Tūrisma attīstības perspektīva Neretas novadā

 

Zemgales plānošanas reģionā tiek izstrādāts projekts tūrisma attīstībai 2021.-2027.gados. Neretas novads sadarbosies ar 2 puduriem – darbosimies gan Vidusdaugavas pudurī kopā ar visiem jaunveidojamā Aizkraukles novada tūrisma organizatoriem, gan neaizmirsīsim Sēlijas puduri, kur mums ir iestrādes “Sēlijas salu” projektā.

LEADER seminārs 15.septembrī par izsludināto 8.kārtu uzņēmējdarbībā

2020. gada 15. septembrī plkst. 10:00 – 15.30

Aizkraukles pilsētas kultūras namā, Spīdolas ielā 2, Aizkrauklē

LEADER seminārs

04.10.2020 – 04.11.2020 izsludināta 8.kārta uzņēmējdarbībai

Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākumā 19.2 Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju – aktivitātē “Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”.

Darba kārtība:

10:00 – 10:30 Aizkraukles rajona partnerības administratīvā vadītāja Alda Paura

Lauku attīstības programma 2014. – 2020.gadā un Aizkraukles rajona partnerības Sabiedrības virzīta vietējās attīstības stratēģija 2015.-2020.gadam

10:30 – 12:00 Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Valsts atbalsts un LEADER pasākuma daļa

Pieļautās kļūdas projektos un ieteikumi, sagatavojot projekta pieteikumu

12:00 -12:30 Kafijas pauze

12:30 – 15:30 Edgars Koroņevskis, aģentūra “Piccomedia” vadītājs, digitālās komunikācijas eksperts

Digitālā mārketinga un e-komercijas izmantošana mazajiem uzņēmējiem: metodes un praktiskie rīki

Aicinām uz semināru ierasties ar savu projekta ideju un jautājumiem!

Pieteikšanās ŠEIT līdz 14.septembrim!

PROGRAMMA PDF

Papildus informācija

Alda Paura, Aizkraukles rajona partnerības administratīvā vadītāja

alda.paura@aizkrauklespartneriba.lv

Tiek izsludināta 8.kārta uzņēmējdarbībai 04.10.2020 – 04.11.2020

Atklāj Sēliju

Lai vairāk iepazītu Sēliju- tās dabu, cilvēkus, kultūrvidi, tradīcijas  25. un 26. jūlijā Sēlijas novadu teritorijā notika I.Sēlijas tūrisma rallijs “Atklāj Sēliju”, ko sadarbībā ar Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Viesītes novadiem organizēja Jēkabpils novada pašvaldība. 26. jūlija vakarā Jēkabpils novada Ābeļu pagasta estrādē notika  rallija noslēguma pasākums, kur tika sagaidītas komandas, skaitīti iegūtie punkti un papildpunkti, kā arī izvērtētas specbalvas komandām. Pirms apbalvošanas tika piedāvāta Gintas Krievkalnas un Kristapa Krievkalna akustiskā koncertprogramma.

Ērberģieši un pilskalnieši piedalās pirmajā Sēlijas tūrisma tirgū

29.jūlijā Zasā no pulksten 9.00 pulcējās Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzēji – sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieki. Neretas novadu tajā pārstāvēja “Ērberģes sala – vārti uz Sēliju” un “Pilskalnes muižu un medus sala”.

Arī Neretas novada komandas startē Sēlijas tūrisma rallijā

25. un 26.jūlijā Sēlijā norisinājās 1.Sēlijas tūrisma rallijs. Tajā 32 Sēlijas novadu komandas apmeklēja 4 kontrolpunktus katrā Sēlijas novadā. Neretas novadā rallija dalībniekus sagaidīja Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”, Pilkalnes muižā, Lielzalves muižā un Vecmēmeles muižā.

Notiks pirmais Sēlijas tūrisma tirgus

Trešdien, 29.jūlijā, Zasā jau no 9 00 rītā pulcēsies Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzēji – vairums no viņiem sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieki.

Notikumu, kas strauji izvērsies neliela festivāla mērogā, ierosināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas 28.un 29. jūlijā ved tūrisma gidus uz Zemgales reģionu. Un Sēlijai kā Zemgales daļai tiek veltīts tikai 29. jūlija rīta cēliens. Tādēļ ir svarīgi parādīt iespējami daudz, koncentrēti un spilgti, demonstrējot mūsu tūrisma piedāvājumu kopumā.

Pie tam – ne mazāk svarīgi  ir iepazīt vienam otru, atbalstīt, reklamēt un sadarboties,  jo ceļš uz mūsu reģionu ir pārāk tāls, lai to mērotu tikai viena tūrisma objekta apskatei.

Neretas novadā divi jauni tūrisma objekti – Lielzalves muiža un Vecmēmeles muiža

Latvijas Piļu un muižu asociācija šī gada 4.un 5.jūlijā rīkoja Vēsturisko parku un dārzu dienas, lai Latvijas sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu. Latvijas pilīs un muižās šāds pasākumi – ekskursijas, kas rosina iedzīvotājus labāk iepazīt Latvijas vēsturi, dabu un vienlaikus nodoties nesteidzīgām pastaigām pašā vasaras plaukumā, notiek jau otro reizi.

Ceļojums uz muižām

       

Latvijas Piļu un muižu asociācija šī gada 4. un 5. jūlijā rīkoja Vēsturisko parku un dārzu dienas, rosinot iedzīvotājus tos apmeklēt. Tā, lūk, arī pulciņš mazzalviešu sestdien devās apciemot tuvējās muižas, jo arī Neretas novadā šajā sakarā ir gana daudz jauna, ko redzēt. Vispirms viesojāmies Vecmēmeles muižā pie tās saimniekiem Sandra Puncuļa un Ingas Dundures, kuri šeit čakli saimnieko jau divus gadus. Saimnieki izrādīja sakopto muižas apkārtni, arī iekštelpas, pastāstīja par paveikto, gan arī par nākotnes iecerēm. Redzētais patiesi pārsteidza un lika secināt – te nu ir īstie cilvēki īstajā vietā. Jaunajiem saimniekiem ir iecere gan saglābt un atjaunot muižas ēkas un parku, gan arī apkopot senās vēstures liecības, kas saistītas ar muižu. Arī pagasta iedzīvotāji tiek aicināti dalīties ar faktiem, fotogrāfijām un, ja iespējams, arī priekšmetiem, kas saistīti ar aizgājušajiem laikiem muižā un Vecmēmelē.

Neretas novada muižas piedalās Latvijas vēsturisko parku un dārzu dienās

 

Vēsturisko parku un dārzu dienas 4. un 5.jūlijā Latvijas pilīs un muižās notika otro reizi. Tās organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija, lai Latvijas sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu. Vēsturisko parku un dārzu dienās 4. un 5. jūlijā piedalījās 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem. Sēlija atsevišķi, diemžēl, nav izdalīta, esam pieskaitīti pie Zemgales. Zemgalē šajā pasākumā piedalījās Abgunstes muiža, Elejas muižas Tējas namiņš, Ērberģes muiža, Lielplatones muiža, Lielzalves muiža, Pālena muiža, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža, Vilces muiža, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider