Zemgales – Latgales mazpulku projektu forums

Šoruden mazpulku darba gads noslēdzas oktobrī. Mūsu 116. Neretas mazpulkam savi padarītie darbiņi – individuālie projekti bija jāaizstāv 2019.gada 19.oktobrī biedrības “Latvijas Mazpulki” organizētajā un Biržu mazpulka vadītājas Jolantas Navenickas koordinētajā Zemgales – Latgales mazpulku  projektu forumā “Zaļākai uzņēmējdarbībai laukos” Jēkabpilī un Biržos. Pasākumu mērķis: veicināt mazpulcēnu, mazpulku vadītāju – jaunatnes darbinieku, vecāku izpratni un iemaņas par atbildīgu vides resursu izmantošanu, līdzatbildību par klimata pārmaiņām un iespējām tās ierobežot, ikdienā īstenojot mazpulcēna projektu, vienlaikus veicinot tautsaimniecības attīstību un labklājību caur videi draudzīgu uzņēmējdarbību un īso pārtikas ķēžu popularizēšanu.

Līdz ar šo mērķi katrs reģionālais, t.sk. Zemgales – Latgales mazpulku forums sākas ar mazpulcēnu tirdziņu, kurā mazpulcēni tirgo savos dārzos izaudzētos un projektu realizācijas gaitā saražotos produktus. Tirdziņu mērķis ir popularizēt “īsās pārtikas ķēdes”, vietējo produktu nozīmi klimata pārmaiņu mazināšanā, kā arī vietējās uzņēmējdarbības attīstībā un lauku labklājības veicināšana. Kā jau tirgū, tirgošanās mijas ar izklaidējošām atrakcijām -viktorīnas, loterijas, spēles u.c. Zemgales – Latgales forums noritēja it kā divās daļā. Rīta cēliens sākās Jēkabpilī ar mazpulcēnu tirdziņu SIA “Sedumi” tirdzniecības centra pagalmā. Kamēr daļa mazpulcēnu tirgojās, citus foruma dalībniekus organizatori aicināja ekskursijā dārzniecībā “Sedumi”. Pēc tam dalībnieku grupas mainījās – tie, kuri bija ekskursijā, aizvietoja tirgotājus, dodot iespēju arī viņiem apskatīt dārzniecību. Te mazpulcēni uzzināja daudz interesanta par dārzniecības darbu, mārketingu, ziedu audzēšanu, iemēģināja roku puķu jaunstādu piķēšanā, kuras ziedēs nākošajā pavasarī. Ekskursija noslēdzās ar jauku pārsteigumu – katrs dalībnieks kā dāvanu varēja sev izvēlēties ziedošu krizantēmu podiņā.

Otrā foruma daļa pēcpusdienā norisinājās Biržu pamatskolā, kur mazpulcēni prezentēja savus projektus. Mazpulcēni vasaras laikā izstrādāja konkursu projektus “Gribu būt vides draugs”, “Iepazīsim soju”, “Krāsainie burkāni” un citus mazās uzņēmējdarbības projektus. Vides foruma ietvaros mazpulcēni prezentēja savu veikumu, iepazīstinot ar vērtīgākajām atziņām citus mazpulcēnus.

Neretas mazpulku forumā pārstāvēja Samanta Bukša ar projektu “No pasakas līdz spēlei”, kurā veikums noslēdzās ar pašas radītām spēlēm pēc “Džūkstes pasaku” motīviem. Gvido Bukšs audzēja krāsainos burkānus, bet Edijs Siliņš ar vecāku atbalstu piedalījās pētījumā par sojas pupu audzēšanas iespējām Latvijā, savus novērojumus, mērījumus un darba rezultātu aprakstus sūtīja Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centram. Visus minētos projektus Latvijas Mazpulku padome un Rīgas klubiņš mazpulku darba gada sākumā 2019.gada februārī piedāvāja mazpulcēniem realizēšanai kā prioritāros projektus.

Šogad mainīta un aprobācijai piedāvā mazpulcēnu projektu vērtēšanas sistēmu, tā iekļaujoties uz kompetencēm vērstā interešu izglītībā. Tādēļ vēl daudz nezināmā, tomēr vadītāji un mazpulcēni cerīgi raugās uz jauno vērtējumu sistēmu. 116. Neretas mazpulka dalībnieki visi par savu veikumu un darbu prezentācijām ieguva I.pakāpes sertifikātus.

Forumā kā mazpulka un mazpulcēnu atbalstītāji piedalījās vecāki, vecvecāki, mazpulku draugi. 116. Neretas mazpulku un savu bērnu darbu mazpulkā atbalsta Solvita Bukša un Velga Miļkeviča, tādēļ viņas atsaucās aicinājumam un arī piedalījās forumā. Pateicībā par atbalstu vecāki dāvanā saņēma ābelītes.

Forumu laikā notika arī interaktīvas izglītojošas vides darbnīcas, kurās mazpulcēni mācījās savus projektus padarīt videi draudzīgākus. Kā jaunums forumā tika prezentēta jaunā mazpulcēnu “Vides padomu klade”, kurā vizuāli jauniešiem aizraujošā valodā ievietoti padomi videi draudzīgu projektu un lauksaimniecisko projektu un ikdienas darbu īstenošanai. Klades satura veidošanā izmantoti mazpulcēnu zīmēti vides plakāti. Jaunās klades saņēma visi foruma dalībnieki.

Kopā ar mazpulcēniem un vecākiem forumā piedalījās

Lidija Ozoliņa

 

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider