Gaidāmie piedāvājumi tūrisma jomā nākamajā gadā

Aizkraukles novada tūrisma darba organizatori, tiekoties tiešsaistē, ir izanalizējuši aizejošā gada veikumu un vienojušies par darbu nākamajā gadā. Par pozitīvu kopumā atzīta akcija “Nākamā pietura Zemgale”, kurā tika īpaši radio un žurnālā “Ieva” reklamēti konkrēti tūrisma pakalpojumu piedāvātāji. Arī Neretas pusē jūlijā un augustā bija divas nedēļas nogales, kad iesaistījāmies šai akcijā. Bija arī “Mājas kafejnīcu” dienas.

21. un 22.augustā ieplāno savu nākamo pieturu Neretas apkārtnē!

Neretas novada mājražotāji piedalās Sēlijas tūrisma tirgū Zasā

16.maijā Zasā amatu mājas “Rūme” teritorijā, stingri ievērojot epidemioloģiskās prasības, Sēlijas tūrisma tirgū savu produkciju piedāvāja arī Neretas novada mājražotājas – Aija Jakubone piedāvāja apsveikuma kartītes, dāvanu kastītes, Evita Vīnakalne un Zanda Ragele – savdabīgus traukus, Mirdza Brūniņa – adījumus, tamborējumus un austas grīdsegas un galdautus, Elvīra Plēsuma – adītus cimdus un zeķes. Ērberģes muižu reklamēja barons un Zilā dāma savos košajos tērpos. Kopīgs atzinums – diena izdevusies. Netrūka ne tirgotāju, ne pircēju. Neretiešu piedāvājums tirgus apmeklētājiem likās pievilcīgs. Naudiņa netika žēlota. Pie reizes arī mēs, neretieši, apskatījām, ko ražo Sēlijā un iegādājāmies sev tīkamās un garšīgās lietas.

Paldies organizatoriem par Sēlijas “kantes turēšanu”!

Žanna Miezīte

Tapusi animācijas filma “Augt dižam Zemgalē”

Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar mākslinieci Taigu Zīli ir izveidojis animācijas filmu “Augt dižam Zemgalē”. Tās izveides mērķis ir palielināt Zemgales reģiona kultūras pievilcību un reģionālo piederības sajūtu, veicināt Zemgales vēsturiski nozīmīgo personību atpazīstamību, kā arī rosināt interesi apmeklēt attiecīgos tūrisma objektus, kuros ir atrodama informācija par Zemgales dižajām personībām. Filmas mērķauditorija ir 1. – 4. klases skolēni, bet tā būs piemērota ikvienam, kas vēlas iepazīt Zemgalē dzimušās izcilās personības – rakstniekus, dzejniekus, politiķus un prezidentus.  

Tūristus aicina muižas Neretas novadā

 

Neretas novads ir bagāts ar muižām. Īpaši pēdējos gados “atdzīvojušās” vairākas senaizmirstas muižas un dzimušas jaunas – pateicoties Sandra Puncuļa aktivitātēm, savu godību atgūst Vecmēmeles muiža, Ilga Cera un Ilma Svilāne ienesušas dzīvību Lielzalves muižā, Lidija Ozoliņa un Evita Mazjāne uztur Gricgales muižas kroga garu, bet Sproģos apmeklētājus priecē R.Gurkļa izveidotā interesanta koka figūru “muiža” ar dažādiem literāriem tēliem. Kā vienmēr sakoptas un tūristu iecienītas ir Ērberģes muiža un Pilkalnes muiža. Arī Lielmēmeles muižā un muižas dārzā var papriecēt acis.

Tūrisma attīstības perspektīva Neretas novadā

 

Zemgales plānošanas reģionā tiek izstrādāts projekts tūrisma attīstībai 2021.-2027.gados. Neretas novads sadarbosies ar 2 puduriem – darbosimies gan Vidusdaugavas pudurī kopā ar visiem jaunveidojamā Aizkraukles novada tūrisma organizatoriem, gan neaizmirsīsim Sēlijas puduri, kur mums ir iestrādes “Sēlijas salu” projektā.

LEADER seminārs 15.septembrī par izsludināto 8.kārtu uzņēmējdarbībā

2020. gada 15. septembrī plkst. 10:00 – 15.30

Aizkraukles pilsētas kultūras namā, Spīdolas ielā 2, Aizkrauklē

LEADER seminārs

04.10.2020 – 04.11.2020 izsludināta 8.kārta uzņēmējdarbībai

Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākumā 19.2 Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju – aktivitātē “Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”.

Darba kārtība:

10:00 – 10:30 Aizkraukles rajona partnerības administratīvā vadītāja Alda Paura

Lauku attīstības programma 2014. – 2020.gadā un Aizkraukles rajona partnerības Sabiedrības virzīta vietējās attīstības stratēģija 2015.-2020.gadam

10:30 – 12:00 Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Valsts atbalsts un LEADER pasākuma daļa

Pieļautās kļūdas projektos un ieteikumi, sagatavojot projekta pieteikumu

12:00 -12:30 Kafijas pauze

12:30 – 15:30 Edgars Koroņevskis, aģentūra “Piccomedia” vadītājs, digitālās komunikācijas eksperts

Digitālā mārketinga un e-komercijas izmantošana mazajiem uzņēmējiem: metodes un praktiskie rīki

Aicinām uz semināru ierasties ar savu projekta ideju un jautājumiem!

Pieteikšanās ŠEIT līdz 14.septembrim!

PROGRAMMA PDF

Papildus informācija

Alda Paura, Aizkraukles rajona partnerības administratīvā vadītāja

alda.paura@aizkrauklespartneriba.lv

Tiek izsludināta 8.kārta uzņēmējdarbībai 04.10.2020 – 04.11.2020

Atklāj Sēliju

Lai vairāk iepazītu Sēliju- tās dabu, cilvēkus, kultūrvidi, tradīcijas  25. un 26. jūlijā Sēlijas novadu teritorijā notika I.Sēlijas tūrisma rallijs “Atklāj Sēliju”, ko sadarbībā ar Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Viesītes novadiem organizēja Jēkabpils novada pašvaldība. 26. jūlija vakarā Jēkabpils novada Ābeļu pagasta estrādē notika  rallija noslēguma pasākums, kur tika sagaidītas komandas, skaitīti iegūtie punkti un papildpunkti, kā arī izvērtētas specbalvas komandām. Pirms apbalvošanas tika piedāvāta Gintas Krievkalnas un Kristapa Krievkalna akustiskā koncertprogramma.

Ērberģieši un pilskalnieši piedalās pirmajā Sēlijas tūrisma tirgū

29.jūlijā Zasā no pulksten 9.00 pulcējās Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzēji – sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieki. Neretas novadu tajā pārstāvēja “Ērberģes sala – vārti uz Sēliju” un “Pilskalnes muižu un medus sala”.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider