Atklājam veselīga uztura noslēpumus

Neretas novada iedzīvotāji ESF projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” (nr.9.2.4.2/16/I/034) ietvaros regulāri tiek izglītoti par dažādiem ar veselības uzturēšanu un uzlabošanu saistītiem jautājumiem. Tiek organizēti arī daudzi sporta pasākumi, dažādas aktivitātes visos pagastos. Aktivitātēs un izglītojošos pasākumos tiek iesaistīti gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie.

Mazzalves pamatskolā viesojas “Papardes zieds”

4.septembrī Mazzalves pamatskolas 6.-9.klašu skolēni projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/034 “Dzīvo vesels Neretas novadā” ietvaros tikās ar biedrības “Papardes zieds” jauniešiem, lai pārrunātu aktuālas tēmas par reproduktīvo veselību, nodarbību vadītāji atbildēja uz skolas  jauniešus interesējošiem jautājumiem. “Papardes zieds” ir viena no Latvijas lielākajām nevalstiskajām organizācijām, kas veiksmīgi jau daudzus gadus strādā reproduktīvās veselības un tiesību jomā visā Latvijā.

Projekta ietvaros notiek lekcija par sirds un asinsvadu slimību profilaksi

Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/034 “Dzīvo vesels Neretas novadā” ietvaros 28. augustā Neretas novada pašvaldības zālē viesojās ģimenes ārste Iveta Līce. Lekcijas mērķis bija pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un slimību profilaksei, izglītot iedzīvotājus par izplatītākajiem riskiem, to novēršanu un mazināšanu.

Pilskalnē sporto

27. jūlijā Pilskalnes pagasta sporta laukumā pie pagasta pārvaldes pulcējās ap simt sportot gribētāju, lai piedalītos pagasta pārvaldes rīkotajā sporta dienā, realizējot Eiropas Sociālā fonda projektu “Dzīvo vesels Neretas novadā”.

Jogas nodarbības Neretā

Mazzalvē un Sproģos tiekas ar profesoru gastroenterologu Anatoliju Danilānu

11.decembrī ESF projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā!” (Nr.9.2.4.2./16/I/034) ietvaros Mazzalves pamatskolas kamīnzālē un Sproģu saieta namā notika īpaši kupli apmeklētas nodarbības, kuras vadīja profesors gastroenterologs Anatolijs Danilāns. Sirmā kunga prasme dziļi zinātniskus pētījumus pasniegt ar humoru un klausītājiem interesantā un saprotamā valodā piesaistīja gan skolēnus, gan cienījama vecuma nodarbību apmeklētājus.

Bērni – tā ir mūsu nākotne

17.10.2018.

Neretas novada pašvaldība aktīvi turpina realizēt pagājušā gadā aizsākto projektu “Dzīvo vesels Neretas novadā” projekta Nr. 9 2.4.2/16/I/034. Tā ietvaros 15. oktobrī Neretas PII “Ziediņš” telpās norisinājās psiholoģes Ivetas Aunītes lekcija. Speciālistes pieredze mērāma vairāk nekā 10 gadu garumā. Lielu daļu enerģijas velta bērnu psiholoģiskai un emocionālai veselībai. Iesaistās projektā “Rimi bērniem” programmā “Latvijas bērnu priekam un veselībai”, kur ir emocionālās labsajūtas un attiecību eksperts. Regulāri sniedz lekcijas visā Latvijā un gatavo publikācijas par mūsdienās aktuālām tēmām portālam mammamuntetiem.lv.   

Sporta svētki Sproģos

12.09.2018.

Zalves pagasta Sproģos tika rīkoti Sporta svētki projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” Nr. 9.2.4.2/16/I/034 ietvaros.  Arī šogad, 25. augustā, pagasta iedzīvotāji un ciemiņi no tuvākiem un tālākiem novadiem pulcējās bijušās Sproģu pamatskolas sporta laukumā, lai aktīvi pavadītu dienu. Līstošais lietus it nemaz netraucēja sportot gribētājus.

Pasākuma organizators biedrība “Sasha Motorsports”, iepazīstinot visus pasākuma apmeklētājus ar dienas plānu, pasludināja svētkus par atklātiem. Tālāk sekoja   volejbola un “gheto” basketbola spēles. Paralēli tām ikviens varēja piedalīties dažādos individuālajos sporta veidos – šautriņu mešanā, virsvalka mešanā. Atsaucība bija liela, jo ikviens vēlējās pierādīt savu meistarību un precizitāti. Neizpalika arī ikgadējās foto orientēšanās sacensības un virves vilkšana sievietēm, vīriešiem.

Neretas novada pašvaldība jau gadu iesaistījusies “Dzīvo vesels Neretas novadā”

26.06.2018.

Neretas novada pašvaldībai 2018. gada jūnija mēnesī apritēs gads, kā ir iesaistījusies projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” (Nr.9 2.4.2/16/I/034).  Pašvaldība iesāka projekta realizāciju tikai 2017. gada augustā, līdz ar to visus 2017. gada plānā paredzētos pasākumus neizdevās realizēt. Daudzus pasākumus plānots realizēt šogad un arī nākamajā gadā. Kopumā pasākumi ir apmeklēti labi. Iedzīvotāji ir apmierināti, ir izrādījuši interesi apmeklēt  pasākumus arī turpmāk.

Kā nodzīvot līdz 120 gadiem

13.06.2018.

Projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” Nr.9.2.4.2./16/I/034 ietvaros Neretas kultūras namā 11.jūnijā notika sirds un asinsvadu profilakses pasākums “Kā nodzīvot laukos līdz 120 gadiem” .

Ārsts Oskars Ābelītis sniedza informatīvu ieskatu cilvēka ķermeņa uzbūvē un to, kā cilvēka dzīvesveids un uztura režīms ietekmē veselības stāvokli. O.Ābelītis īpaši mudināja pēc iespējas mazāk uzturā lietot  cukuru un izstrādājumus, kuru sastāvā ir  rafinētie ogļhidrāti, kas izraisa asinsvadu apkaļķošanos jeb aterosklerozi un secīgi pēc tam sirds slimības.  Ārsts pārspīlētu cukura lietošanu uzturā salīdzināja ar pārmērīgu traukšanos automobilī, kas var izraisīt bēdīgas sekas. Labas veselības pamatā – sabalansēts uzturs un zināšanas par veselīgu ēšanas režīmu, atgādinot, ka lielākais bieds ir nevis tauku lietošana, bet gan rafinēto ogļhidrātu patērēšana (smalkmaizītes, konfektes u.c. izstrādājumi ar zemu uzturvērtību).

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider