībnieku autobuss, pilns ar somām, instrumentiem un koncerttērpiem un enerģiskiem jaunajiem mūziķiem, ieradās Valensijas ziemeļu pilsētā Vilarealā. Tur savu orķestri sagaidīja bijusī orķestra čelliste Ieva Lavrinoviča, kura divus gadus jau dzīvo šajā pilsētā. Drīz vien bija jādodas uz pilsētas Caixa Rual koncertzāli.  Tas bija īpaši atbildīgs koncerts, jo jauniešu orķestri no Latvijas gaidīja ne tikai vietējie klausītāji, bet arī Vilareal  pilsētas dome, kur pēc protokola tika rīkota orķestra dalībnieku  un skolotāju tikšanās.

Klausītāji koncertu uzņēma ar sajūsmu un skaļiem bravo saucieniem. Īpaši tika uzgavilēts diriģentam Josepam Gilam, kurš ir viesojies Latvijā un orķestra muzicēšanu ir dzirdējis. Pēc viņa nodiriģētā E. Īgenbergas “Valša”, ko savulaik ievērojamā pianiste bija veltījusi balerīnai Veltai Vilciņai, un  “I’ve Got You” ar Ievas Lavrinovičas solo nerima aplausi.

1.maija rītā orķestris devās ceļā uz mūzikas festivāla vietu  – Kaleju, kas atrodas apmēram 30 km attālumā no Barselonas. Pirms atbildīgās festivāla dienas orķestrantiem bija iespēja  nedaudz iepazīt vēsturiski un arhitektoniski iespaidīgo, skaisto Barselonu.

 Festivāls “Costa Barcelona Music Festival 2019” norisinājās divas dienas – 7. un 8. maijā. Tajā piedalījās kolektīvi no Francijas, Rumānijas, Itālijas, Luksemburgas u.c. Tā kā koncerti notika pilsētas katedrālē, ņemot vērā  neaptveramo katedrāles akustiku, orķestra “Draugi” priekšnesums bija spilgts un iespaidīgs.

Orķestra vadītāji, plānojot koncertturneju, bija īpaši parūpējušies, lai arī mājupceļš būtu interesants un iespaidiem bagāts, lai jaunieši bagātinātu savu pieredzi, izvijot ceļu mājup cauri vairākām valstīm –  apmeklējot dārgo un manierīgo Monako, redzot drusciņu daudzveidīgās Itālijas, majestātiskos Šveices kalnus un miniatūro Lihtenšteinu.

Tā kā brauciens uz šādu koncertu nav lēts, savu artavu Neretas novada jauniešu atbalstīšanā deva arī Neretas novada dome, piešķirot Beātei un Akselam 500 EUR, daļēji sedzot brauciena izmaksas.

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider