Deju nometne Gārsenes muižā

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kuri notiks 2020. gadā no 6. jūlija līdz 12. jūlijam Rīgā, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 9.-12.klašu deju kolektīvs “Sudrabiņš” no 11. – 12. oktobrim savu brīvo laiku pavadīja Gārsenes muižā, apgūstot deju svētku repertuāru.

Pateicoties mūsu jaunajiem draugiem – dejotājiem: Kārlim, Reinim, Laurim un Andim no Aknīstes vidusskolas, nokļuvām brīnišķīgā vietā – Gārsenes muižā, kas ir ne tikai krāšņa no ārpuses, bet arī interesanta ar savu vēsturi. Šajās dienās esam kārtīgi dejojuši, iepazinuši pils vēsturi par Budbergu-Beningshauzenu dzimtu. Apskatījuši Gārsenes evaņģēliski luterisko baznīcu, kuru barons fon Budbergs bija iecerējis kā veltījumu savai mirušajai sievai anglietei Ģertrūdei Vorsai.  Uzzinājām, ka Gārsenes kapos atdusas lidotājs Jānis Rāviņš, kurš gājis bojā lidojuma laikā 1935.g. 4.novembrī.  Iepazināmies ar gārsenieti Valdi Kalnieti, kuram īpašumā  ir seno lietu privātkolekcija.

Šajās dienās Gārsenes muižā mēs vēl paspējām uzrīkot vietējiem gārseniešiem meistarklasi tautu dejās.

Esam kārtīgi izdejojušies un atpūtušies.

Par mūsu vēderu labsajūtu rūpējās lieliskās muižas pavāres.

Tā bija brīnišķīga nedēļas nogale, kaut laiks bija rudenīgi lietains, tas mums nemaz netraucēja!

Deju nometne bija radoši darbīga un izzinoša!

Iesakām arī Tev tur nokļūt un izbaudīt Gārsenes burvību!

Neretas kultūras nama

 un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas

 jauniešu deju kolektīva “Sudrabiņš” vadītāja Inita Kalniņa

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider